Fototest – Honor View 20

Honor View 20

Dosyć długo było mi czekać na testy Honora View 20, który jest wychwalany przez producenta i nie tylko pod względem fotografii (wraz ze sztuczną inteligencją). Oczywiście jak przystało na to urządzenie, większość zdjęć została wykonana z włączoną sztuczną inteligencją i co? Za moment będziecie mogli się przekonać i dowiedzieć się mojej opinii na temat aparatów w tym urządzeniu.

Zanim jednak przejdziecie dalej, serdecznie Was zapraszam do obejrzenia rozpakowania tego urządzenia.

  1. Specyfikacja
  2. Pochmurna pogoda (zależy od pogody)
  3. Słoneczna pogoda (zależy od pogody)
  4. Zdjęcia makro
  5. Zdjęcia w pomieszczeniu
  6. Przednia kamerka
  7. Zdjęcia nocne
  8. Przykładowe wideo

1. Specyfikacja

Honor View 20

Honor to urządzenie wyposażyło w trzy aparaty. Dwa z nich znajdują się na tylnej obudowie i główny aparat posiada matrycę 48 Mpx z przesłoną f/1.8. Drugi aparat to sensor 3D, która jest wykorzystywana m.in. do lepszej ostrości zdjęć.

Przednia kamerka to aparat z matrycą 25 Mpx. Niestety producent nie podał jaką przysłonę zastosował w tym aparacie.

2. Pochmurna pogoda

Zdjęcia w pochmurną pogodę są wykonywane bardzo szybko i dobrze. Sama szczegółowość i jakość zdjęć jest na świetnym poziomie (oczywiście jeżeli przełączymy się na najwyższą rozdzielczość 48 Mpx). W sprawie kolorów, to przyznać muszę, że są one poprawne i dobrze odwzorowane, a sztuczna inteligencja na całe szczęście nie psuje zdjęć tak jak to bywa w innych urządzeniach takich jak np. niektóre modele Huawei. Dodatkowo wspomnieć muszę, że jasność zdjęć jak na takie warunki oświetleniowe jest odpowiednia i mimo braku HDR (na szczęście jest wysotrzanie), to na zdjęciach cienie są znikome i płytkie.

Pochmurna pogoda - Honor View 20

Pochmurna pogoda - Honor View 20

3. Słoneczna pogoda

Zdjęcia w słonecznej pogodzie są równie dobre co przy gorszych warunkach oświetleniowych. Tutaj również zdjęcia są bardzo szczegółowe, a ich jakość jest na bardzo wysokim poziomie i temu urządzeniowi można tylko pozazdrościć. Co do kolorów, to powiedzieć mogę, że są bardzo dobre i są ładnie nasycone, co bardzo cieszy oko i przy zdjęciach pejzażowych znajdzie to swoje zastosowanie. Dodatkowo powiedzieć muszę o bieli, która na całe szczęście przy mocnym słońcu nie jest przepalona i jest to ogromna zaleta. Powiedzieć jeszcze muszę o cieniach, które na całe szczęście nie są ogromne i nie zasłaniają 80% naszego zdjęcia.

Słoneczna pogoda - Honor View 20

Słoneczna pogoda - Honor View 20

4. Zdjęcia makro

Jeżeli chodzi o zdjęcia makro wykonane Honorem View 20, to powiem Wam jedno: szczęka mi opadła jak to zobaczyłem. Jakość i przede wszystkim szczegółowość zdjęć jest świetna, a kolory są poprawnie odwzorowane i dobrze nasycone. Co jednak jest najlepsze przy tego typu zdjęciach to głębia ostrości, która robi robotę i jest naprawdę bardzo ładna i poprawnie oddziela tło od głównego obiektu zdjęcia — a to tylko jeden aparat z jasną przesłoną. Oczywiście sztuczna inteligencja w pewien sposób pomaga upiększyć zdjęcia, jednak nie jest to aż tak mocno inwazyjna, jak kiedyś był sztuczna inteligencja w starszych modelach z logiem Honor.

Zdjęcia makro - Honor View 20

Zdjęcia makro - Honor View 20

5. Zdjęcia w pomieszczeniu

W sprawie zdjęć w pomieszczeniu to powiedzieć muszę, że w obu warunkach oświetleniowych jest poprawnie, chociaż zauważyłem, że w naturalnym oświetleniu kolory są bardziej nasycone niż w sztucznym oświetleniu. Nie wiem, czy wszystkim to przeszkadza, ale też dla Waszej informacji, to przy wyłączonym trybie AI również można to przyuważyć. Jednak powiedzieć trzeba, że szczegółowość i jakość zdjęć jest na bardzo wysokim poziomie. Również co jest dosyć ważne, to że Honor poradził sobie z wyeliminowaniem poszarpanych i rozmazanych krawędzi zdjęć.

Zdjęcia w pomieszczeniu - Honor View 20

Zdjęcia w pomieszczeniu - Honor View 20

6. Przednia kamerka

Przednia kamerka w View 20, mimo iż ma gęstą matrycę, to jednak aż tak dobrze sobie nie radzi. Oczywiście jakość i szczegółowość zdjęć jest bardzo dobra nawet jak na średnie warunki oświetleniowe, ale niestety krawędzie są strasznie poszarpane i rozmazane i wiem, że niektórym może to przeszkadzać. Mam ogromną nadzieję, że w nowym Honorze taka sytuacja nie będzie miała miejsca, bo naprawdę zdjęcia z przedniej kamerki są świetne no i nawet balans bieli, nie jest błędny, więc czego chcieć więcej.

Przednia kamerka - Honor View 20

7. Zdjęcia nocne

Zdjęcia w nocy wykonane Honorem View 20 są naprawdę świetne, zarówno w trybie automatycznym (z lub bez sztucznej inteligencji), jak i w trybie nocnym. Co również jest ważne, to w tym urządzeniu mamy tryb profesjonalny z długim czasem naświetlania, dzięki czemu można jeszcze więcej wyciągnąć z aparatu w tym urządzeniu. Najważniejsze jest to, że trybem automatycznym w tym Honorze udaje się nam zrobić naprawdę w porządku zdjęcie w nocy.

Zdjęcia nocne - Honor View 20

Zdjęcia nocne - Honor View 20

8. Przykładowe wideo

Honor View 20 ma możliwość nagrywania w rozdzielczości 4K, jednak w żadnej rozdzielczości nie ma możliwości uruchomienia elektronicznej stabilizacji obrazu. Chociaż przy rozdzielczości Full HD mamy możliwość włączenia AI zoom i tak naprawdę nie znalazłem dla tej funkcji żadnych przydatnych rozwiązań. W sprawie wideo to powiedzieć muszę, że jakość jest w porządku, a kolory są bardzo nasycone (jednym może się spodobać, a inni będą na to narzekać). Co dziwne, to obraz trochę pływa, tak jakby była załączona jakaś stabilizacja, a w aplikacji aparatu nie ma żadnej opcji w tej sprawie. Dodatkowo powiem jeszcze, że autofocus działa sprawnie i o to nie trzeba się bać.

Podsumowując

Honor View 20

Honor View 20 można znaleźć już w rozsądnej cenie i szczerze to można rozważać zakup tego urządzenia właśnie w tej cenie, ponieważ jest to naprawdę dobre urządzenie, z którego można być zadowolony nawet i z aparatu, który momentami wgniata w fotel (i to bez sztucznej inteligencji). Ja byłem bardzo zadowolony z tego urządzenia podczas moich testów i tak naprawdę mogę polecić ten telefon wszystkim. Tym, co zaczynają z mobilną fotografią, jak i tym, co już znają się trochę więcej na fotografii i chcą rozwijać swoje umiejętności, próbując fotografować w trybie profesjonalnym.

Zdjęcia wykonane Honorem View -> ZDJĘCIA

A jaka jest Twoja opinia?