Fototest – Redmi 7

Redmi 7

Nie tak dawno mogłem gościć u siebie Redmi 7, które powstało z rąk Xiaomi. Starszy brat Redmi 7, czyli Redmi Note 7 według producenta jest petardą, jednak czy Redmi 7 i Note 7 sprawdzają się tak, jak producent zadeklarował? Aktualnie możecie zobaczyć moje poczynania z Redmi 7, już niebawem będę mógł Wam też przedstawić aparaty w Redmi Note 7, jednak na to będziecie musieli jeszcze chwilę poczekać. Teraz zobaczcie, co sądzę o aparatach w tytułowym urządzeniu.

Zanim przejdziecie jednak dalej, serdecznie zapraszam Was do obejrzenia rozpakowania tego urządzenia.

  1. Specyfikacja
  2. Pochmurna pogoda (zależy od pogody)
  3. Słoneczna pogoda (zależy od pogody)
  4. Zdjęcia makro
  5. Zdjęcia w pomieszczeniu
  6. Przednia kamerka
  7. Zdjęcia nocne
  8. Przykładowe wideo

1. Specyfikacja

Redmi 7

Redmi to urządzenie wyposażyło w trzy aparaty. Dwa z nich znajdują się na tylnej obudowie i główny aparat posiada matrycę 12 Mpx z przesłoną f/2.2. Drugi aparat do wykrywania głębi ostrości posiada matrycę 2 Mpx i niestety producent nie podał zastosowanej przysłony w tym aparacie.

Przednia kamerka to aparat z matrycą 8 Mpx i przesłona f/2.0.

2. Pochmurna pogoda

Zdjęcia w słoneczną pogodę wychodzą w porządku. Szczegółowość i jakość zdjęć jest bardzo dobra, jednak co do jasności, to zdjęcia nie są aż takie jasne, jakbym tego oczekiwał mimo automatycznego HDR. Co do kolorów to powiedzieć muszę, że są one w porządku i nawet włączona sztuczna inteligencja nie psuje zdjęć, jak to bywa w niektórych urządzeniach. Wspomnieć muszę jeszcze o cieniach, które na całe szczęście nie są duże i mocne.

Pochmurna pogoda - Redmi 7

Pochmurna pogoda - Redmi 7

3. Słoneczna pogoda

W słoneczną pogodę aparaty w Redmi 7 radzą sobie bardzo dobrze. Szczegółowość i jakość zdjęć jest naprawdę na bardzo wysokim poziomie, a cienie nie są duże i mocne dzięki automatycznemu HDR. Kolory mimo włączonej sztucznej inteligencji są bardzo dobre i poprawnie odwzorowane. Co również jest ważne, to biel w ostrym słońcu nie jest przepalona i można za to pochwalić producenta. Powiedzieć muszę, że zdjęcia krajobrazowe wykonane tym telefonem na pewno zachwycą nie jedną osobę.

Słoneczna pogoda - Redmi 7

Słoneczna pogoda - Redmi 7

4. Zdjęcia makro

W sprawie zdjęć makro to powiedzieć muszę, że aparaty, a konkretnie aparat całkiem nieźle radzi sobie z tego typu zdjęciami. Jakość, a przede wszystkim szczegółowość jest na bardzo wysokim poziomie. Dzięki automatycznemu HDR tło nie jest w większości prześwietlone. Kolory są poprawne i bardzo dobrze nasycone. Głębia ostrości nawet jak przy tak ciemnej przysłonie jest poprawna, a tryb portretowy działa dobrze. Wspomnieć jeszcze muszę o autofocusie, który niestety nie radzi sobie z wyostrzaniem niektórych elementów z bliska.

Zdjęcia makro - Redmi 7

Zdjęcia makro - Redmi 7

5. Zdjęcia w pomieszczeniu

Zdjęcia w pomieszczeniu są dobre i poprawne w obu warunkach oświetleniowych. Kolory również w obu warunkach są dobre i poprawnie odzwierciedlone i nie ma się do czego przyczepić. Co ważne, to tutaj autofocus działa naprawdę szybko i celnie i nie można mieć do niego żadnych zarzutów. Ważne jest jeszcze to, że krawędzie na zdjęciach nie są poszarpane i rozmazane i można pogratulować za to producentowi, ponieważ wiele urządzeń w tej cenie ma z tym problem.

Zdjęcia w pomieszczeniu - Redmi 7

Zdjęcia w pomieszczeniu - Redmi 7

6. Przednia kamerka

Jeżeli chodzi o przednią kamerkę, to powiedzieć muszę, że jest w porządku jak na średnie warunki oświetleniowe i sama szczegółowość jest zadowalająca. W lepszych warunkach oświetleniowych jest oczywiście super. Jednak warto zaznaczyć, że w średnich warunkach jest naprawdę w porządku i to jest ważne, patrząc na to, ile to urządzenie kosztuje. Dodatkowo powiedzieć muszę o kolorach, które są w porządku, a balans bieli działa poprawnie i jest to świetna informacja.

Przednia kamerka - Redmi 7

7. Zdjęcia nocne

Zdjęcia nocne wykonane tym telefonem w trybie automatycznym do najlepszych nie należy, ale warto zaznaczyć, że widać coś i mamy już połowę sukcesu. Jednak najlepszym rozwiązaniem w tym urządzeniu jest tryb profesjonalny, w którym to mamy aż 32 sekundy naświetlania i szczerze, w żadnym urządzeniu w podobnej cenie nie widziałem takiej opcji. Xiaomi trzeba pogratulować, że w takim urządzeniu daje nam pełny tryb profesjonalny i to właśnie nim możemy znacznie więcej wycisnąć z tych aparatów.

Zdjęcia nocne - Redmi 7

Zdjęcia nocne - Redmi 7

8. Przykładowe wideo

Redmi 7 ma możliwość nagrywania filmów w rozdzielczości Full HD. Niestety w tej rozdzielczości zabrakło jakiejkolwiek stabilizacji. Producent mógłby pokusić się przynajmniej o elektroniczną stabilizację, bo przecież to urządzenie ma dobre aparaty i szkoda, że nagrywanie filmów pokazuje całkiem co innego. Jeżeli chodzi o samo nagranie, to powiedzieć muszę, że sama jakość i szczegółowość zła nie jest i na to narzekać nie można. Narzekać tylko można na brak stabilizacji oraz na prześwietlone niebo. Dodatkowo powiem o autofocusie, który działa bardzo szybko i jest to świetna informacja.

Podsumowując

Redmi 7

Redmi 7 to tanie urządzenie, jednak czy warto zastanawiać się nad tym urządzenie, czy może lepiej chwilę poczekać, uzbierać więcej pieniędzy i kupić Redmi Note 7? Tak naprawdę musicie się sami zastanowić i na to odpowiedzieć, ponieważ do recenzji Note 7 mnie jest to ciężko powiedzieć. Jednak i tak powiedzieć muszę, że Redmi 7 to dobre urządzenie, z poprawnie działającymi aparatami i pełnym trybem profesjonalnym, którym znacznie więcej wyciągniemy z aparatów w tym urządzeniu. Dlatego ja polecam to urządzenie dla osób, które rozpoczynają swoją przygodę z fotografią oraz osobom, które wolą kupić tańszy telefon z dobrym aparatem.

Zdjęcia wykonane Redmi 7 -> ZDJĘCIA

A jaka jest Twoja opinia?