Fototest – Motorola Moto G7 Plus

Motorola Moto G7 Plus

Nadszedł czas na ostatnią z przedstawicieli serii Moto G7. Oczywiście mowa o Motoroli Moto G7 Plus, która po części skradła moje serce, ale też trochę rozczarowała, bo nie tego się spodziewałem. Czego konkretnie? Już na wstępie mogę powiedzieć, że głównie chodzi mi o zdjęcia w gorszych warunkach oświetleniowych — oczekiwałem całkiem innych rezultatów, a otrzymałem całkiem inne. Zaraz będziecie mogli się wszystkiego dowiedzieć.

Zanim jednak przejdziecie dalej, serdecznie zapraszam Was do obejrzenia rozpakowania tego urządzenia.

  1. Specyfikacja
  2. Pochmurna pogoda (zależy od pogody)
  3. Słoneczna pogoda (zależy od pogody)
  4. Zdjęcia makro
  5. Zdjęcia w pomieszczeniu
  6. Przednia kamerka
  7. Zdjęcia nocne
  8. Przykładowe wideo

1. Specyfikacja

Motorola to urządzenie wyposażyła w trzy aparaty. Dwa z nich znajdują się na tylnej obudowie i główny aparat posiada matrycę 16 Mpx z przesłoną f/1.7. Drugi aparat do rozpoznawania głębi ostrości posiada matrycę 5 Mpx z przesłoną f/2.2.

Przednia kamerka to aparat z matrycą 12 Mpx i przesłoną f/2.0.

2. Pochmurna pogoda

Zdjęcia w pochmurną pogodę są naprawdę super, ponieważ są one odpowiednio jasne, a ich szczegółowość i jakość stoi na bardzo wysokim poziomie. Co jest ważne, to jest to zasługa jasnej przesłony w głównym aparacie i automatycznego HDR od Motoroli, który działa naprawdę nieźle i trudno coś na ten temat złego powiedzieć. Powiedzieć też muszę o kolorach, które na całe szczęście są poprawnie odwzorowane i ładnie nasycone, dzięki czemu wszystko jest przyjemne dla oka. Dodać jeszcze muszę o cieniach, które dzięki wcześniej wspomnianemu HDR są bardzo małe i znikome.

Pochmurna pogoda - Motorola Moto G7 Plus

Pochmurna pogoda - Motorola Moto G7 Plus

3. Słoneczna pogoda

Podczas słonecznej pogody zdjęcia wychodzą równie dobre, jak w odrobinę gorszym oświetleniu. Szczegółowość oraz jakość zdjęć jest na bardzo wysokim poziomie i trudno się nie zgodzić, że da się zrobić tańszy telefon z naprawdę w porządku aparatami. Jeżeli chodzi o kolory, to przyznać muszę, że są one przyjemne dla oka i poprawnie nasycone, a co najważniejsze to biel w ostrym słońcu nie jest przepalona. Dodatkowo wspomnieć muszę o cieniach, które na całe szczęście nie są duże i automatyczny HDR w większości sobie z nimi radzi, no, chyba że mamy już bardzo ostre słońce to aż tak dobrze ich nie wyciągnie.

Słoneczna pogoda - Motorola Moto G7 Plus

Słoneczna pogoda - Motorola Moto G7 Plus

4. Zdjęcia makro

Zdjęcia makro wykonane tym urządzeniem są świetne, jakość i przede wszystkim szczegółowość jest na bardzo wysokim poziomie. Kolory również jak przystało na Motorolę, są bardzo ładnie odwzorowane i nasycone, dzięki czemu przyjemnie się patrzy na takie zdjęcia. Czasami może się zdarzyć, że tło będzie prześwietlone, jednak w większości sytuacji nie jest przepalone i to jest bardzo dobra informacja. Dodatkowo powiedzieć muszę o głębi ostrości, która przy jednym obiektywie radzi sobie bardzo dobrze i poprawnie oddziela tło od głównego obiektu zdjęcia. Oczywiście mamy w tym telefonie tryb portretowy, który działa już naprawdę dobrze, jeżeli porównamy to z poprzednimi urządzeniami tego producenta.

Zdjęcia makro - Motorola Moto G7 Plus

Zdjęcia makro - Motorola Moto G7 Plus

5. Zdjęcia w pomieszczeniu

W sprawie zdjęć w pomieszczeniu to przyznać muszę, że źle nie jest. Jednak w sztucznym oświetleniu zauważyłem, że autofocus nie radzi sobie najlepiej i czasami błędnie się ustawi, ale co do reszty to jest poprawnie. Nawet kolory są dobrze odwzorowane i na to narzekać nie można. Co również jest ważne, to że krawędzie nie są poszarpane i rozmazane i trzeba za to pogratulować producentowi, że sobie z tym poradzili.

Zdjęcia w pomieszczeniu - Motorola Moto G7 Plus

Zdjęcia w pomieszczeniu - Motorola Moto G7 Plus

6. Przednia kamerka

Jeżeli chodzi o przednią kamerkę w Moto G7 Plus, to przyznać muszę, że jest w porządku i co najważniejsze, to w średnich warunkach oświetleniowych da się tym aparatem zrobić w porządku zdjęcie z dobrą szczegółowością. Kolory są poprawnie odwzorowane, a balans bieli na całe szczęście działa poprawnie i można za to pogratulować Motoroli. Oczywiście w lepszych warunkach oświetleniowych jest super i szczerze można powiedzieć, że tym telefonem można zrobić bardzo ładne zdjęcia typu selfie.

Przednia kamerka - Motorola Moto G7 Plus

7. Zdjęcia nocne

Tym telefonem może i nie zrobimy super zdjęć nocnych, jednak warto wiedzieć, że w trybie automatycznym uda nam się wykonać o wiele jaśniejsze zdjęcie niż w trybie manualnym. Szkoda, że Motorola nie pokusi się o wydłużenie czasu naświetlania w swoich urządzeniach, bo od kiedy pamiętam, to w urządzeniach z logiem Motoroli mamy strasznie krótki czas naświetlania, przez co nie mamy możliwości wyciągnąć znacznie więcej z aparatów w tych urządzeniach. O tyle dobrze, że tryb automatyczny z HDR się sprawdza i można nim wykonać w miarę jasne zdjęcie.

Zdjęcia nocne - Motorola Moto G7 Plus

Zdjęcia nocne - Motorola Moto G7 Plus

8. Przykładowe wideo

Motorola Moto G7 Plus ma możliwość nagrywania filmów w rozdzielczości 4K. Co ważne, to nie mamy możliwości uruchomienia w najwyższej rozdzielczości elektronicznej stabilizacji obrazu. Jednak to urządzenie zostało wyposażone w optyczną stabilizację obrazu i jest to świetna informacja. Co do samego nagrania to powiedzieć muszę, że jakość i szczegółowość jest naprawdę dobra. Chociaż można trochę się przyczepić do jasności, jednak przez to nie mamy w większości prześwietlonych kadrów. Ważne jest też to, że autofocus działa sprawnie i nie można mieć do niego w większości zarzutów, chociaż w najwyższej rozdzielczości ma czasami problem. Jednak mam nadzieję, że Motorola to za jakiś czas poprawi. Polecam jednak nagrywać w rozdzielczości Full HD i wspomóc OIS elektroniczną stabilizacją obrazu.

Podsumowując

Motorola Moto G7 Plus

Motorola Moto G7 Plus nie jest aż tak drogim telefon, patrząc na to, że jest niby najlepszy z całej serii Moto G7. Tak naprawdę, to według mnie jest wart zakupu ten telefon mimo swoich wad, czyli zdjęć w nocy i słabego nagrywania. Ja polecam ten telefonem przede wszystkim osobom, które dopiero rozpoczynają swoją przygodę z mobilną fotografią i chcą, aby ich zdjęcia miały naprawdę świetną szczegółowość. Oczywiście polecam ten telefon jeszcze osobom, które już bawią się mobilną fotografią od dłuższego czasu i chcą mieć równie dobre zdjęcia w odrobinę gorszych, jak i dobrym oświetleniu.

Zdjęcia wykonane Motorolą Moto G7 Plus -> ZDJĘCIA

A jaka jest Twoja opinia?