Fototest – HTC Desire 21 Pro 5G

HTC Desire 21 Pro

W moje ręce wpadł ostatnio jeden z nowszych HTC. Mowa oczywiście o HTC Desire 21 Pro 5G, czyli urządzeniu, które nie tylko ma możliwość łączenia się z siecią 5G, ale także powinniśmy nim wykonać ładne zdjęcia i oglądać na dużym ekranie. Jak jednak sprawdza się ten telefon w rzeczywistości, a właściwie jak sprawdzają się aparaty w tym modelu? Przekonać się tego będziecie mogli już poniżej.

Film jest w trakcie przygotowania.

 1. Specyfikacja
 2. Pochmurna pogoda
 3. Słoneczna pogoda
 4. Zdjęcia makro
 5. Zdjęcia w pomieszczeniu
 6. Przednia kamerka
 7. Zdjęcia nocne
 8. Próbka nagrania

1. Specyfikacja

HTC Desire 21 Pro

HTC wyposażyło ten telefon w pięć aparatów:

 • Tył:
  • 48 Mpx f/1.8
  • 8 Mpx f/2.2 — szeroki kąt
  • 2 Mpx f/2.4 — makro
  • 5 Mpx f/2.4 — do głębi ostrości
 • Przód:
  • 16 Mpx

2. Pochmurna pogoda

Zdjęcia podczas pochmurnej pogody wypadają, tak jak trzeba. Szczegółowość i jakość zdjęć również jest na bardzo wysokim poziomie i można to zobaczyć w galerii podlinkowanej na końcu recenzji. Oczywiście mamy tutaj automatyczny HDR i sztuczną inteligencję, jednak kiedy uruchomimy automatyczny HDR, to nie działa tryb AI i na odwrót. Więc od razu polecam działać jedynie na włączonym automatycznym HDR, bo dzięki temu zdjęcia wypadają, tak jak trzeba i nie można na to narzekać. Kolory i rozpiętość tonalna przy takim oświetleniu jest naprawdę w porządku.

Pochmurna pogoda - HTC Desire 21 Pro

Pochmurna pogoda - HTC Desire 21 Pro

3. Słoneczna pogoda

Podczas słonecznej pogody zdjęcia również wypadają bardzo dobrze, a nawet mogę powiedzieć, że czasami i rewelacyjnie. Jakość i szczegółowość zdjęć jest na bardzo wysokim poziomie, szczególnie przy włączonym automatycznym HDR. Rozpiętość tonalna również jest na bardzo dobrym poziomie i dzięki temu cienie na zdjęciach nie są duże i mocne. Momentami też przy takim oświetleniu można wykonać naprawdę ładne zdjęcia szerokim kątem. Więc na pewno każdy będzie zadowolony ze zdjęć przy takim oświetleniu i spokojnie można zabrać ten telefon ze sobą w podróż. Wykonamy nim naprawdę ładne pamiątki i już teraz mogę powiedzieć, że o wiele bardziej podoba mi się ten model HTC od poprzednika z serii Desire.

Słoneczna pogoda - HTC Desire 21 Pro

Słoneczna pogoda - HTC Desire 21 Pro

4. Zdjęcia makro

Oczywiście HTC wyposażyło ten telefon w dedykowany aparat makro, który nie ukrywajmy, jest do niczego. Lepiej wykonywać zdjęcia makro głównym aparatem, ponieważ dzięki temu są one o wiele bardziej szczegółowe, a także głębia ostrości wygląda bardzo ładnie. Spokojnie tym telefonem wykonamy ładne tego typu zdjęcia i każdy będzie z nich zadowolony. Oczywiście nie mogło w tym modelu zabraknąć trybu portretowego, więc możemy spokojnie tym telefonem wykonać ładne portrety, które będą miały ładne rozmyte tło.

Zdjęcia makro - HTC Desire 21 Pro

Zdjęcia makro - HTC Desire 21 Pro

5. Zdjęcia w pomieszczeniu

Zdjęcia w pomieszczeniu w obu warunkach oświetleniowych wychodzą o dziwo dość dobrze. Przy naturalnym oświetleniu zdjęcia wypadają, tak jak trzeba. Szczegółowość jest poprawna, kolory są takie, jak powinny być, a nawet autofocus działa sprawnie. Co jest najważniejsze, to krawędzie zdjęć nie są zbyt mocno poszarpane i rozmazane, więc nad tym aspektem HTC się postarało. Przy sztucznym oświetleniu zdjęcia również wypadają bardzo dobrze. Szczegółowość jest taka, jak trzeba, kolory są nadzwyczaj poprawne (przynajmniej wiadomo, że balans bieli działa, tak jak trzeba), a autofocus działa szybko i celnie.

Zdjęcia w pomieszczeniu - HTC Desire 21 Pro

Zdjęcia w pomieszczeniu - HTC Desire 21 Pro

6. Przednia kamerka

Przednia kamerka w tym telefonie działa o dziwo bardzo dobrze w średnich warunkach oświetleniowych. Jest to zaskakujące, ponieważ telefon kosztuje ok. 1 500 zł, a jak wiadomo ciężko w tej cenie o telefon właśnie z dobrym przednim aparatem. Owszem trzeba pamiętać o tym, że ostrość jest ustawiona trochę dalej i kiedy będziemy wykonywać zdjęcia typu selfie, żeby być na nich ostrzy. W lepszych warunkach oświetleniowych zdjęcia wypadają jeszcze lepiej. Więc można powiedzieć, że osoby, które lubią robić sobie tego typu zdjęcia, na pewno będą zadowolone. Nawet kolory są odpowiednie i widać, że HTC postarało się nad działaniem balansu bieli.

Przednia kamerka - HTC Desire 21 Pro

7. Zdjęcia nocne

HTC nie za bardzo radziło sobie zdjęciami w bardzo złych warunkach oświetleniowych. Jednak muszę przyznać, że tym telefonem można już wykonać dosyć dobre i jasne zdjęcie w złych warunkach oświetleniowych. Oczywiście mamy też tutaj tryb nocny, więc dzięki temu nasze zdjęcia będą miały mniej szumów i ziarna, niż przy trybie automatycznym. Jasne, że mamy także tryb profesjonalny, jednak lepsze zdjęcia wykonamy już w trybie nocnym i to właśnie polecam wykonywać zdjęcia tym trybem. Przynajmniej wykonamy na tyle jasne zdjęcie, że spokojnie będziemy mogli się nim pochwalić przed znajomymi.

Zdjęcia nocne - HTC Desire 21 Pro

Zdjęcia nocne - HTC Desire 21 Pro

8. Próbka nagrania

HTC Desire 21 Pro 5G ma możliwość nagrywania filmów w rozdzielczości 4K. Stabilizację obrazu możemy uruchomić w każdej rozdzielczości, jednak jak dla mnie ta stabilizacja bardzo słabo działa i tym telefonem możemy wykonać lepsze zdjęcia niż filmy. Jednak co do samych filmów, to przyznać muszę, że nie wyglądają one źle — brakuje im tylko stabilizacji. Szkoda, że nie można nagrywać filmów z szerokiego kąta, ale no trudno. Statyczne nagrania będą wyglądać w porządku.

Podsumowując

HTC Desire 21 Pro

HTC Desire 21 Pro 5G to nie jest drogie urządzenie i można je kupić w naprawdę rozsądnych pieniądzach. Jednak czy warto zastanawiać się nad tym telefonem? Szczerze mogę Wam powiedzieć, że byłem z niego zadowolony przez cały okres testów. Owszem nie można tym telefonem nagrać fajnych filmów z naszej codzienności, jednak można nim wykonać naprawdę bardzo ładne zdjęcia. Więc jeżeli szukacie taniego telefonu z 5G i aparatami, którymi będziecie mogli wykonać pamiątkowe zdjęcia nie tylko z wyjazdów, ale także i z ważnych chwil w Waszym życiu.

Zdjęcia wykonane HTC Desire 21 Pro 5G -> ZDJĘCIA

A jaka jest Twoja opinia?