Fototest – HTC U Ultra

HTC U Ultra

HTC U Ultra

HTC U Ultra zaczyna się kończyć i brakować w sklepach, oznacza to tylko, że już ten model nie będzie sprzedawany. Powiem wam, że szkoda, ponieważ bardzo dobrze korzystało mi się z niego. Tak samo, jak z jego tylnego aparatu byłem zadowolony i było można to zauważyć, iż były wykonywane tym telefonem tapety, które można cały czas tutaj pobierać —> Do Pobrania.

Zanim przejdziesz do dalszej recenzji, zapoznaj się z rozpakowaniem HTC U Ultra. 🙂

  1. Specyfikacja
  2. Pochmurna pogoda (zależy od pogody)
  3. Słoneczna pogoda (zależy od pogody)
  4. Zdjęcia makro
  5. Zdjęcia w pomieszczeniu
  6. Przednia kamerka
  7. Zdjęcia nocne
  8. Przykładowe wideo

1. Specyfikacja

HTC U Ultra

HTC to urządzenie wyposażyło główny aparat w matrycę 12 Mpx z przesłoną f/1.8. Co najważniejsze w tym aparacie zastosowano technologię UltraPixel 2.

Przednia kamerka to aparat o matrycy 16 Mpx z przesłoną f/2.0. W tym aparacie zastosowano technologię UltraPixel.

2. Pochmurna pogoda

Pochmurna pogoda na zdjęciach wykonanych telefonem HTC U Ultra jest przyzwoita, jednak zdjęcia są trochę przygaszone. W trybie profesjonalnym uda nam się uzyskać oczekiwany efekt, ale w trybie automatycznym niestety nam się nie uda go uzyskać. Szczegółowość jest bardzo dobra a kolory, mimo iż są przygaszone, to są dobre i trudno tutaj się przyczepić do czegoś innego.

Pochmurna pogoda - HTC U Ultra

Pochmurna pogoda - HTC U Ultra

3. Słoneczna pogoda

Podczas słonecznej pogody zdjęcia wychodzą super i nie trudno się tutaj zgodzić, niebo jest odpowiednio błękitne a chmury odpowiednio białe. A szczegółowość jest naprawdę bardzo dobra i trudno będzie uzyskać zły efekt. Za te zdjęcia polubiłem strasznie HTC U Ultra.

Słoneczna pogoda - HTC U Ultra

Słoneczna pogoda - HTC U Ultra

4. Zdjęcia makro

Zdjęcia makro wykonywane tym telefonem, wyglądają pięknie. Tło jest super rozmazane, a obiekty wyostrzone mają bardzo dobre kolory i nie są w żaden sposób poruszone. Laserowy autofokus jak widać, bardzo dobrze sobie tutaj radzi, szczególnie to widać na drugim zdjęciu. Cóż więcej dodać, zdjęcia makro tym telefonem wyglądają fenomenalnie i zanim nie poznałem innych urządzeń, to byłem w tym aparacie zakochany.

Zdjęcia makro - HTC U Ultra

Zdjęcia makro - HTC U Ultra

5. Zdjęcia w pomieszczeniu

Do zdjęć w pomieszczeniu nie mam za dużo negatywnych słów. Zdjęcia są odpowiednio ostre, a szczegółowość jest bardzo dobra. Jasność i nasycenie barw mogłoby być trochę lepsze, ale to zawsze można wykonać w trybie profesjonalnym. Tylko te dwie rzeczy mi tutaj brakuje, a tak to wszystko jest bardzo dobrze.

Zdjęcia w pomieszczeniu - HTC U Ultra

Zdjęcia w pomieszczeniu - HTC U Ultra

6. Przednia kamerka

Niestety przednia kamerka trochę mnie rozczarowała, nie ma tutaj w przedniej kamerce autofokusu, wielka szkoda. Tak to ręka z telefonem musi być bardzo oddalona, abyśmy byli ostrzy na naszym zdjęciu. Co do jakości to nie mam dużych zarzutów, chociaż zdjęcia mogłyby być ciut jaśniejsze, a kolory bardziej nasycone. Tak tutaj znowu tak mało brakuje, aby było dobrze, no szkoda.

Przednia kamerka - HTC U Ultra

7. Zdjęcia nocne

Zdjęcia nocne wykonywane telefonem HTC U Ultra niestety w trybie automatycznym są złe, czyli są ciemne, mają mnóstwo szumów i ziarna. Jednak warto zauważyć, iż widać na tych zdjęciach co się znajduje i idzie to na plus. Zdjęcia w trybie profesjonalnym wyglądają bardzo dobrze, są jasne, kolory są bardzo dobrze odwzorowane i szczegółowość jest oczywiście bardzo dobra. W nocy lepiej wykonywać zdjęcia w trybie profesjonalnym.

Zdjęcia nocne - HTC U Ultra

Zdjęcia nocne - HTC U Ultra

8. Przykładowe wideo

HTC U Ultra może nagrywać w rozdzielczości 4K, co bardzo mnie ucieszyło. Jedynie co mnie zdziwiło, to że nie zauważyłem opcji włączenia stabilizacji obrazu, chociaż muszę przyznać, że nagranie nawet jest stabilne i nie trzęsie się tak, jak w innych urządzeniach ma to miejsce. Oznacza to tylko, że w aparacie został zastosowany mechanizm stabilizacji obiektywu. Ostrość mogłaby być trochę szybsza podczas nagrywania a kolory i szczegółowość jest naprawdę bardzo dobra. Tym telefonem uda się nagrać naprawdę bardzo ładne wideo.

Podsumowując

HTC U Ultra to bardzo dobre urządzenie, które naprawdę może zaskakiwać. Nawet teraz jego ceny mogą również zaskakiwać i pojawiają się na ten model różne promocje, sklepy chcą pozbyć się tego modelu, ponieważ jest on już wycofywany ze sprzedaży, co bardzo smuci, że HTC chce zapomnieć o tym modelu. Jestem bardzo ciekaw, jakie nowe urządzenia ma w zanadrzu ten producent. Wszystkiego dowiemy się w swoim czasie, na ten czas mogę polecić wam to urządzenie i na pewno nie będzie nim zawiedzeni.

Zdjęcia wykonane HTC U Ultra -> ZDJĘCIA

A jaka jest twoja opinia?