Fototest – Honor 9

Honor 9

Honor 9

Jakiś czas temu przyjechał do mnie Honor 9, który miał zachwycić mnie aparatami. Nie powiem, ładnie one wyglądają, ale czemu zdjęcia już nie za bardzo? Przesadzam, ale tak niektóre zdjęcia są przepiękne, a niektóre to mają pełno szumów lub nie zawsze są ostre. Chociaż jest plus, ponieważ w trybie profesjonalnym nasze zdjęcia będą 100 razy piękniejsze od tych, co są wykonywane w trybie automatycznym. Szkoda, że nie każdy umie obsługiwać tryb profesjonalny.

Przed przejściem do dalszej recenzji, zapraszam do obejrzenia rozpakowania tego urządzenia.

  1. Specyfikacja
  2. Pochmurna pogoda (zależy od pogody)
  3. Słoneczna pogoda (zależy od pogody)
  4. Zdjęcia makro
  5. Zdjęcia w pomieszczeniu
  6. Przednia kamerka
  7. Zdjęcia nocne
  8. Przykładowe wideo

1. Specyfikacja

Honor 9

Honor ten model telefonu wyposażyło tylne aparaty w matrycę 12 Mpx i 20 Mpx, oczywiście mniejsza matryca jest RGB i niestety nie wiadomo jaką przysłonę tutaj zastosowano. Analogicznie większa matryca jest monochromatyczna i ten obiektyw ma zastosowaną przysłonę f/2.2.

Przednia kamerka to nic innego jak aparat o matrycy 8 Mpx z przesłoną f/2.0.

2. Pochmurna pogoda

Podczas pochmurnej pogody zdjęcia wykonywane telefonem Honor 9 nie są najgorsze. Kolory są przygaszone a szkoda, że nie są żywe. Jednak ostrość i szczegółowość na zdjęciach jest naprawdę bardzo dobra i Honor ma czym się tutaj szczycić. Co najważniejsze cienie są znikome, ponieważ w trybie automatycznym schowano funkcję HDR.

Pochmurna pogoda - Honor 9

Pochmurna pogoda - Honor 9

3. Słoneczna pogoda

Honor 9 podczas słonecznej pogody wykonuje świetne zdjęcia. Nie da się ukryć, że tym telefonem w słoneczną pogodę uda się wykonać super zdjęcia krajobrazu ze świetnymi kolorami, ponieważ kolory na tych zdjęciach są żywe i w żaden sposób nie są wypłowiałe. Kolor nieba jest po prostu super. Szczegółowość jest bardzo dobra, a co najważniejsze to cienie nie są również za duże, są lekkie i przyjemne dla oka.

Słoneczna pogoda - Honor 9

Słoneczna pogoda - Honor 9

4. Zdjęcia makro

Do zdjęć makro wykonywane tym telefonem mam tylko jedno zastrzeżenie, ponieważ w aplikacji aparatu wygląda wszystko dobrze, a już w galerii lub na komputerze okazuje się, że zdjęcia nie są odpowiednio ostre. Oczywiście nie zawsze się to zdarza. Jednak kiedy zdjęcie jest już odpowiednio ostre to szczegółowość, kolory i kontrast jest na bardzo wysokim poziomie. Również głębia ostrości jest bardzo dobra, a co najważniejsze z poziomu aplikacji aparatu możemy ją powiększyć.

Zdjęcia makro - Honor 9

Zdjęcia makro - Honor 9

5. Zdjęcia w pomieszczeniu

Zdjęcia w pomieszczeniu wykonane telefonem Honor 9 są poprawne, nie widać ani dużo szumów, ani ziarna. Ostrość jest na wszystkim złapana, a co najważniejsze zdjęcia nie są poruszone. Nawet kolory są bardzo dobrze nasycone i kontrast również tutaj dobrze działa. Niestety w ciemniejszych pomieszczeniach na zdjęciach znajdziemy szumy i ziarno, wtedy najlepiej spisze się tryb profesjonalny.

Zdjęcia w pomieszczeniu - Honor 9

Zdjęcia w pomieszczeniu - Honor 9

6. Przednia kamerka

Niestety przednia kamerka nie zasługuje na pochwały, zdjęcia są albo nie ostre, albo poruszone. Balans bieli, nie radzi sobie najlepiej. A co najważniejsze to niestety na zdjęciach znajdziemy dużą ilość szumów i ziarna. Czyli zdjęcia w gorszych warunkach oświetleniowych będą jeszcze gorsze. W tym urządzeniu przednia kamerka nie jest najmocniejszą stroną.

Przednia kamerka - Honor 9

7. Zdjęcia nocne

Ze zdjęciami nocnymi jest mały problem, ponieważ w trybie automatycznym widać jak wyglądają — są ciemne, mają dużo szumów i oczywiście dużo ziarna. Zaś w trybie nocnym zdjęcia są jasne, chociaż balans bieli, mógłby tutaj lepiej działać. Honor 9 jednak lepiej wykonuje zdjęcia w nocy, kiedy sami w trybie profesjonalnym ustawimy wszystko i postawimy telefon na statywie. Nie za bardzo polecam w tym telefonie używać trybu automatycznego do wykonywania zdjęć w nocy.

Zdjęcia nocne - Honor 9

Zdjęcia nocne - Honor 9

8. Przykładowe wideo

Honor 9 potrafi nagrywać w rozdzielczości 4K i Full HD 60kl/s., niestety w tych rozdzielczościach nie uświadczymy stabilizacji obrazu. Stabilizację możemy włączyć dopiero w rozdzielczości Full HD 30kl/s. Przechodząc do wideo, to jest ono poprawne, a szczegółowość i kolory są bardzo dobre. Tym telefonem można nagrać naprawdę bardzo ładne wideo a w szczególności, kiedy włączymy rozdzielczość Full HD razem ze stabilizacją obrazu.

Podsumowując

Honor 9 ma swoje wzloty i upadki, jednak jest on wart swojej ceny, oczywiście dla kogoś może być za drogi, a dla kogoś innego może być w sam raz. Mnie ten telefon niestety nie usatysfakcjonował, ponieważ zdjęcia w nocy nie zawsze są takie, jakie bym oczekiwał w trybie nocnym i automatycznym. Oczywiście idzie tutaj na duży plus zoom hybrydowy, który pozwoli nam na przybliżenie naszego obiektu w kadrze.

Zdjęcia wykonane Honorem 9 -> ZDJĘCIA

A jaka jest twoja opinia?