Fototest – ZTE Axon 7 Mini

ZTE Axon 7 Mini

ZTE Axon 7 Mini

ZTE Axon 7 Mini to niestety stare urządzenie, które mało kto o nim pamięta. Jest to jednak urządzenie z na pewno lepszymi aparatami niż nowsze urządzenia od tego producenta, nie wspominając o najnowszych telefonach, jakimi są ZTE Blade V8 i V8 Lite. Podobno mają dobre aparaty, jednak nie przekonałem się tego jeszcze na własne oczy (będzie na to okazja), kiedy sam zobaczę, jak te telefony potrafią wykonywać zdjęcia w różnych warunkach oświetleniowych.

Przed przeczytaniem dalszej recenzji serdecznie zapraszam na rozpakowanie urządzenia ZTE Axon 7 Mini.

  1. Specyfikacja
  2. Pochmurna pogoda (zależy od pogody)
  3. Słoneczna pogoda (zależy od pogody)
  4. Zdjęcia makro
  5. Zdjęcia w pomieszczeniu
  6. Przednia kamerka
  7. Zdjęcia nocne
  8. Przykładowe wideo

1. Specyfikacja

ZTE Axon 7 Mini

ZTE to urządzenie wyposażyło tylny aparat w matrycę 16 Mpx, przesłona w tym aparacie to f/1.9, która nie za bardzo sobie radzi, zaraz to zobaczysz.

Przednia kamerka to aparat z matrycą 8 Mpx z przesłoną f/2.2.

2. Pochmurna pogoda

Podczas pochmurnej pogody niestety zdjęcia będą ciemne, a cienie będą duże i mocne. Niestety kolory, również nie są takie dobre, ponieważ są trochę zakłamane. Jednak co najważniejsze w tym, że szczegółowość jest na wysokim poziomie i również nie widać na tych zdjęciach ani ziarna, ani szumów. W taką pogodę proponuje wykonywać zdjęcia w trybie profesjonalnym lub uruchomić HDR (efekt na drugim przykładowym zdjęciu).

Pochmurna pogoda - ZTE Axon 7 Mini

Pochmurna pogoda - ZTE Axon 7 Mini

3. Słoneczna pogoda

Podczas słonecznej pogody zdjęcia wykonywane telefonem ZTE Axon 7 Mini są 100 razy lepsze od tych wykonywanych w pochmurną pogodę. Zdjęcia są dobrze nasycone i bardzo dobrze skontrastowane, chociaż cienie mogłyby być trochę mniejsze i łagodniejsze. Kolory są dobre, chociaż w niektórych miejscach można zauważyć zakłamania. Szczegółowość zdjęć jest na bardzo dobrym poziomie i jest na pewno lepiej niż już w testowanych urządzeniach od tego producenta.

Słoneczna pogoda - ZTE Axon 7 Mini

Słoneczna pogoda - ZTE Axon 7 Mini

4. Zdjęcia makro

Zdjęcia makro, co tu więcej powiedzieć, jeżeli efekt będzie — satysfakcjonując, głębia ostrości bardzo dobrze tu wygląda, a jasność na niektórych zdjęciach wygląda spektakularnie. Oczywiście, cienie mogłyby być mniejsze na pierwszym zdjęciu, jednak dodaje to uroku i tutaj bym nie usuwał tego na siłę. Zaś drugie zdjęcie wygląda super, czyli kolory i szczegółowość są na wysokim poziomie i ten telefon powinien się tym szczycić.

Zdjęcia makro - ZTE Axon 7 Mini

Zdjęcia makro - ZTE Axon 7 Mini

5. Zdjęcia w pomieszczeniu

Ze zdjęciami w pomieszczeniu mam mały problem, raz są bardzo dobre jakościowo a za drugim razem widać szumy i ziarno. Oczywiście zależy to od warunków panujących w danym pomieszczeniu. Jednak na przykładowych zdjęciach jest dobrze, a nawet bardzo dobrze. Wszystko jest ostre, a kolory nie są zakłamane.

Zdjęcia w pomieszczeniu - ZTE Axon 7 Mini

Zdjęcia w pomieszczeniu - ZTE Axon 7 Mini

6. Przednia kamerka

Przednia kamerka w ZTE Axon 7 Mini jest przeciętna, ale na pewno jest lepsza niż w poprzednio testowanych urządzeniach tego producenta. Kolory są poprawne, jednak same zdjęcia mogłyby być jaśniejsze oraz bardziej stabilne, niestety przy drgającej ręce nie będzie to tak możliwe. Na zdjęciach w dobrych warunkach nie zobaczymy ziarna ani szumów, jednak w gorszych warunkach już uświadczymy i nie będzie to dobrze wyglądać.

Przednia kamerka - ZTE Axon 7 Mini

7. Zdjęcia nocne

Zdjęcia nocne wykonywane tym telefonem w trybie automatycznym nie są na miarę tego roku, jednak tryb nocny bardzo dobrze daje sobie radę, chociaż tryb nocny nie wykonuje zdjęć kwadratowych, a trochę je rozciąga. Nawet za jakość i świetne zdjęcie w nocy nie będę narzekać za trochę rozciągnięte zdjęcie. Warto również zauważyć, że w trybie automatycznym zdjęcia, mimo iż są ciemne i mają mnóstwo szumów i ziarna, to widać na nich co konkretnie znajduje się na tych zdjęciach i za to Axon 7 Mini ma duży plus.

Zdjęcia nocne - ZTE Axon 7 Mini

Zdjęcia nocne - ZTE Axon 7 Mini

8. Przykładowe wideo

ZTE Axon 7 Mini ma możliwość nagrywania w rozdzielczości Full HD, niestety brakuje tutaj opcji włączenia stabilizacji obrazu. Samo nagranie jest bardzo dobre, ale widać, że aparat nie umie poradzić sobie z oświetleniem i czasami mamy niedoświetlone wideo, a czasami mamy za bardzo prześwietlone wideo. Do ostrości nie mam się przyczepić, ponieważ nawet dobrze i szybko sobie radzi.

Podsumowując

ZTE Axon 7 Mini to urządzenie za bardzo niskie pieniądze, a jak widać, nawet dobrze radzi sobie ze zdjęciami. Ten telefon ma inne swoje plusy, ale o nich możecie przeczytać u innych, ja chce wam pokazać możliwości aparatów w każdym urządzeniu. Jak dla mnie to jest to urządzenie wart swojej ceny, ale jeżeli chcecie jakieś nowsze urządzenie z dobrym aparatem, to zapraszam do innych fototestów.

Zdjęcia wykonane ZTE Axon 7 Mini -> ZDJĘCIA

A jaka jest twoja opinia?