Fototest – Huawei P10 Lite

Huawei P10 Lite

Huawei P10 Lite

Czekacie na recenzję aparatów w telefonie Huawei P10? Niestety musicie jeszcze poczekać, ponieważ jest teraz czas na recenzję aparatów w urządzeniu Huawei P10 Lite. Chociaż nie jest to telefon dla mnie, ponieważ brakuje mu stabilizacji obrazu, co jest najważniejszą częścią aparatów w telefonach, jednak na zdjęcia wykonane tym telefonem nie trzeba narzekać. Zaraz się przekonasz.

Ale zanim pójdziesz dalej, zerknij na rozpakowanie urządzenia Huawei P10 Lite i zapoznaj się z nim bliżej.

  1. Specyfikacja
  2. Pochmurna pogoda (zależy od pogody)
  3. Słoneczna pogoda (zależy od pogody)
  4. Zdjęcia makro
  5. Zdjęcia w pomieszczeniu
  6. Przednia kamerka
  7. Zdjęcia nocne
  8. Przykładowe wideo

1. Specyfikacja

Huawei P10 Lite

Huawei to urządzenie wyposażyło główny aparat w matrycę 12 Mpx z przesłoną f/2.2, która wraz z HDR daje sobie radę.

W przednim aparacie została zastosowana standardowa matryca 8 Mpx, niestety producent nie podaje jaka przysłona została tutaj użyta, oczywiście można powiedzieć, że jest to f/2.0 lub f/2.2.

2. Pochmurna pogoda

Zdjęcia wykonywane podczas pochmurnej pogody wychodzą stosunkowo jasne, ale za to bardzo kontrastowe. Jednak nie są one aż tak jasne, jakbyśmy tego oczekiwali. Cienie na zdjęciach nie są duże, a lekkie i przyjemne, chociaż kolory są trochę poszarzałe i trudno będzie tutaj uzyskać żywy kolor podczas takiej pogody. Dodatkowo szczegółowość jest bardzo dobra, chociaż kontury chmur nie są wyraźne, a zlewają się.

Pochmurna pogoda - Huawei P10 Lite

Pochmurna pogoda - Huawei P10 Lite

3. Słoneczna pogoda

Huawei P10 Lite umie wykonywać nawet ładne zdjęcia w słoneczną pogodę. Szczegółowość stoi na wysokim poziome, a kolory są realistyczne, a nie przekłamane. Cienie nie są duże i są przyjemne dla oka, widać, że działa tutaj HDR lub oprogramowanie przy ciemnej przysłonie, Huawei zawsze z tego wychodzi cało.

Słoneczna pogoda - Huawei P10 Lite

Słoneczna pogoda - Huawei P10 Lite

4. Zdjęcia makro

Do zdjęć makro mało mogę się przyczepić, ponieważ wyostrzone obiekty nie są poruszone, a nawet ładnie odłączone od tła. Chociaż tło też mogłoby być nieruchome, ale to mały szczegół, ponieważ głębia ostrości dobrze wygląda nawet przy jednym obiektywie z ciemną przysłoną. Dopowiem jeszcze jedno, że zdjęcia w automacie mogłyby być trochę jaśniejsze, ale nie jest tak źle, jak na to urządzenie.

Zdjęcia makro - Huawei P10 Lite

Zdjęcia makro - Huawei P10 Lite

5. Zdjęcia w pomieszczeniu

Zdjęcia w pomieszczeniu wykonywane telefonem Huawei P10 Lite nie wychodzą aż tak złe i koszmarne, czasami widać, iż nie wszystko jest ostre lub dobrze doświetlone. Jednak widać, że aparat w tym telefonie daje sobie radę nawet w trochę gorszych warunkach. Kolory są tylko dobre i szczegółowość również jest tylko dobra, ze względu na te nie zawsze ostre rzeczy.

Zdjęcia w pomieszczeniu - Huawei P10 Lite

Zdjęcia w pomieszczeniu - Huawei P10 Lite

6. Przednia kamerka

Przednia kamerka w Huawei P10 Lite nie jest rewelacyjna, nawet nie jest za bardzo przeciętna, ponieważ na zdjęciach znajdziemy dużo ziarna i szumów co nie upiększa nam zdjęcia. Czasami uda nam się wykonać ładne zdjęcie tym aparatem, ale niestety tylko w lepszych warunkach oświetleniowych. W gorszych warunkach oświetleniowych nawet flash ekranowy nie pomoże, a nawet może zaszkodzić albo zdjęcie będzie poruszone, albo na zdjęciu pojawią się szumy i ziarno co za atrakcyjne nie jest.

Przednia kamerka - Huawei P10 Lite

7. Zdjęcia nocne

Ładne zdjęcia nocne telefonem Huawei P10 Lite wykonamy tylko w trybie profesjonalnym, w trybie automatycznym zdjęcia nie wyjdą ani jasne, ani ładne. Chociaż w trybie profesjonalnym jak dla mnie to zdjęcia wydają się rozmazane przez światło. Ale to nie zmienia faktu, że brakuje mi w tym telefonie trybu nocnego, który w telefonach Huawei świetnie sobie radził, ale nawet tryb profesjonalnym daje radę.

Zdjęcia nocne - Huawei P10 Lite

Zdjęcia nocne - Huawei P10 Lite

8. Przykładowe wideo

Huawei P10 Lite może nagrywać tylko w rozdzielczości Full HD, oczywiście w niższych też może, ale rozdzielczość Full HD jest tutaj najwyższa. Ku mojemu zdziwieniu w tej rozdzielczości nie mamy stabilizacji, ponieważ w tym modelu jej zabrakło. Nawet bez tej stabilizacji to nagrania są bardzo znośne, kolory i ostrość jest bardzo dobra. Mogę tylko tyle powiedzieć, że tym urządzeniem da się nagrać ładne, płynne wideo bez stabilizacji obrazu.

Podsumowując

Huawei P10 Lite to urządzenie za niskie pieniądze, nad którym warto się głęboko zastanowić. Czy lepiej kupić to urządzenie z nawet dobrym aparatem, który nie ma stabilizacji obrazu czy może jednak poczekać jeszcze chwilę i kupić inne urządzenie też z dobrym aparatem i ze stabilizacją obrazu? To już zależy od Ciebie, nie będę się w to wtrącać, jednak z czystym sercem mogę polecić Ci to urządzenie i nie będziesz aż tak tego żałować.

Zdjęcia wykonane Huaweiem P10 Lite -> ZDJĘCIA

A jaka jest twoja opinia?