Fototest – Lenovo Phab 2 Plus

Lenovo Phab 2 Plus

Lenovo Phab 2 Plus

Od dzisiaj Lenovo Phab 2 Plus był moim pierwszym urządzeniem, które ma z tyłu 2 aparaty. Szczerze mówiąc, nie zawiodłem się na Lenovo i na aparacie w tym urządzeniu jednak jest to trochę za duże urządzenie, aby cały czas nosić je w kieszeni. Oczywiście to jest moja opinia, możliwe, że komuś przypadnie to do gustu. Aparat rekompensuje jego rozmiar. Nie zawsze aparat wykonuje świetne zdjęcia, ale jest to już starszy model tego producenta i nie spodziewajmy się fajerwerków, wszystko okaże się, jak przyjedzie nowszy model Lenovo Phab 2 Pro, tu zapewne będzie się działo.

Jak co recenzję, zapraszam na samym początku do zapoznania się z rozpakowaniem tego urządzenia.

  1. Specyfikacja
  2. Pochmurna pogoda (zależy od pogody)
  3. Słoneczna pogoda (zależy od pogody)
  4. Zdjęcia makro
  5. Zdjęcia w pomieszczeniu
  6. Przednia kamerka
  7. Zdjęcia nocne
  8. Przykładowe wideo
  9. Dodatkowa funkcja

1. Specyfikacja

Lenovo Phab 2 Plus

Lenovo ten model telefonu wyposażyło dwa aparaty w matryce 13 Mpx z przysłoną f/2.0. Dodatkowo na tylnej obudowie przy aparatach znajdziemy laserowy autofokus i dwutonowe diody LED.

Zaś przedni aparat został wyposażony w matrycę 8 Mpx z przysłoną f/2.2. Dodatkowo na przedniej części telefonu znajdziemy diodę LED, aby rozświetlała nasze selfie w ciemnych sceneriach.

2. Pochmurna pogoda

Pochmurna pogoda na zdjęciach wykonywane telefonem Lenovo Phab 2 Plus wychodzą trochę przyciemnione, jednak nie brakuje im szczegółów i detale są na swoim miejscu. Brak szumów i ziarna oznacza, że obiektyw bardzo dobrze sobie radzi w takich warunkach pogodowych. Jednak zdjęcia mogłyby być trochę jaśniejsze, a tak to wszystko jest dobrze.

Pochmurna pogoda - Lenovo Phab 2 Plus

Pochmurna pogoda - Lenovo Phab 2 Plus

3. Słoneczna pogoda

Słoneczna pogoda na zdjęciach z aparatu Lenovo Phab 2 Plus wychodzi piękne i trudno odwrócić od nich wzrok, czasami zdarzają się takie zdjęcia, wyglądające jakby były wykonane zaawansowaną lustrzanką, naprawdę! Zdjęcia mają bardzo dużo szczegółów i nie są prześwietlone, tak jak czasami zdarzają nam się takie zdjęcia podczas słonecznych dni. Jest to ważny aspekt dla fotografujących w dużym świetle.

Słoneczna pogoda - Lenovo Phab 2 Plus

Słoneczna pogoda - Lenovo Phab 2 Plus

4. Zdjęcia makro

Co tu dużo mówić, zdjęcia makro wychodzą oszałamiające nawet jednym aparatem, jednak kiedy chcemy pogłębić głębie ostrości, wystarczy włączyć opcję dwóch aparatów i wualà, mamy piękne zdjęcie kwiatka czy rośliny. Zdjęcia są dość szczegółowe i są na nich dobrze odwzorowane kolory. Oby tak dalej było w Lenovo Phab 2 Pro 🙂

Zdjęcia makro - Lenovo Phab 2 Plus

Zdjęcia makro - Lenovo Phab 2 Plus

5. Zdjęcia w pomieszczeniu

Niestety zdjęcia w pomieszczeniu nie wychodzą zbyt piękne, kolory nie są nasycone ani szczegółowość nie jest na wysokim poziomie. Mogło być lepiej jednak to, co pokazały aparaty w poprzednich warunkach oświetleniowych, to było piękne. Nie każdy aparat musi być idealny i nie ma ideałów na świecie.

Zdjęcia w pomieszczeniu - Lenovo Phab 2 Plus

Zdjęcia w pomieszczeniu - Lenovo Phab 2 Plus

6. Przednia kamerka

Jak na 8 Mpx to jest w miarę OK, oczywiście mogło być lepiej, jest po prostu OK. Szczegółowość jest w miarę poprawna, jednak szybkość migawki mogłaby być lepsza. Jak nie będziemy skakać na zdjęciach z przedniej kamerki, to wszystko będzie dobrze. Kolory na zdjęciach są nasycone i o to chodzi.

Przednia kamerka - Lenovo Phab 2 Plus

7. Zdjęcia nocne

No niestety, Lenovo Phab 2 Plus nie jest i nie będzie mistrzem w wykonywaniu zdjęć w nocy. Brakuje tutaj detali i widać dużą ilość ziarna i szumów. Zdjęcia są za ciemne, mogłyby być jaśniejsze. Oczywiście można się pobawić trybem profesjonalnym tylko, że nie zawsze mamy czas lub wiedzę na temat parametrów, ale jednak kiedy masz wiedzę, to możesz spróbować wykonać zdjęcie nocne tym telefonem.

Zdjęcia nocne - Lenovo Phab 2 Plus

Zdjęcia nocne - Lenovo Phab 2 Plus

8. Przykładowe wideo

Lenovo Phab 2 Plus nagrywa tylko w najwyższej rozdzielczości Full HD. Nie zauważyłem opcji włączenia stabilizacji obrazu. Za to jest opcja włączenia HDR-u podczas nagrywania sekwencji wideo. HDR poprawia tylko kolory otoczenia na filmie. Szkoda jednak, że nie ma opcji stabilizacji obrazu, tak to obraz niestety drga. Tak ogólnie nagranie jest poprawne mimo drgań obrazu.

9. Dodatkowa funkcja

Chcesz przenieść się w miejscu? Jest na to sposób w funkcji, którą można znaleźć w Lenovo Phab 2 Plus. Kiedy wykonamy zdjęcie dwoma aparatami, dostajemy dodatkową funkcję, jaką jest wycięcie postaci ze zdjęcia i wklejenie jej na inne tło. Jest to super opcja. Jeżeli na zdjęciu tło jest brzydkie, nic nie szkodzi, z łatwością wytniesz postać i wkleisz je na inne tło, które przygotowało dla nas Lenovo. Ciekawa funkcja prawda?

Dodatkowa funkcja - Lenovo Phab 2 Plus

Dodatkowa funkcja - Lenovo Phab 2 Plus

Dodatkowa funkcja - Lenovo Phab 2 Plus

Dodatkowa funkcja - Lenovo Phab 2 Plus

Dodatkowa funkcja - Lenovo Phab 2 Plus

Dodatkowa funkcja - Lenovo Phab 2 Plus

Podsumowując

Lenovo Phab 2 Plus to dość ciekawy telefon z serii Phab od Lenovo. Sam aparat, a nawet aparaty zaskakują pozytywnie, kiedy oczywiście mamy dużo światła. Kiedy jednak nam brakuje tego światła, kolory są niestety wypłowiałe i widać dużo szumów na zdjęciach. Jednak jest to telefon z aparatem, nad którym trzeba się pochylić, aby zrozumieć wszystkie opcje i możliwości tych dwóch aparatów. Jak dla mnie ten telefon jest bomba i gdyby nie był taki duży, to nawet można byłoby się na niego pokusić.

Zdjęcia wykonane Lenovo Phab 2 Plus -> ZDJĘCIA

A jaka jest twoja opinia?