Fototest – Motorola Edge 20 Pro

Motorola Edge 20 Pro

Na testy trafiła do mnie Motorola Edge 20 Pro. Czyli jedna z najlepszych Motoroli z serii Edge. Ostatnio na blogu mogliście przeczytać recenzję Motoroli Edge 20. Jak jednak sprawdził się u mnie tytułowy telefon? Przekonacie się o tym poniżej.

Film jest w trakcie przygotowania.

 1. Specyfikacja
 2. Pochmurna pogoda
 3. Słoneczna pogoda
 4. Zdjęcia makro
 5. Zdjęcia w pomieszczeniu
 6. Przednia kamerka
 7. Zdjęcia nocne
 8. Próbka nagrania

1. Specyfikacja

Motorola Edge 20 Pro

Motorola wyposażyła ten telefon w cztery aparaty:

 • Tył:
  • 108 Mpx f/1.9
  • 8 Mpx f/3.4 — teleobiektyw peryskopowy
  • 16 Mpx f/2.2 — szeroki kąt
 • Przód:
  • 32 Mpx f/2.3

2. Pochmurna pogoda

Zdjęcia podczas pochmurnej pogody wychodzą bardzo dobrze. Jakość i szczegółowość zdjęć jest na wysokim poziomie i nie można na to narzekać. Oczywiście mamy tutaj automatyczny HDR i sztuczną inteligencję od Motoroli. Co do trybu AI, to powiedzieć muszę, że nie można na niego narzekać i jest poprawny. Automatyczny HDR również sprawdza się tak, jak trzeba i dzięki temu zdjęcia mają bardzo dobrą rozpiętość tonalną. Przyznać także muszę, że dynamika na zdjęciach jest momentami, a czasami nawet więcej niż momentami znakomita i można tym telefonem, a szczególnie głównym aparatem wykonać super zdjęcia w takich warunkach oświetleniowych i nie tylko.

Pochmurna pogoda - Motorola Edge 20 Pro

Pochmurna pogoda - Motorola Edge 20 Pro

3. Słoneczna pogoda

Podczas słonecznej pogody zdjęcia wypadają równie dobrze co przy odrobinie gorszych warunkach oświetleniowych. Automatyczny HDR sprawdza się tak, jak trzeba i nie można na to narzekać. Także tryb AI działa odpowiednio i dzięki temu kolory nie są sztucznie nasycone, a także wyglądają naturalnie. Zdjęcia z takiego telefonu wychodzą naprawdę świetnie i spokojnie tym telefonem można wykonać bardzo ładne zdjęcia nie tylko na wyjazdach, ale także i w domu/na spacerze.

Słoneczna pogoda - Motorola Edge 20 Pro

Słoneczna pogoda - Motorola Edge 20 Pro

4. Zdjęcia makro

Motorola nie wyposażyła tego modelu w dedykowany aparat makro, jednak aparat szerokokątny posiada autofocus i to nim możemy jeszcze bliżej wykonać zdjęcia — oczywiście jest do tego specjalny tryb, z resztą jak zawsze. Głównym aparatem również udaje się wykonać świetne tego typu zdjęcia, a to dlatego, że głębia ostrości i plastyczność zdjęć jest na bardzo wysokim poziomie. Oczywiście nie mogło zabraknąć tutaj trybu portretowego, który spisuje się naprawdę nieźle i można być z niego zadowolony.

Zdjęcia makro - Motorola Edge 20 Pro

Zdjęcia makro - Motorola Edge 20 Pro

5. Zdjęcia w pomieszczeniu

Jeżeli chodzi o zdjęcia w pomieszczeniu, to przyznać mogę, że nie jest źle. Przy naturalnym oświetleniu zdjęcia wypadają tak, jak trzeba. Jakość zdjęć jest odpowiednia, szczegółowość również, a na kolory nie można narzekać. Oczywiście to, co jest najważniejsze, to krawędzie na zdjęciach nie są poszarpane i rozmazane w takim dużym stopniu. Producent postarał się nad tym aspektem i to bardzo dobrze. Przy sztucznym oświetleniu zdjęcia również mają dosyć dobrą szczegółowość i jakość, a na kolory nie można narzekać, bo są poprawne i przynajmniej balans bieli działa tak, jak trzeba.

Zdjęcia w pomieszczeniu - Motorola Edge 20 Pro

Zdjęcia w pomieszczeniu - Motorola Edge 20 Pro

6. Przednia kamerka

Przednia kamerka w tym modelu sprawdza się znakomicie, nie tylko w średnich warunkach oświetleniowych, ale także w lepszych warunkach. Osoby, które lubią robić sobie tego typu zdjęcia, na pewno będą zadowoleni z tego modelu. Naprawdę na jakość zdjęć nie można narzekać, a także na ich kolory. Przynajmniej można sobie tym telefonem zrobić ładne zdjęcia w domu, na imprezie, czy na dworze — wszędzie będziemy wyglądać dobrze.

Przednia kamerka - Motorola Edge 20 Pro

7. Zdjęcia nocne

Motorolami nie dawało się w trybie automatycznym wykonać super zjawiskowych zdjęć w nocy. Nadal zdjęcia nie wyglądają może tak, jakbyśmy tego chcieli — jednak jest już o wiele lepiej, niż było wcześniej. Najważniejsze i tak, że mamy tryb nocny i tryb profesjonalny i to nimi możemy wykonać jaśniejsze zdjęcia w takich warunkach oświetleniowych. Jeżeli nie potraficie się obsługiwać trybem profesjonalnym, to tryb nocny w zupełności Wam wystarczy i będziecie mogli wykonać naprawdę dosyć dobre zdjęcia, które będziecie mogli pokazać swoim znajomym lub na mediach społecznościowych.

Zdjęcia nocne - Motorola Edge 20 Pro

Zdjęcia nocne - Motorola Edge 20 Pro

8. Próbka nagrania

Motorola Edge 20 Pro ma możliwość nagrywania filmów w rozdzielczości 8K. Jednak tylko w rozdzielczości Full HD i 4K mamy możliwość uruchomienia stabilizacji obrazu, a nie oszukujmy się, jest ona bardzo przydatna i pomocna. Co do samych nagrań, to nie mogę powiedzieć o nich nic złego. Bardzo fajnie, że podczas nagrywania możemy zmieniać aparaty — w niektórych telefonach i modelach brakuje tego, a jest to bardzo przydatna funkcja. Oczywiście polecam nagrywać z włączoną stabilizacją, bo wtedy filmy wypadają o wiele lepiej. Tym telefonem spokojnie można nagrać naprawdę fajne filmy z naszej codzienności lub z naszych wyjazdów.

Podsumowując

Motorola Edge 20 Pro

Motorola Edge 20 Pro nie jest tanim telefonem, jednak jest to jeden z najlepszych telefonów Moto do zdjęć. Byłem przez cały okres testów bardzo zadowolony z tego telefonu i nie mogłem nic złego na jego temat powiedzieć, więc jeżeli szukacie fajnego telefonu do zdjęć i czasami do filmów, to Edge 20 Pro sprosta Waszym oczekiwaniom. Zobaczcie także poniższą galerię zdjęć, wykonaną właśnie tym telefonem.

Zdjęcia wykonane Motorolą Edge 20 Pro -> ZDJĘCIA

A jaka jest Twoja opinia?