Recenzja – Oppo Enco X

Oppo Enco X

Na testy przyjechały do mnie słuchawki Oppo Enco X, czyli podobno jedne z najlepszych słuchawek Oppo do słuchania muzyki. Czy rzeczywiście tak jest? Przekonacie się o tym z tej recenzji.

Na początku powiedzieć muszę, że nie miałem u siebie aż tak dużo słuchawek od Oppo. Miałem u siebie tyle modeli, że spokojnie można to policzyć na palcach jednej ręki, więc porównywałem te słuchawki z innymi słuchawkami od innych producentów. Czasami wypadały gorzej, a czasami nawet wręcz przewinie.

  1. Wykonanie
  2. Moje wrażenia

1. Wykonanie

Słuchawki Oppo Enco X zostały wykonane w całości z plastiku, jest to dobrej jakości plastik, a także jest to błyszczący plastik. Więc rysy na etui szybko się pojawiają, a także odciski palców bardzo lubią się z etui i słuchawkami. Jedna z najważniejszych rzeczy, to słuchawki są współtworzone z firmą Dynaudio, czyli można się spodziewać po tych słuchawkach naprawdę akustycznego dźwięku. Czy tak jest? Oczywiście. Dźwięk z tego modelu słuchawek jest naprawdę świetny i to trzeba przyznać tym słuchawkom. Jak z baterią? Producent deklaruje, że słuchawki mogą wytrzymać do 25 godzin na jednym ładowaniu. Jest to oczywiście czas łączny, czyli łączny wraz z etui i przy wyłączonej redukcji szumów. Według także producenta można słuchać 5,5 godziny muzykę na jednym ładowaniu z włączoną redukcją szumów. Czy w rzeczywistości tak jest? Jest czasami tak, że naładujemy raz w tygodniu etui i to spokojnie nam starczy, aby słuchać na spacerach, czy w komunikacji miejskiej nasze ulubione utwory. Miłym dodatkiem jest fakt, że możemy ładować słuchawki bezprzewodowo.

Oppo Enco X

2. Moje wrażenia

Oppo Enco X

Jakie są moje wrażenia po całym okresie testów tego modelu? Przyznać się mogę, że bardzo mi one przypadły do gustu. Nie mogłem narzekać na ich dźwięk, bo jest naprawdę świetny, a jedynie co to Oppo powinno poprawić redukcję szumów, która jest poprawna, ale nie jakaś świetna. Przynajmniej nadrabiają dźwiękiem i długim czasem na baterii. Dodatkowo w aplikacji możemy bawić się equalizerem, więc możemy jeszcze dźwięk dostosować pod swoje preferencje. Jeszcze z ciekawych rzeczy, to fakt, że słuchawki mają odporność na kurz i wodę na poziomie IP54, także nie musimy się martwić o nasze słuchawki podczas treningów lub po prostu deszczu.

Oppo Enco X

Podsumowując

Oppo Enco X nie są najtańszymi słuchawkami, jednak z racji na dźwięk wydobywany przez nie i na długość działania baterii, przyznać mogę, że są to jedne z lepszych słuchawek, jakie miałem u siebie na testach w tym roku. Dlatego mogę Wam je polecić i na pewno będziecie z nich zadowoleni.

Oppo Enco X

Co sądzisz o tych słuchawkach?