Fototest – Motorola Edge 20

Motorola Edge 20

Od razu na premierze najnowszych telefonów serii Motorol Edge w moje ręce wpadła Motorola Edge 20, która nie tylko wygląda świetnie, ale według zapowiedzi producenta także ma być świetnym urządzeniem. Czy rzeczywiście tak jest? Przekonacie się tego z tej recenzji. Jeżeli nie czytaliście pierwszy wrażeń tego modelu, to polecam na początku to sprawdzić.

Film jest w trakcie przygotowania.

 1. Specyfikacja
 2. Pochmurna pogoda
 3. Słoneczna pogoda
 4. Zdjęcia makro
 5. Zdjęcia w pomieszczeniu
 6. Przednia kamerka
 7. Zdjęcia nocne
 8. Próbka nagrania

1. Specyfikacja

Motorola Edge 20

Motorola wyposażyła ten telefon w cztery aparaty:

 • Tył:
  • 108 Mpx f/1.9
  • 8 Mpx f/2.4 — teleobiektyw
  • 16 Mpx f/2.2 — szeroki kąt + makro
 • Przód:
  • 32 Mpx f/2.3

2. Pochmurna pogoda

Zdjęcia podczas pochmurnej pogody wychodzą naprawdę bardzo dobrze. Jakość i szczegółowość zdjęć przy takiej pogodzie jest na bardzo wysokim poziomie. Oczywiście nie wykonujemy zdjęć w 108 Mpx (ale można użyć do tego specjalnego trybu), ponieważ zdjęcia wtedy by posiadały bardzo dużo szumów i wielkość ich byłaby za duża. Tak wykonujemy zdjęcia w technologii Quad-Pixel i nie tracimy na jakości. Kolory na zdjęciach również są poprawne, chociaż mamy różnicę kolorystyczną między aparatami — do poprawy! Automatyczny HDR i sztuczna inteligencja działa w Motoroli tak, jak trzeba i nie można na to narzekać.

Pochmurna pogoda - Motorola Edge 20

Pochmurna pogoda - Motorola Edge 20

3. Słoneczna pogoda

Podczas słonecznej pogody zdjęcia wypadają tak, jak trzeba. Jakość i szczegółowość zdjęć jest na bardzo wysokim poziomie, w tej Motoroli jest znacząca poprawa, jeżeli chodzi o aparaty. Chociaż w wersji Pro ma być jeszcze lepiej, przekonam się już niebawem. Kolory również są poprawne, jedynie czasami boli różnica kolorystyczna między aparatami. Na całe szczęście automatyczny HDR radzi sobie tak, jak trzeba. Dzięki temu rozpiętość tonalna jest na poprawnym poziomie i cienie nie są zbyt duże. Tryb AI działa również dosyć dobrze i nie można na niego narzekać w Motoroli, jedynie co zauważyłem w tym modelu, to czasami sztuczna inteligencja podbija kontrast, ale nie psuje to nam całego efektu zdjęcia.

Słoneczna pogoda - Motorola Edge 20

Słoneczna pogoda - Motorola Edge 20

4. Zdjęcia makro

Jeżeli chodzi o zdjęcia makro, to nie mamy tutaj dedykowanego aparatu makro, ponieważ jest on w aparacie szerokokątnym. Oczywiście głównym aparatem wykonamy również ładne zdjęcia makro, ale aparatem szerokokątnym również je wykonamy i to trzeba przyznać Motoroli, że się z tym poprawili. Głębia ostrości jest świetna i bardzo ładna. Super oddziela tło od głównego obiektu zdjęcia i momentami tło może wyglądać, jakby było wykonane lustrzanką. Nie mogło też tutaj zabraknąć trybu portretowego, który działa coraz lepiej w Motoroli i możemy wykonać naprawdę ładne portrety lub artystyczne zdjęcia z rozmytym tłem.

Zdjęcia makro - Motorola Edge 20

Zdjęcia makro - Motorola Edge 20

5. Zdjęcia w pomieszczeniu

Zdjęcia w pomieszczeniu wypadają tak, jak trzeba. Przy naturalnym oświetleniu zdjęcia wychodzą bardzo dobrze. Nie można narzekać na kolory, a szczegółowość i jakość zdjęć jest na wysokim poziomie. Co jest i tak najważniejsze, to krawędzie są tylko lekko poszarpane i rozmazane — spodziewałem się, że będzie gorzej, ponieważ jednak jest tutaj duża matryca z dużą ilością Mpx. Przy sztucznym oświetleniu również wychodzą dosyć dobrze. Nie można narzekać na jakość i szczegółowość, nawet na kolory — przynajmniej Motka postarała się nad balansem bieli.

Zdjęcia w pomieszczeniu - Motorola Edge 20

Zdjęcia w pomieszczeniu - Motorola Edge 20

6. Przednia kamerka

Przednia kamerka w tym modelu jest naprawdę bardzo dobra. W średnich warunkach oświetleniowych możemy wykonać bardzo ładne zdjęcie, które na pewno spodoba się osobom wykonującym tego typu zdjęcia. Oczywiście w lepszych warunkach oświetleniowych wykonamy jeszcze lepsze zdjęcia tego typu. Przynajmniej możemy mieć ładną pamiątkę z podróży lub z jakieś imprezy. Na kolory również nie można narzekać, więc naprawdę Motorola mocno się poprawiła.

Przednia kamerka - Motorola Edge 20

7. Zdjęcia nocne

Jak wiadomo, to Motorolą można wykonać już naprawdę bardzo ładne zdjęcia w nocy. I tu nie mowa o trybie nocnym, którym to wykonamy super jasne zdjęcia, ale także i trybem automatycznym. W trybie automatycznym wykonamy już na tyle jasne zdjęcia, że można je wstawić już na swoje media społecznościowe lub pokazać znajomym. Dodatkowo powiedzieć Wam muszę, że czasami kolory mogą się różnić między trybem automatycznym a nocnym (w trybie profesjonalnym są one zbliżone do trybu auto). Nie wiem, czym to jest spowodowane, ale upewnić Was i tak mogę, że zdjęcia z trybu nocnego są super.

Zdjęcia nocne - Motorola Edge 20

Zdjęcia nocne - Motorola Edge 20

8. Próbka nagrania

Motorola Edge 20 ma możliwość nagrywania filmów w rozdzielczości 4K. W obu rozdzielczościach można uruchomić cyfrową stabilizację obrazu, a przy teleobiektywie mamy również optyczną stabilizację obrazu. Przyznaje się, że nie nagrałem przy rozdzielczości Full HD filmu z wyłączoną stabilizacją, ale już przy rozdzielczości 4K możecie zobaczyć, jak to wygląda. Co do samych filmów, to przyznać muszę, że nie wyglądają one źle i polecam nagrywać filmy z włączoną stabilizacją. Można wtedy nagrać bardzo ładne filmy z naszej codzienności. Dodatkowo trzeba przyznać, że głębia ostrości z głównego obiektywu jest świetna przez zastosowanie dużej matrycy.

Podsumowując

Motorola Edge 20

Motorola Edge 20 nie jest drogim urządzeniem. Więc czy warto interesować się tym telefonem i wybrać go do zdjęć i żeby towarzyszył nam przy swoich codziennych podróżach? Oczywiście, że tak. Telefon spisał się u mnie bardzo dobrze i nie mogłem na niego narzekać. Owszem są drobne mankamenty w aparatach, jak różnica kolorystyczna między aparatami lub czasami zdjęcia mogą wyjść nam poruszone. Jednak uważam, że Motorola zrobiła bardzo duży krok do przodu, jeżeli chodzi o fotografię i jest to kolejny mocny zawodnik z logiem M.

Zdjęcia wykonane Motorolą Edge 20 -> ZDJĘCIA

A jaka jest Twoja opinia?