Recenzja – Acer Aspire C24

Acer Aspire C24

Na testy dotarł do mnie najnowszy AIO od Acera, czyli Acer Aspire C24. Jak sprawdził się on u mnie i czy byłem z niego zadowolony? Przekonać się tego będziecie mogli z tej recenzji.

Na samym początku mogę Wam powiedzieć, że Aspire C24 zaskoczył mnie swoją stylistyką i wydajnością. Komputer AIO jest idealny nie tylko do domu, ale także do naszego domowego biura, kiedy to chcemy mieć wydajny sprzęt na swoim biurku, a laptopa mamy tylko do podróży. Oczywiście nie będę mówił, że AIO jest wydajniejsze od laptopa, ponieważ to już się wszystko zmienia, komputer jest o wiele lepszy, kiedy to w domu chcemy pracować na większym sprzęcie, a nie na laptopie, który nie mamy z ekranem 24-calowym.

 1. Specyfikacja
 2. Konstrukcja
 3. Rozdzielczość i kolory
 4. Klawiatura i myszka
 5. Możliwości

1. Specyfikacja

Acer wyposażył ten komputer w porty:

 • wyjście HDMI
 • USB 2.0
 • USB 3.1
 • 2 x USB 3.2
 • Ethernet
 • slot na kartę SD
 • wyjście audio

Jak widać, nie posiada ten model zbyt dużej ilości portów, jednak w porównaniu z większością cienkich laptopów, to jest ich sporo. Ważne i tak, że w zestawie otrzymujemy klawiaturę i myszkę, którą podłączamy za pomocą jednego adaptera, więc zajmie to nam jeden z czterech portów. Jest to nadal, dosyć duża ilość złączy, które można wykorzystać do przeróżnych akcesoriów. Co ważne, to możemy ten komputer rozbudować o jeszcze jeden monitor poprzez HDMI i mieć naprawdę dużą stację roboczą do pracy, odpoczynku lub do po prostu przeglądania treści.

Acer Aspire C24

2. Konstrukcja

Aspire C24 został wykonany w całości z bardzo dobrej jakości plastiku. Nie jest to plastik błyszczący, a matowy, więc nie musimy się już w zapasie martwić o wszelakie odciski palców na sprzęcie, czy o wszelakie rysy. Dodatkowo na tyle mamy szczotkowany plastik, więc dodaje to stylu naszemu urządzeniu. Sprzęt mimo wszystko wygląd jak produkt premium i nie można powiedzieć złego słowa na temat tego urządzenia. Na naszym biurku w domu, czy to też w biurze. Aspire nie zajmuje też dużo miejsca, a stopka tego modelu także nie zajmuje, nie wiadomo ile miejsca, więc na małym biurku również znajdzie swoje miejsce.

Dodatkowo powiedzieć muszę, że ramki są bardzo cienkie jak na taki sprzęt i może to też dzięki temu wyglądać nowocześnie i nie będzie nas gruba ramka okalająca ekran rozpraszać podczas pracy, czy odpoczynku.

Acer Aspire C24

3. Rozdzielczość i kolory

Nie zdarzyło mi się, abym w urządzeniach Acer narzekał na kolory. Przy tym modelu też nie jest inaczej. Dodatkowo matryca 24-calowa z rozdzielczością Full HD sprawdza się tak, jak trzeba. Dopowiem, że można kupić ten komputer z wersją dotykowego ekranu. Oczywiście niektórzy też powiedzą, że co to jest już rozdzielczość Full HD przy takiej wielkości matrycy, jednak przyznać Wam muszę, że przy optymalnej odległości nie widać pojedynczych pikseli, a także krawędzie nie są poszarpane i rozmazane. Owszem każdy chciałby lepszą rozdzielczość, jednak wiąże się to też z wyższą ceną sprzętu, a to już nie każdy lubi.

Podczas pracy na tym sprzęcie nie czujemy żadnego dyskomfortu, nawet jeżeli edytujemy zdjęcia lub filmy.

Acer Aspire C24

4. Klawiatura i myszka

Wspomniałem już Wam wcześniej, że w zestawie do komputera otrzymujemy klawiaturę i myszkę. Nie będę nie wiadomo jak rozwodzić nad tym sprzętem, ponieważ jest to podstawowy sprzęt. Najważniejsze, że klawiatura i myszka są bezprzewodowe i działają na jeden adapter, a nie na dwa osobne. Przynajmniej nie musimy niepotrzebnie zajmować dwóch portów USB z czterech, a tak to zajmujemy tylko jeden.

Co do tej klawiatury i myszki, to powiedzieć Wam mogę, że pracuje się na nich bardzo dobrze. Przez cały okres testów nie mogłem na nie narzekać i nawet przy pisaniu dłuższych tekstów sprawdzały się tak, jak trzeba.

Acer Aspire C24

5. Możliwości

Jakie możliwości posiada ten sprzęt? Tak naprawdę nie ma tutaj, nie wiadomo czego, jedną z fajniejszych rzeczy, to fakt, że możemy opcjonalnie wybrać sobie sprzęt z dotykowym ekranem, ponieważ resztę mamy już. Czyli mamy tutaj bardzo fajne głośniki, mikrofony i kamerkę do videorozmów. Dodatkowo kamerkę możemy zasłonić mechanicznie i mamy pewność, że nie będziemy podglądani, nawet jak nie rozmawiamy z kimś na kamerkach.

Acer Aspire C24

Podsumowując

Acer Aspire C24 to świetny komputer AIO za naprawdę bardzo dobrą cenę (oczywiście też to wszystko zależy od konfiguracji, jaką sobie weźmiecie). Jeżeli szukacie naprawdę porządnego komputera AIO z logiem Acer, to może ten model przypaść Wam do gustu. Nie tylko jest ładny, ale także wydajny i porządny, więc czego chcieć więcej. U mnie ten komputer spisał się naprawdę bardzo dobrze i mogę go Wam polecić.

A co Ty sądzisz o tym komputerze?