Fototest – Motorola Moto E5 Play

Motorola Moto E5 Play

Nie często się zdarza, że kupujemy najtańsze urządzenia producenta z myślą, że będzie miało dobrą specyfikację. Też nie często się zdarza, że w sieci można przeczytać recenzję takich tanich urządzeń. Ja jednak wolę przetestować wszystkie urządzenia danego producenta jak mam taką możliwość i wiedzieć, czy producent daną serię urządzeń z czasem poprawia, czy jednak sobie to odpuszcza. Dlatego tym razem, postanowiłem dla Was przetestować aparaty w najtańszej Motoroli, czyli w Moto E5 Play.

Zanim jednak przejdziecie dalej, serdecznie zapraszam Was do obejrzenia rozpakowania tego urządzenia.

  1. Specyfikacja
  2. Pochmurna pogoda (zależy od pogody)
  3. Słoneczna pogoda (zależy od pogody)
  4. Zdjęcia makro
  5. Zdjęcia w pomieszczeniu
  6. Przednia kamerka
  7. Zdjęcia nocne
  8. Przykładowe wideo

1. Specyfikacja

Motorola Moto E5 Play

Motorola to urządzenie wyposażyła w dwa aparaty. Główny aparat na tylnej obudowie posiada matrycę 8 Mpx wraz z przesłoną f/2.2.

Przednia kamerka to aparat z matrycą 5 Mpx. Niestety producent nie podaje jaką przesłonę zastosował w tym aparacie.

2. Pochmurna pogoda

Zdjęcia wykonywane podczas pochmurnej pogody tym telefon są nawet w porządku, chociaż niekiedy można dopatrzyć się przekłamanych kolorów i niestety nie będziemy w stanie się tego pozbyć. Jeżeli chodzi o jakość i szczegółowość zdjęć, to jest nawet w porządku i za to można Moto E5 Play pochwalić. Tak samo można pochwalić producenta za to, że dał nam wraz z urządzeniem automatyczne HDR. Wiele producentów o tym nie myśli lub nie daje nam takiej możliwości.

Pochmurna pogoda - Motorola Moto E5 Play

Pochmurna pogoda - Motorola Moto E5 Play

3. Słoneczna pogoda

Zdjęcia podczas słonecznej pogody wychodzą nadzwyczaj dobrze, chociaż można się dopatrzyć małych niedociągnięć automatycznego HDR, ponieważ nie wszystkie cienie są dobrze wyciągnięte i płytkie. Jednak i tak warto zauważyć, że biel nie jest przepalona i kolory są nawet dobrze odwzorowane i można to zaliczyć jako plus. Oczywiście, jeżeli chodzi o szczegółowość i jakość zdjęć przy takich warunkach oświetleniowych, to jest dobrze, a nawet bardzo dobrze jak na to urządzenie.

Słoneczna pogoda- Motorola Moto E5 Play

Słoneczna pogoda- Motorola Moto E5 Play

4. Zdjęcia makro

Jeżeli chodzi o zdjęcia makro, to można zauważyć na przykładowych zdjęciach, z najlepiej nie jest. Jednak trzeba mieć cały czas z tyłu głowy, ile to urządzenie kosztuje i jaki ma aparat. Dlatego można powiedzieć, że zdjęcia makro są w miarę dobre, chociaż można dopatrzyć się prześwietlonych części zdjęć, ale i tak warto zwrócić uwagę, że szczegółowość i jakość tych zdjęć są na poprawnym poziomie i o tym nie można zapomnieć. Dodatkowo wspomnieć muszę o kolorach, które są w miarę poprawne i gdyby nie błędny balans bieli w niektórych sytuacjach, to mogło być naprawdę w porządku.

Zdjęcia makro - Motorola Moto E5 Play

Zdjęcia makro - Motorola Moto E5 Play

5. Zdjęcia w pomieszczeniu

Zdjęcia w pomieszczeniu tak jak zazwyczaj są dobre, chociaż tutaj można zauważyć, że kolory są poprawnie nasycone i odwzorowane. Jednak aż tak super nie jest, ponieważ zauważyłem, że przy sztucznym oświetleniu autofocus w tym telefonie czasami się myli i błędnie łapie ostrość. No szkoda, ale nie zawsze musi być super. Ważne, że w naturalnym oświetleniu jest naprawdę w porządku i to jest ogromnym plusem. Nawet szczegółowość i jakość zdjęć jest zadowalająca i narzekać zbytnio na to nie można.

Zdjęcia w pomieszczeniu - Motorola Moto E5 Play

Zdjęcia w pomieszczeniu - Motorola Moto E5 Play

6. Przednia kamerka

Jak to bywa w tańszych urządzeniach, przednia kamerka jest tylko po to, aby była i po nic więcej. Tak samo jest niestety w Motoroli Moto E5 Play, która nawet w dobrych warunkach oświetleniowych nie radzi sobie i zdjęcia nie wyglądają zachęcająco. No jednak co można oczekiwać od przedniej kamerki za takie pieniądze, ważne, że jest i jakieś tam zdjęcia można zrobić z tego przedniego aparatu. Najważniejszą sprawą do podkreślenia przy tym aparacie jest balans bieli, który za bardzo sobie nie radzi i niestety trzeba na to uważać.

Przednia kamerka - Motorola Moto E5 Play

7. Zdjęcia nocne

W sprawie zdjęć nocnych, to chyba nie zdziwi Was fakt, że Motorola Moto E5 Play nie będzie stać na podium za najlepsze zdjęcia w nocy. Chociaż i tak trzeba wspomnieć, że w trybie automatycznym jakieś zdjęcie może się udać, a już w trybie manualnym można zrobić w miarę jasne zdjęcie, które niestety będzie mieć sporą ilość szumów. Jednak ważne, że takie zdjęcia można wykonać tym telefonem. Oczywiście szumów na zdjęciach się nie pozbędziemy, ale żeby pokazać znajomym, gdzie się ostatnio było w nocy, w zupełności wystarczy.

Zdjęcia nocne - Motorola Moto E5 Play

Zdjęcia nocne - Motorola Moto E5 Play

8. Przykładowe wideo

Motorola Moto E5 Play ma możliwość nagrywania filmów w rozdzielczości Full HD i niestety nie znajdziemy tutaj żadnej stabilizacji obrazu. Producent mógłby się pokusić tutaj przynajmniej o EIS. Co do samego filmu to muszę powiedzieć, że do jakości i szczegółowości przyczepić się zbytnio nie mogę, bo jest naprawdę w porządku, ale niestety już do samej stabilizacji i autofocusu mogę się przyczepić. Oczywiście ekran będzie nam się trząsł, bo nie posiadamy w tym modelu żadnej z możliwych stabilizacji i jedynie co może uratować trzęsący się obraz, jest gimbal. Jeżeli chodzi o autofocus, to nie radzi sobie i niestety trzeba mu trochę pomóc. Jak dla mnie jest to ogromny minus.

Podsumowując

Motorola Moto E5 Play

Motorola Moto E5 Play to bardzo tanie urządzenie z podstawowym głównym aparatem, który jest kierowany dla osób niemających dużego budżetu na sprzęt. No niestety nie oczekujmy od tego urządzenia żadnych wybuchów, czy zachwyceń. Po prostu ta Motorola ma aparat, aby go mieć i zrobić nim byle jakie zdjęcie dla siebie. Oczywiście osobom, które to nie przeszkadza lub mają akurat taki gust, to Motorola Moto E5 Play powinna im w zupełności wystarczyć.

Zdjęcia wykonane Motorolą Moto E5 Play -> ZDJĘCIA

A jaka jest Twoja opinia?