Fototest – Motorola Moto E5 Plus

Motorola Moto E5 Plus

Miałem chwilowy przestój w testowaniu urządzeń od Motoroli, ale na szczęście już mogę regularnie (no prawie) zacząć testować urządzenia tego producenta. Cieszę się? I to nawet bardzo, ponieważ poprzednie urządzenia tego producenta byłem bardzo, ale to bardzo zadowolony. W szczególności z aparatów i możliwości, jakie daje nam Motorola w swoich urządzeniach. Tym razem mam dla Was recenzję aparatów w telefonie Motorola Moto E5 Plus. Czy aparaty w tanim urządzeniu Motoroli nadają się do fotografowania? Za moment się tego dowiecie.

Zanim przejdziecie dalej, serdecznie zapraszam do obejrzenia rozpakowania tego urządzenia.

  1. Specyfikacja
  2. Pochmurna pogoda (zależy od pogody)
  3. Słoneczna pogoda (zależy od pogody)
  4. Zdjęcia makro
  5. Zdjęcia w pomieszczeniu
  6. Przednia kamerka
  7. Zdjęcia nocne
  8. Przykładowe wideo

1. Specyfikacja

Motorola Moto E5 Plus

Motorola to urządzenie wyposażyło w dwa aparaty. Tak tylko w dwa. Tylny aparat ma matrycę 12 Mpx i przesłonę f/2.0.

Drugi aparat, czyli przednia kamerka to taki mały standard, ponieważ gęstość matrycy wynosi 5 Mpx, a wielkość przesłony to f/2.2.

2. Pochmurna pogoda

Trzeba przyznać, że Motorola Moto E5 Plus potrafi wykonać zdjęcia w takim oświetleniu, a jeszcze dzięki automatycznemu HDR zdjęcia są o wiele jaśniejsze. Najważniejsze to, że cienie nie są duże i mocne, a są prawie znikome. Oczywiście wszystkich nie da się pozbyć aparatem, który ma tylko robić dobre zdjęcia. Chociaż trzeba przyznać, że telefon za taką cenę lepiej radzi sobie z HDR-erem niż urządzenie za prawie 3 tys. złotych. Nawet kolory są przyzwoite i za to trzeba pochwalić Motorolę.

Pochmurna pogoda - Motorola Moto E5 Plus

Pochmurna pogoda - Motorola Moto E5 Plus

3. Słoneczna pogoda

Podczas słonecznej pogody zdjęcia wychodzą dobrze, chociaż trzeba niestety powiedzieć, że nie zawsze. Z dużym oświetleniem Moto E5 Plus radzi sobie dobrze. Trzeba też powiedzieć, że cienie nie są aż takie mocne (w niektórych przypadkach) i jest to bardzo dobre jak na telefon za te pieniądze. Również jakość i szczegółowości zdjęć jest bardzo dobra. Nawet kolory są odpowiednie i to się chwali.

Słoneczna pogoda - Motorola Moto E5 Plus

Słoneczna pogoda - Motorola Moto E5 Plus

4. Zdjęcia makro

Motorola Moto E5 Plus potrafi wykonać zgrabne i ładne zdjęcia typu makro. Myślałem, że przy tej cenie aż tak dobrze nie będzie, a jednak Motorola mnie pozytywnie zaskoczyła. Jakość i szczegółowość zdjęć jest na wysokim poziomie, a nawet można powiedzieć, że bardzo wysokim. Nawet kolory są przyjemne dla oka i nie trudno się tutaj z tym zgodzić. Również trzeba wspomnieć o głębi ostrości, która przy jednym obiektywie (nawet z ciemną przesłoną) jest w porządku i naturalnie to wygląda.

Zdjęcia makro - Motorola Moto E5 Plus

Zdjęcia makro - Motorola Moto E5 Plus

5. Zdjęcia w pomieszczeniu

Jak Moto E5 Plus radzi sobie w pomieszczeniu? Trzeba powiedzieć, że nawet dobrze, chociaż w sztucznym oświetleniu aparat ma mały problem z balansem bieli. Szkoda, bo naprawdę mógłby to być bardzo dobry aparat za niską cenę. Jednak nie zmienia to faktu, że zdjęcia przy takim oświetleniu mają dobrą szczegółowość i jakość. Nawet można powiedzieć, że autofokus działa sprawnie, a dlaczego to piszę? Ponieważ niektóre urządzenia mają z tym problem i jest to naprawdę smutne.

Zdjęcia w pomieszczeniu - Motorola Moto E5 Plus

Zdjęcia w pomieszczeniu - Motorola Moto E5 Plus

6. Przednia kamerka

Czy Motorolę Moto E5 Plus można nazwać telefonem do selfie? Niestety nie za bardzo, w dobrych warunkach oświetleniowych jest odrobinę lepiej niż w średnich warunkach oświetleniowych. Chociaż i tak trzeba o tym powiedzieć, że na zdjęciach (w średnich warunkach) znajdziemy ziarno i szumy, które znacznie psują odbiór zdjęcia. Jednak trzeba powiedzieć, że balans bieli działa dobrze, a nawet bardzo dobrze. Jest to dobra wiadomości, ponieważ niektóre droższe urządzenia nie radzą sobie z tym najlepiej. Czy jeszcze coś jest dobrego w przedniej kamerce w tym urządzeniu? Niestety nie, przednia kamerka jest, bo jest, nic wystrzałowego się nią nie zrobi.

Przednia kamerka - Motorola Moto E5 Plus

7. Zdjęcia nocne

Niestety Moto E5 Plus nie uda się zrobić super jasnych zdjęć w nocy, ale chyba nie jest to zdziwienie, patrząc na cenę urządzenia. Jednak i tak trzeba przyznać, że zdjęcia podczas takiego oświetlenia są odrobinę jasne, w obu przypadkach, czyli w trybie automatycznym i manualnym. Chociaż zauważyłem, że w trybie automatycznym kolory są odrobinę zimniejsze niż w przypadku trybu manualnego (tam możemy ustawić własny balans bieli). Również trzeba dodać, że niestety na zdjęciach mogą znajdować się szumy i ziarno, nie pozbędziemy się tego, no, chyba że uzbieramy na droższe urządzenie z lepszym aparatem.

Jeżeli chodzi o filetową plamę na zdjęciach, to jest to nic innego jak laserowy autofokus, który w tym urządzeniu działa naprawdę dobrze.

Zdjęcia nocne - Motorola Moto E5 Plus

Zdjęcia nocne - Motorola Moto E5 Plus

8. Przykładowe wideo

Motorola Moto E5 Plus potrafi nagrywać w rozdzielczości Full HD i co ważne, to przy tej rozdzielczości mamy możliwość uruchomienia stabilizacji obrazu. W końcu jeden producent normalnie myśli, a nie to, co poniektórzy. Do samego nagrania, to można powiedzieć, że nie jest źle, ale niestety przy włączonej stabilizacji obrazu i mocnym słońcu nie za bardzo da się patrzeć na nagrany obraz. Niektóre miejsca są aż za bardzo przepalone, ale i tak można powiedzieć, że stabilizacja (nawet cyfrowa) dużo pomaga. Co do autofokusu to można powiedzieć, że działa on poprawnie i w miarę szybko jak na takie urządzenie.

Podsumowując

Motorola Moto E5 Plus

Motorola Moto E5 Plus to tanie urządzenie, które ma dużą baterię i dobry aparat. Sami musicie przyznać (po przykładowych zdjęciach), że telefon z tej półki cenowej może robić takie dobre i ładne zdjęcia. U niektórych producentów, to aż szkoda testować ich sprzęt, bo wiadomo, że i tak będzie źle. U Motoroli nie mam takiej obawy i teraz patrząc oraz testując serie Moto E, to muszę stwierdzić, że Motorola potrafi wykonać telefon z dobrym aparatem za małe pieniądze. Oczywiście Moto E5 Plus nie jest pozbawiona wad, ale tak patrząc, to nie spotkałem się jeszcze z urządzeniem, które byłoby idealne. Nawet śmiem wątpić, że takie urządzenie powstanie. Dlatego z czystego serca mogę polecić Motorole Moto E5 Plus wszystkim, którzy robią zdjęcia tylko dla siebie lub okazyjnie.

Zdjęcia wykonane Motorolą Moto E5 Plus -> ZDJĘCIA

A jaka jest Twoja opinia?