Fototest – Samsung Galaxy A8

Samsung Galaxy A8

Długi czas nie miałem u siebie żadnego Samsunga z serii Galaxy A. Niektórzy zachwycali się tym urządzeniem, a niektórzy wręcz odwrotnie. Jakie jest moje zdanie? Na pewno się przekonacie podczas czytania tej recenzji. Na wstępie mogę powiedzieć, że nie jest to taki zły telefon, ale jakoś lepiej wspominam Galaxy A5 (2017), który nawet może i nie miał stabilizacji aparatu, ale lepiej go wspominam niż A8. Nie będę się rozpisywać, ponieważ zaraz się wszystkiego dowiecie.

Urządzenie przyjechało w testowym pudełku, więc nie ma rozpakowania tego urządzenia.

  1. Specyfikacja
  2. Pochmurna pogoda (zależy od pogody)
  3. Słoneczna pogoda (zależy od pogody)
  4. Zdjęcia makro
  5. Zdjęcia w pomieszczeniu
  6. Przednia kamerka
  7. Zdjęcia nocne
  8. Przykładowe wideo

1. Specyfikacja

Samsung Galaxy A8

Samsung to urządzenie w trzy aparaty. Jeden aparat na tylnej obudowie ma matrycę 16 Mpx wraz z przesłoną f/1.7.

Dwie przednie kamerki zostały wyposażone w matryce 16 Mpx i 8 Mpx. Oba obiektywy mają przesłony f/1.9.

2. Pochmurna pogoda

Zdjęcia podczas pochmurnej pogody wychodzą dobrze, ale niestety nie zawsze zdjęcia wyglądają dobrze i jasno, czasami automatyczny HDR nie daje rady, nie wiem dlaczego. Jednak trzeba przyznać, że jakość i szczegółowość zdjęć jest naprawdę bardzo dobra, ale za to cienie nie są małe i płytkie, a duże i mocne. Chociaż trzeba wiedzieć, że czasami cienie są znikome i to jest bardzo ważne. Również trzeba powiedzieć, że kolory są poprawne i nie ma potrzeby się do nich przyczepiać.

Pochmurna pogoda - Samsung Galaxy A8

Pochmurna pogoda - Samsung Galaxy A8

3. Słoneczna pogoda

Samsung Galaxy A8 podczas słonecznej pogody można wykonać dobre zdjęcia, ale niestety cienie są trochę za duże jak na HDR Samsunga. Jednak jakość i szczegółowość zdjęć jest naprawdę dobra i za to trzeba pochwalić aparat w tym telefonie. Co trzeba podkreślić, to kolory, które są naprawdę spoko i są dobrze nasycone. Może to nie tylko nacieszyć oko, ale i dzięki temu nie trzeba bawić się w nasycanie kolorów w aplikacji do edycji zdjęć. No i najważniejsze, to zdjęcia są odpowiednio jasne, a biel nie jest przepalona, jak to bywa w niektórych urządzeniach.

Słoneczna pogoda - Samsung Galaxy A8

Słoneczna pogoda - Samsung Galaxy A8

4. Zdjęcia makro

Zdjęcia makro wykonane Samsungiem Galaxy A8 są dobre, chociaż czasami widać, że są tak jakby rozmazane, ale w dobrym oświetleniu zdjęcia mają bardzo dobrą jakość i szczegółowość, a głębia ostrości jest nawet odpowiednia i to trzeba pochwalić. Dlaczego? Ponieważ tło jest dobrze oddzielone od głównego obiektu zdjęcia. Jeżeli chodzi o kolory, to trzeba powiedzieć, że jest poprawnie i oby tak dalej. Mam nadzieję, że w Galaxy A6 i Galaxy A6+ będzie również dobrze. Już niebawem się przekonam.

Zdjęcia makro - Samsung Galaxy A8

Zdjęcia makro - Samsung Galaxy A8

5. Zdjęcia w pomieszczeniu

Samsung Galaxy A8 potrafi wykonać dobre zdjęcia w pomieszczeniach, ale czy na pewno wszystko jest w porządku? Jasne, że tak, ponieważ nawet cienie, szczegółowość i kolory są w porządku nawet w sztucznym oświetleniu. Niektóre droższe urządzenia sobie z tym nie radzą, a tu proszę — Galaxy A8 radzi sobie całkiem nieźle, ale niestety nie jest to urządzenie za małe pieniądze. Jeszcze trzeba powiedzieć, że jasność zdjęć w obu przypadkach jest zadowalająca, więc na to nie ma co narzekać.

Zdjęcia w pomieszczeniu - Samsung Galaxy A8

Zdjęcia w pomieszczeniu - Samsung Galaxy A8

6. Przednia kamerka

Czy Samsung Galaxy A8 można nazwać telefonem do super zdjęć typu selfie? Muszę powiedzieć, że nie za bardzo. Dlaczego? Ponieważ aparat ze standardowym kątem widzenia nie za dobrze radzi sobie ze zdjęciami, a drugi aparat z szerszym kątem radzi sobie o wiele lepiej. Zdjęcia przy drugim obiektywie są o wiele bardziej szczegółowe i ostrzejsze (oczywiście w średnich warunkach oświetleniowych). Również trzeba powiedzieć, że zdjęcia z przednich aparatów w tym telefonie, mają nawet dobre kolory, a i balans bieli jest taki, jaki powinien być.

Przednia kamerka - Samsung Galaxy A8

Przednia kamerka - Samsung Galaxy A8

7. Zdjęcia nocne

Samsung może szczycić się super zdjęciami w nocy, ale niestety tańsze urządzenia tego producenta już nie, a szkoda. Byłaby to mocna karta przetargowa urządzeń Samsunga. Galaxy A8 w trybie automatycznym i nocnym niestety nie wykonuje super jasnych zdjęć. Chociaż trzeba powiedzieć, że przy trybie nocnym zdjęcia mają o wiele mniej szumów, niż przy trybie automatycznym. Jak dla mnie jest to wielka szkoda i przynajmniej w tym trybie nocnym, zdjęcia powinny być przynajmniej odrobinę jasne.

Zdjęcia nocne - Samsung Galaxy A8

Zdjęcia nocne - Samsung Galaxy A8

8. Przykładowe wideo

Samsung Galaxy A8 potrafi nagrywać filmy w rozdzielczości Full HD i przy tej rozdzielczości mamy możliwość włączenia cyfrowej stabilizacji obrazu. Za to Samsunga trzeba pochwalić, niektórzy o tym zapominają. Co do nagrania, to trzeba powiedzieć, że wyglądają dobrze, ale niestety nawet ta cyfrowa stabilizacja za rewelacyjna nie jest. Dlaczego? Ponieważ obraz trochę drga i nie jest taki płynny, jakbym się tego spodziewał. Jednak trzeba powiedzieć o tym, że rejestrowane kolory są całkiem w porządku i nie są całkowicie wyprane.

Podsumowując

Samsung Galaxy A8

Samsung Galaxy A8 to drogie urządzenie, a nie jest to aż takie rewelacyjny sprzęt. Chociaż i tak trzeba przyznać, że zdjęcia z aparatów w tym telefonie wyglądają dobrze. Myślałem jednak, że jak na Samsunga to będzie bardzo dobrze, wtedy na pewno podbiłby tym urządzeniem rynek, a tak no to jest kolejne standardowe urządzenie z niewyróżniającym się aparatem na tyle. Może i marudzę, ale już w roku 2018 liczyłbym na coś więcej. No i w tych pieniądzach można znaleźć telefon, którym będzie można zrobić super zdjęcia. Jednak czy poleciałbym to urządzenie innym? Myślę, że tak, ale w szczególności osobom, które robią zdjęcia dla siebie lub okazyjnie. Osoby, które idą w mobilną fotografię, może i na samym początku będą zadowolone, ale później Galaxy A8, nie będzie starczać.

Zdjęcia wykonane Samsung Galaxy A8 -> ZDJĘCIA

A jaka jest Twoja opinia?