Fototest – Motorola Moto E7 Plus

Motorola Moto E7 Plus

Ostatnio na testy dotarła do mnie Motorola Moto E7 Plus, która mnie trochę zaskoczyła. Motorola Moto E6 Plus nie była jakaś super, ale za to Motorola w tym czasie poszła do przodu z aparatami i Moto E7 Plus radzi sobie o wiele lepiej. Jak się jednak sprawdził ten telefon u mnie? Czy mogę go Wam polecić? Tego przekonacie się z tej recenzji. Dodam jeszcze na początku, że w tym modelu na początek nie dostajemy obudowy — co mnie bardzo zaskoczyło, ponieważ Motorola nas do tego przyzwyczaiła. Taki mały szczegół, a jednak ważny.

Film jest w trakcie przygotowania.

 1. Specyfikacja
 2. Pochmurna pogoda
 3. Słoneczna pogoda
 4. Zdjęcia makro
 5. Zdjęcia w pomieszczeniu
 6. Przednia kamerka
 7. Zdjęcia nocne
 8. Próbka nagrania

1. Specyfikacja

Motorola Moto E7 Plus

Motorola wyposażyła ten telefon w trzy aparaty:

 • Tył:
  • 48 Mpx f/1.7
  • 2 Mpx f/2.4 — do głębi ostrości
 • Przód:
  • 8 Mpx f/2.2

2. Pochmurna pogoda

Podczas pochmurnej pogody zdjęcia wyglądają bardzo dobrze. Jakość, a przede wszystkim szczegółowość zdjęć jak na taki telefon jest bardzo dobra — przypominam, że ten telefon można kupić do 600 zł. Co jest również ważne, to mamy tutaj automatyczny HDR i sztuczną inteligencję. Co do automatycznego HDRu to powiedzieć muszę, że nie jest źle i dzięki temu rozpiętość tonalna jest taka, jaka powinna być. Sztuczna inteligencja od Motoroli również nie psuje nam zdjęć i można być z tego naprawdę zadowolony. Jeżeli chodzi o kolory, to powiedzieć muszę, że jest w porządku i zdjęcia wyglądają naturalnie — nie są w żadnym stopniu przesadzone.

Pochmurna pogoda - Motorola Moto E7 Plus

Pochmurna pogoda - Motorola Moto E7 Plus

3. Słoneczna pogoda

Podczas słonecznej pogody zdjęcia również wyglądają bardzo dobrze. Jakość i szczegółowość zdjęć jest na naprawdę wysokim poziomie. Automatyczny HDR daje radę i dzięki temu na zdjęciach nie mamy wysokiego kontrastu, a rozpiętość tonalna jest poprawna. Co ważne, to tryb AI nie psuje nam zdjęć nawet w takim oświetleniu. Więc przyznać można, że tym telefonem zrobimy naprawdę świetne zdjęcia krajobrazowe. Szkoda, że w tym modelu nie znalazł się szeroki kąt, ale może pojawi się on w kolejnej generacji Moto E — byłaby to wtedy naprawdę świetna okazja i opcja, ponieważ telefon nie kosztuje dużo, a można nim zrobić naprawdę świetne zdjęcia na wycieczce, a nawet na spacerze.

Słoneczna pogoda - Motorola Moto E7 Plus

Słoneczna pogoda - Motorola Moto E7 Plus

4. Zdjęcia makro

Jeżeli chodzi o zdjęcia makro, to niestety tą Motorolą nie zrobimy zawsze spektakularnych zdjęć tego typu. Oczywiście nie mamy tutaj dedykowanego aparatu makro, więc robimy wszystkie zdjęcia głównym aparatem. Motorola przyzwyczaiła mnie, że głównym aparatem możemy wyostrzyć obiekt na zdjęciu z naprawdę bliska, niestety ta Motorola tak nie potrafi i warto na to uważać. Kiedy jednak wyostrzymy zdjęcie na danym obiekcie, to zdjęcie wychodzi naprawdę super — oczywiście, jeżeli mamy odpowiednią ilość światła w kadrze. Polecam zobaczyć galerię podlinkowaną na końcu recenzji. W tym telefonie znajdziemy również tryb portretowy i przyznać muszę, że spisuje się on bardzo dobrze jak na taki telefon.

Zdjęcia makro - Motorola Moto E7 Plus

Zdjęcia makro - Motorola Moto E7 Plus

5. Zdjęcia w pomieszczeniu

Zdjęcia w pomieszczeniu wychodzą naprawdę dobrze. Przy naturalnym oświetleniu zdjęcia wychodzą poprawnie, nie można na nie narzekać, autofocus sprawdza się, tak jak trzeba, a kolory są poprawnie odwzorowane. Co jest również ważne, to krawędzie są tylko lekko poszarpane i rozmazane, więc jak na taki telefon to jest naprawdę nieźle. Przy sztucznym oświetleniu zdjęcia również wypadają poprawnie, autofocus działa, tak jak powinien, jedynie kolory nie zawsze wychodzą, tak jak trzeba i to jest minus — chociaż jak na taki telefon to i tak jest super!

Zdjęcia w pomieszczeniu - Motorola Moto E7 Plus

Zdjęcia w pomieszczeniu - Motorola Moto E7 Plus

6. Przednia kamerka

Przednia kamerka w tym telefonie trochę mnie zasmuciła, ponieważ w średnich warunkach oświetleniowych zdjęcia nie wychodzą najlepiej. Są one ciemne, posiadają dużo szumów i ziarna. Kolory też nie są też jakieś najlepsze. Oczywiście w lepszych warunkach oświetleniowych możemy zrobić ładne zdjęcie, ale też nie zawsze, bo w większości sytuacji tło na zdjęciach będzie przepalone. Szkoda, że w średnich warunkach oświetleniowych nie zrobimy ładnych zdjęć, bo się naprawdę dobrze zapowiadał ten telefon — Motorola musi jeszcze nad tym popracować w nowym modelu Moto E. Osoby, które lubią robić sobie tego typu zdjęcia na pewno zadowolone, ale tylko przy dobrym oświetleniu.

Przednia kamerka - Motorola Moto E7 Plus

7. Zdjęcia nocne

Moto E7 Plus mocno mnie zaskoczyła w nocy. W trybie automatycznym możemy zrobić jasne zdjęcie, które spokojnie możemy wstawiać na media społecznościowe. Jakość zdjęć może nie jest najlepsza, ale patrzcie — możemy zrobić super jasne zdjęcia telefonem w trybie automatycznym za 600 zł. Brawo Motorola! Oczywiście mamy tutaj też tryb nocny, który sprawdza się tak samo dobrze co tryb automatyczny, jednak z trybu nocnego zdjęcia mają lepszą jakość. Więc od razu polecam korzystać z trybu nocnego, jak nie potraficie się posługiwać trybem profesjonalnym, ale tryb automatyczny będzie spisywać się tak jak trzeba.

Zdjęcia nocne - Motorola Moto E7 Plus

Zdjęcia nocne - Motorola Moto E7 Plus

8. Próbka nagrania

Motorola Moto E7 Plus ma możliwość nagrywania filmów w rozdzielczości Full HD. Niestety nie mamy tutaj żadnej stabilizacji i szkoda, bo byłoby naprawdę o wiele lepiej. Tak to filmy wyglądają w porządku, ale brakuje tutaj tej stabilizacji. Jednak co powiedzieć mogę, to nagramy tym telefonem ładne filmy statyczne, bo nawet autofocus działa, tak jak trzeba, a kolory są ładne. Będę się powtarzał, ale gdyby Motorola dodała tutaj stabilizację, to naprawdę byłby to już telefon wręcz idealny jak za tę cenę.

Podsumowując

Motorola Moto E7 Plus

Motorola Moto E7 Plus to tani telefon. Spisywał się u mnie naprawdę dobrze, szkoda, że producent w zestawie nie dodaje do niego etui. Mogę go polecić każdemu, kto potrzebuje taniego telefonu, a chce mieć ładne zdjęcia z wyjazdu, albo nawet i ładne statyczne filmy. Czego chcieć więcej po takim telefonie? Nawet tą Motorolą zrobimy sobie ładne portrety lub artystyczne zdjęcia, więc to już jest naprawdę świetna opcja w porównaniu do poprzedniej wersji tego modelu.

Zdjęcia wykonane Motorolą Moto E7 Plus -> ZDJĘCIA

A jaka jest Twoja opinia?