Fototest – Motorola Moto E6 Plus

Motorola Moto E6 Plus

Ostatnio miałem przyjemność testować dla Was aparaty w aktualnie jednym z najtańszych i najnowszych urządzeniach od Motoroli. Mowa oczywiście o telefonie Motorola Moto E6 Plus, która była dla mnie zaskoczeniem pod niektórymi względami. Chociaż i tak już muszę powiedzieć, że na kilku rzeczach mocno się zawiodłem — oczywiście z tyłu głowy trzeba cały czas pamiętać, ile to urządzenie kosztuje i do jakich osób kierowane jest to urządzenie.

Zanim przejdziecie jednak dalej, serdecznie zapraszam Was do obejrzenia pięciu zalet i wad aparatów w tej Motoroli.

  1. Specyfikacja
  2. Pochmurna pogoda
  3. Słoneczna pogoda
  4. Zdjęcia makro
  5. Zdjęcia w pomieszczeniu
  6. Przednia kamerka
  7. Zdjęcia nocne
  8. Próbka nagrania

1. Specyfikacja

Motorola Moto E6 Plus

Motorola to urządzenie wyposażyła w trzy aparaty. Dwa z nich znajdują się na tylnej obudowie i główny aparat posiada matrycę 13 Mpx z przesłoną f/2.0. Drugi aparat jest do rozpoznawania głębi ostrości i posiada matrycę 2 Mpx.

Przednia kamerka to aparat z matrycą 8 Mpx i przesłoną f/2.0.

2. Pochmurna pogoda

Zdjęcia podczas pochmurnej pogody nie wychodzą najgorsze. Najważniejsze, że jasność jest dobra, a sama jakość i szczegółowość zdjęć jest na poprawnym poziomie. Miłym dodatkiem od Motoroli jest tutaj automatyczny HDR i sztuczna inteligencja, która ma poprawiać kolory w większości sytuacjach — czasami się to sprawdza. Jeżeli chodzi o ten HDR, to muszę przyznać, że producent się nad nim postarał i widać, że działa tu tak jak trzeba.

Pochmurna pogoda - Motorola Moto E6 Plus

Pochmurna pogoda - Motorola Moto E6 Plus

3. Słoneczna pogoda

Zdjęcia w słoneczną pogodę również wypadają dobrze, ale niestety nie zawsze. W większości sytuacji zdjęcia mają dobrą szczegółowość i jakość (gorzej jest przy mniejszej ilości światła). Przynajmniej nie można narzekać tutaj na tą jakość i szczegółowość, bo jest dobrze jak na tę półkę cenową. Gorzej jest z kolorami w mocnym słońcu — czasami może być przepalona biel i lepiej wtedy pobawić się ekspozycją, aby uniknąć takiego efektu. Dodam jeszcze, że HDR również daje sobie radę i nie można na niego narzekać.

Słoneczna pogoda - Motorola Moto E6 Plus

Słoneczna pogoda - Motorola Moto E6 Plus

4. Zdjęcia makro

W sprawie zdjęć makro to powiedzieć muszę, że jest bardzo dobrze jak na to urządzenie i tego typu zdjęcia wykonane tym telefonem mogą się podobać! Jakość i szczegółowość w połączeniu z HDR i sztuczną inteligencją tworzą bardzo ładne zdjęcia (oczywiście trzeba uważać na ilość światła). Przyznać także trzeba, że głębia ostrości z samego głównego aparatu jest dobra, a autofocus działa bardzo dobrze jak na tę półkę cenową. Dodatkowo mamy tutaj tryb portretowy, ale niestety nie działa on świetnie i jeżeli chcemy zrobić nim ciekawe efekty, to musimy się trochę pomęczyć.

Zdjęcia makro - Motorola Moto E6 Plus

Zdjęcia makro - Motorola Moto E6 Plus

5. Zdjęcia w pomieszczeniu

Jeżeli chodzi o zdjęcia w pomieszczeniu, to powiedzieć muszę, że nie ma tragedii. Chociaż niestety krawędzie są poszarpane i rozmazane. Przyznać i tak muszę, że autofocus całkiem nieźle sobie poradził w obu warunkach oświetleniowych i Motorola za ten właśnie autofocus dostaje ode mnie ogromne brawa. Szkoda tylko, że Moto E6 Plus nie poradził sobie w sztucznym oświetleniu i balans bieli, widać również sobie z tym nie poradził — kolory są zbyt ciepłe. Sama jakość i szczegółowość zdjęć jest na dobrym poziomie i tylko już przy mniejszej ilości światła możemy spotkać się z szumami i ziarnem.

Zdjęcia w pomieszczeniu - Motorola Moto E6 Plus

Zdjęcia w pomieszczeniu - Motorola Moto E6 Plus

6. Przednia kamerka

Przednia kamerka w tym urządzeniu jest przeciętna i tak naprawdę mogę uznać to za zaletę, ponieważ nie wiele urządzeń w tej cenie może pochwalić się takimi zdjęciami z przedniego aparatu w średnich warunkach oświetleniowych. Tutaj przednia kamerka całkiem nieźle sobie radzi i przynajmniej można powiedzieć, że przednia kamerka jest już tutaj po coś, a nie tylko do ozdoby i żeby się nazywało, że jest tu przednia kamerka i ten telefon ma więcej aparatów przez to. Osoby, które zakupią sobie to urządzenie, na pewno będą zadowolone ze zdjęć z tego przedniego aparatu.

Przednia kamerka - Motorola Moto E6 Plus

7. Zdjęcia nocne

Jak można się domyślać, to Moto E6 Plus nie jest telefonem, aby robić zdjęcia w nocy — nawet nie mamy tutaj żadnego trybu nocnego lub profesjonalnego! No szkoda, że Motorola nie dodała tutaj przynajmniej tego trybu profesjonalnego. Tak to możemy tylko bawić się HDR i sztuczną inteligencją — zawsze coś. Chociaż i tak trzeba przyznać, że zdjęcia nie są jedną czarną plamą i od razu powiem, że jeżeli chcecie, aby na zdjęciach było mniej szumów, to polecam wyłączyć HDR.

Zdjęcia nocne - Motorola Moto E6 Plus

Zdjęcia nocne - Motorola Moto E6 Plus

8. Próbka nagrania

Motorola Moto E6 Plus ma możliwość nagrywania filmów w rozdzielczości Full HD. Niestety w tym urządzeniu nie znalazła się żadna stabilizacja — szkoda! Co do samego nagrania to powiedzieć mogę, że nie jest ono najlepsze, właśnie przez brak stabilizacji. Gdyby ona była, to filmy od razu lepiej wyglądały — mam ogromną nadzieję, że Motorola przy poprawieniu aplikacji aparatu doda tutaj elektroniczną stabilizację obrazu, bo to zawsze coś da. Tak to lepiej nie zabierać się za nagrywanie filmów (nawet krótkich) tym telefonem.

Podsumowując

Motorola Moto E6 Plus

Motorola Moto E6 Plus to tanie urządzenie, jednak czy warto zastanawiać się nad zakupem tego urządzenia? Szczerze mogę Wam powiedzieć, że lepiej trochę uzbierać pieniędzy i kupić sobie jakiś model z serii Moto G. Jednak jeżeli potrzebujecie telefonu na teraz i aparaty nie grają dla Was najważniejszej roli, to możecie zastanowić się nad jego zakupem — nie jest to zły telefon, ale niestety aplikacja aparatu trochę kuleje i same aparaty też, ale gdyby Motorola poprawiła tylko odrobinę ich oprogramowanie, to mogłoby być znacznie lepiej.

Zdjęcia wykonane Motorolą Moto E6 Plus -> ZDJĘCIA

A jaka jest Twoja opinia?