Recenzja – Sharp GX-BT280

Sharp GX-BT280

Jakiś czas temu dotarł do mnie na testy głośnik Sharp GX-BT280. Jest to większy brat Sharpa GX-BT180, którego recenzja już dawno pojawiła się na blogu. Jak pamiętacie, to właśnie z tego mniejszego głośnika byłem bardzo zadowolony i bardzo chciałem sprawdzić, jak sprawdza się ten średni głośnik od tego producenta. Na całe szczęście nie musiałem na niego długo czekać i nawet miałem chwilę, aby porównać oba głośniki do siebie — od razu mogę powiedzieć, że słychać różnicę w dźwięku. Mimo iż byłem zadowolony z GX-BT180, to z GX-BT280 byłem jeszcze bardziej zadowolony!

Oczywiście nie mogę tego porównać do głośników Bose (tylko te testuje wraz z Sharpem), ale mogę od razu powiedzieć, że GX-BT280 jest porównywalny do jednego z głośników wcześniej wspomnianego producenta. Jak sprawdził się u mnie ten Sharp i czy w zupełności byłem z niego zadowolony? No i najważniejsze, czy przeciętny Kowalski będzie zadowolony z takowego głośnika.

  1. Specyfikacja
  2. Moje wrażenia

1. Specyfikacja

Najważniejsze cechy głośnika Sharp GX-BT280:

  • Technologia DSP
  • 12 godzin na jednym ładowaniu
  • Funkcja głośnomówiąca
  • Odporność na zachlapania IP56
  • Obsługa jednym przyciskiem (przewijanie itd.)

Tak naprawdę jest to ten sam głośnik, co GX-BT180, ale tylko z tą różnicą, że GX-BT280 jest większy i odrobinę dłużej wytrzymuje na jednym ładowaniu. No i dźwięk jest odrobinę głębszy. To tyle różnic i nie potrzebujemy czegoś innego. Jest to standardowy głośnik, który przypadnie nam do gustu podczas słuchania codziennej muzyki, czy to nawet na jakieś małe domówki — w zupełności to wystarczy. Powiedzieć jeszcze muszę, że głośnik jest tak samo wykonany, jak jego młodszy brat, czyli z dobrego plastiku, a dookoła mamy przyjemną siatkę z materiału. Też powiedzieć muszę, że BT280 jest dłuższy i węższy niż BT180 — ale to chyba widać też na moich zdjęciach.

Co najważniejsze, to producent deklaruje tutaj 12 godzin pracy na jednym ładowaniu. Jak jest w rzeczywistości? Od razu muszę powiedzieć, że widać różnicę w długości pracy tego głośnika, ponieważ w czasie okresu testów tego głośnika (2 tygodnie) ładowałem może go dwa razy, a starałem się go używać najwięcej, jak mogłem, więc jak dla mnie jest to bardzo dobry wynik i jak na głośnik bluetooth, to nie można się do tego przyczepić.

Sharp GX-BT280

2. Moje wrażenia

Sharp GX-BT280

Jakie są moje wrażenia dotyczące tego głośnika? Muszę Wam powiedzieć, że o wiele bardziej mnie się spodobał niż jego młodszy brat, ponieważ w tym modelu znajdziemy więcej basu i dźwięk w niektórych przypadkach jest mocniejszy i wyraźniejszy — oczywiście to wszystko zależy jakiego gatunku muzycznego słuchacie. Jednak i tak przyznać muszę, że Sharp mi zaimponował pierwszym głośnikiem, a tym to już w ogóle. Już niebawem także będę miał przyjemność testować dla Was największy głośnik z oferty tego producenta, mowa o GX-BT480, który to podobno ma być najlepszą opcją od Sharpa. Czy tak będzie? Przekonam się. Na razie i tak powiedzieć muszę, że byłem z tego tytułowego modelu bardzo zadowolony i tak naprawdę mógłbym mieć taki głośnik w domu. Jak sprawdzał się on podczas testów, to czemu nie miałby też potem się nie sprawdzać.

Szkoda, że Sharp w tym roku nie wypuścił innych głośników (bardziej inteligentnych) lub też takich lepszych głośników od tych. Chociaż trudno będzie je przebić, bo tak już to wspomniałem kilka razy, muzyka reprodukowana przez ten głośnik (lub ten mniejszy) jest bardzo dobra i ciężko się do czegoś przyczepić. Czekam z niecierpliwością na nowości tego producenta.

Sharp GX-BT280

Podsumowując

Sharp GX-BT280 to nie za drogi głośnik, który jest warty uwagi. Na pewno przeciętny Kowalski będzie z niego zadowolony, ponieważ ja z niego byłem i nawet inne osoby, które miały okazje posłuchać na własne uszy brzmienie tego konkretnego Sharpa. Dlatego ja z czystym sercem mogę Wam polecić ten głośnik i jeżeli szukacie fajnego głośnika do 200/250 zł, to zdecydowanie sprawdźcie w sklepie ten głośnik — możecie się zdziwić jak dobrze gra nawet tak niepozorny głośnik.

Sharp GX-BT280

Co sądzisz o tym głośniku?