Fototest – Motorola Moto G 5G

Motorola Moto G 5G

Ostatnio trafiła do mnie na testy Motorola Moto G 5G. Jest to kolejny przedstawiciel Motoroli z 5G z średniej półki cenowej. Jak sprawdziła się u mnie kolejna Motorola? Czy byłem z niej zadowolony? Czy mogę ją polecić? Tego przekonacie się z tej recenzji.

Film jest w trakcie przygotowania.

 1. Specyfikacja
 2. Pochmurna pogoda
 3. Słoneczna pogoda
 4. Zdjęcia makro
 5. Zdjęcia w pomieszczeniu
 6. Przednia kamerka
 7. Zdjęcia nocne
 8. Próbka nagrania

1. Specyfikacja

Motorola Moto G 5G

Motorola wyposażyła ten telefon w cztery apraty:

 • Tył:
  • 48 Mpx f/1.7
  • 8 Mpx f/2.2 — szeroki kąt
  • 2 Mpx f/2.4 — makro
 • Przód:
  • 16 Mpx f/2.2

2. Pochmurna pogoda

Zdjęcia podczas pochmurnej pogody wychodzą naprawdę dosyć dobrze. Jakość i szczegółowość zdjęć jest na bardzo wysokim poziomie i trudno coś złego na ten temat powiedzieć. Oczywiście mamy tutaj automatyczny HDR i sztuczną inteligencję, więc dzięki temu zdjęcia nie są za ciemne w takich warunkach oświetleniowych. Dodatkowo tryb AI od Motoroli nie przesadza z kolorami i dzięki temu nasycenie barw jest takie, jakie powinno być. Nie jest to drogi telefon, więc można być z tych zdjęć naprawdę zadowolony.

3. Słoneczna pogoda

Podczas słonecznej pogody zdjęcia wychodzą naprawdę bardzo dobrze. Jakość i szczegółowość zdjęć jest na wysokim poziomie i tego tej Motoroli nie można odjąć. Dzięki automatycznemu HDR rozpiętość tonalna jest poprawna i rzadko się zdarza, że właśnie HDR w urządzeniach Motorola słabo działa. Nie można też przy takim oświetleniu narzekać na kolory, bo nawet tryb AI nie nasyca zbyt mocno kolorów w takim oświetleniu. Spokojnie ten telefon możemy zabierać ze sobą w podróż i wykonać naprawdę ładne zdjęcia, gorzej szerokim kątem, ale głównym aparatem można się już pobawić.

4. Zdjęcia makro

Jeżeli chodzi o zdjęcia makro, to tą Motorolą możemy wykonać naprawdę ładne tego typu zdjęcia. Autofocus działa szybko, nie można na nic narzekać. Głębia ostrości również wygląda bardzo ładnie i dobrze oddziela tło od głównego obiektu zdjęcia. Oczywiście mamy tutaj dedykowany aparat makro 2 Mpx, jednak nie jest to spełnienie naszych marzeń i nie polecam wykonywać nim zdjęcia — tak jak w przypadku innych telefonów, nawet innych marek. Nie mogło zabraknąć tutaj trybu portretowe, który nawet mimo braku czujnika głębi ostrości radzi sobie naprawdę bardzo dobrze i możemy wykonać tym telefonem ładne portrety lub artystyczne zdjęcia z rozmytym tłem.

5. Zdjęcia w pomieszczeniu

Zdjęcia w pomieszczeniu wychodzą dosyć dobrze. Przy naturalnym oświetleniu zdjęcia wychodzą tak, jak trzeba, szczegółowość jest odpowiednia, a kolory są takie, jakie powinny być. Co ważne, to krawędzie zdjęć są dosyć ostre, nie widać na pierwszy rzut oka żadnych poszarpanych czy rozmazanych krawędzi. Przy sztucznym oświetleniu jest trochę gorzej, ale nie można aż tak bardzo na to narzekać. Co najbardziej rzuca się w oczy, to kolory, które są niestety w innym odcieniu i Motorola według mnie to powinna poprawić aktualizacją.

6. Przednia kamerka

Przednia kamerka w tym modelu bardzo mnie zaskoczyła, otóż w średnich warunkach oświetleniowych zdjęcia wychodzą naprawdę bardzo dobrze i trudno coś złego na ten temat mówić. Byłem zadowolony z tej przedniej kamerki i to już wiele może powiedzieć. W lepszych warunkach oświetleniowych można wykonać naprawdę ładne zdjęcie i wiele osób będzie z tego zadowolona. Więc spokojnie tą Motorolą można wykonać ładne zdjęcie typu selfie, nawet w średnich warunkach oświetleniowych!

7. Zdjęcia nocne

Jak sprawa stoi ze zdjęciami nocnymi? Otóż tą Motorolą w trybie automatycznym wykonamy jasne i dosyć dobre zdjęcie, które spokojnie będzie można wstawić na media społecznościowe. Na szczęście znajduje się tutaj też tryb nocny, który jak zwykle daje nam możliwość wykonania świetnego zdjęcia w nocy, nawet za pomocą takiego średniaka jak Moto G 5G. Dla bardziej zaawansowanych osób znajduje się tutaj tryb profesjonalny, którym to będziemy mogli bawić się jeszcze bardziej głównym aparatem i będziemy mogli wyciągnąć z niego 101% — chociaż tryb automatyczny i nocny daje nam już wiele możliwości.

8. Próbka nagrania

Motorola Moto G 5G ma możliwość nagrywania filmów w rozdzielczości 4K. Niestety w najwyższej rozdzielczości nie mamy możliwości nagrywania filmów z szerokiego kąta. W obu rozdzielczościach mamy możliwość włączenia cyfrowej stabilizacji obrazu i jest to bardzo dobra informacja. Co do samych filmów, to przyznać mogę, że wyglądają one bardzo ładne (tylko z włączoną stabilizacją). Autofocus działa również sprawnie i można tym telefonem nagrywać naprawdę ładne filmy z naszej codzienności — nawet w rozdzielczości 4K wraz ze stabilizacją od Motoroli.

Podsumowując

Motorola Moto G 5G

Motorola Moto G 5G nie jest drogim telefonem, ale czy warto się interesować tym modelem? Otóż telefon sprawdzał się u mnie bardzo dobrze, nie mogłem na niego narzekać. Zdjęcia z niego również wychodziły tak, jak trzeba — możecie to też zobaczyć w podlinkowanej na końcu galerii. Telefon mogę polecić każdemu, chociaż Moto G 5G Plus może niektórym przypaść bardziej do gustu.

Zdjęcia wykonane Motorolą Moto G 5G -> ZDJĘCIA

A jaka jest Twoja opinia?