Fototest – Motorola Moto G20

Motorola Moto G20

Nie tak dawno na blogu mogliście przeczytać pierwsze wrażenia dotyczące Motoroli Moto G20. Już wtedy mogliście przeczytać, że byłem zdziwiony tym telefonem, a to tylko dlatego, że można ten model już kupić za ok. 700 zł. Nawet w tym telefonie znajdziemy dwa sensowne aparaty, z których będziemy korzystać zamiennie. Jak sprawdził się w całokształcie u mnie ten telefon? Przekonacie się tego poniżej.

Film jest w trakcie przygotowania.

 1. Specyfikacja
 2. Pochmurna pogoda
 3. Słoneczna pogoda
 4. Zdjęcia makro
 5. Zdjęcia w pomieszczeniu
 6. Przednia kamerka
 7. Zdjęcia nocne
 8. Próbka nagrania

1. Specyfikacja

Motorola Moto G20

Motorola wyposażyła ten telefon w pięć aparatów:

 • Tył:
  • 48 Mpx f/1.7
  • 8 Mpx f/2.2 — szeroki kąt
  • 2 Mpx f/2.4 — makro
  • 2 Mpx f/2.4 — do głębi ostrości
 • Przód:
  • 13 Mpx f/2.2

2. Pochmurna pogoda

Podczas pochmurnej pogody zdjęcia wychodzą bardzo ładnie, szczegółowość i jakość zdjęć jest odpowiednia. Oczywiście mamy tutaj automatyczny HDR i sztuczną inteligencję od Motoroli. Co do sztucznej inteligencji, to ona w tej Motoroli (i jak każdej innej dotychczas) spisuje się naprawdę nieźle i przez to kolory nie są sztucznie nasycone. Automatyczny HDR w tej Moto G20 trochę mnie zawiódł, a to dlatego, że rozpiętość tonalna na zdjęciach nie zawsze jest taka zjawiskowa, jak to bywało u tego producenta, owszem nie jest źle, ale no mogli, by to poprawić. Chociaż i tak zdjęcia czy to z głównego aparatu, czy szerokiego kąta można wykonać naprawdę bardzo ładne.

Pochmurna pogoda - Motorola Moto G20

3. Słoneczna pogoda

Podczas słonecznej zdjęcia wypadają równie dobrze co przy odrobinie gorszych warunkach oświetleniowych. Motorola chwali się, że jest to telefon z naprawdę dobrym aparatem i muszę przyznać, że jest! Spokojnie tym telefonem za ok. 700 zł można wykonać bardzo ładne zdjęcia, które będą mogły przyciągnąć oko. Automatyczny HDR sprawdza się tak jak trzeba, szczęka może nie opada, ale jest poprawnie i to jest najważniejsze. Kolory również są naturalne i to jest najważniejsze. Przynajmniej można ten telefon zabrać ze sobą w podróż i wykonać naprawdę super pamiątkowe zdjęcia.

Słoneczna pogoda - Motorola Moto G20

Słoneczna pogoda - Motorola Moto G20

4. Zdjęcia makro

Motorola wyposażyła ten telefon w dedykowany aparat makro, jednak jest to bardzo mały aparat i zdjęcia nie wychodzą najlepsze. Lepiej jakby Motorola nie dodawała do tego telefonu takiego bezużytecznego aparatu, ale no trudno, najważniejsze, że możemy również wykonać super zdjęcia makro głównym aparatem. Głębia ostrości z głównego aparatu jest bardzo ładna i dobrze oddziela tło od głównego obiektu zdjęcia — pamiętać i tak dalej trzeba, ile ten telefon kosztuje. Oczywiście mamy też tutaj tryb portretowy, który sprawdza się naprawdę nieźle jak na taki telefon i momentami możemy wykonać nim ładne zdjęcia z rozmytym tłem.

Zdjęcia makro - Motorola Moto G20

Zdjęcia makro - Motorola Moto G20

5. Zdjęcia w pomieszczeniu

Jeżeli chodzi o zdjęcia w pomieszczeniu, to nie ma źle. Przy naturalnym oświetleniu zdjęcia wypadają, jak trzeba, jakość jest odpowiednia, a autofocus działa tak, jak należy. Nawet kolory są odpowiednie i nie można na to narzekać. Co jest najważniejsze, to krawędzie zdjęć nie są poszarpane i rozmazane, jak to czasami bywa w droższych urządzeniach. Więc trzeba przyznać, że Motorola postarała się nad optyką w tym aparacie. Przy sztucznym oświetleniu zdjęcia również wypadają dosyć dobrze, szczegółowość jest poprawna, kolory również, jedynie autofocus trochę dłużej myśli i trzeba mu czasami pomóc wyostrzyć.

Zdjęcia w pomieszczeniu - Motorola Moto G20

Zdjęcia w pomieszczeniu - Motorola Moto G20

6. Przednia kamerka

W sprawie przedniej kamerki, to przyznać muszę, że sądziłem, iż będzie gorzej. Jednak jak coś jest dobre, to drugie zazwyczaj już nie jest. Tutaj w Moto G20 nie tylko można wykonać ładne zdjęci głównym aparatem, ale także i można wykonać ładne zdjęcie typu selfie. W średnich warunkach oświetleniowych zdjęcia wypadają tak, jak trzeba i nie można na to narzekać. Osoby, które lubią robić sobie tego typu zdjęcia, na pewno będą zadowolone. Może kolory nie są idealne w takich warunkach oświetleniowych, ale to też wszystko zależy od naszej scenerii i jak balans bieli, sobie poradzi. W lepszych warunkach oświetleniowych zdjęcia wypadają jeszcze lepiej i naprawdę jestem zaskoczony przednią kamerką w tym modelu.

Przednia kamerka - Motorola Moto G20

7. Zdjęcia nocne

Motorola Moto G20 ma tryb nocny i jest to dla mnie zdziwienie, ponieważ niektóre telefony w tej cenie nie mają takiego trybu lub wykonują znacznie ciemniejsze zdjęcia. Motorolą Moto G20 w trybie automatycznym nie wykonamy zbyt jasnego zdjęcia, jednak dobrze, że mamy tryb nocny i to nim możemy wykonać jaśniejsze zdjęcie w takich warunkach oświetleniowych. Oczywiście mamy tutaj też tryb profesjonalny, ale jeżeli chcemy wykonać jaśniejsze zdjęcie, to polecam tryb nocny, a w ostateczności tryb automatyczny.

Zdjęcia nocne - Motorola Moto G20

Zdjęcia nocne - Motorola Moto G20

8. Próbka nagrania

Motorola Moto G20 ma możliwość nagrywania filmów w rozdzielczości Full HD. Co ważne, to w tej Motce mamy możliwość uruchomienia stabilizacji obrazu — cyfrowej, bo cyfrowej, ale zawsze coś. Jeżeli chodzi o same filmy, to bardzo fajnie, że podczas nagrywania mamy możliwość zmiany aparatu na szeroki kąt i podstawowy. Wielu urządzeń, nawet z wyższej półki tego brakuje. Spokojnie tą Motorolą można nagrać ładne filmy, które będą fajną pamiątką z naszego dnia. Oczywiście momentami część kadru będzie przepalona, ale co się dziwić, jest to w końcu telefon za ok. 700 zł.

Podsumowując

Motorola Moto G20

Motorola Moto G20 to tani telefon, ale czy jest on warty polecenia? Szczerze mogę Wam powiedzieć, że telefon sam w sobie bardzo mi się spodobał i mimo iż nie jest to, nie wiadomo jaka wysoka półka, to dobrze mi się z niego korzystało i wykonywało zdjęcia. Więc jeżeli nie macie wysokiego budżetu na nowy telefon, to wydaje mi się, że Moto G20 będzie idealnym wyborem dla Was. Nie dość, że spisuje się naprawdę nieźle, to jeszcze można nią wykonać naprawdę bardzo ładne zdjęcia np. na naszych wyjazdach lub spacerach.

Zdjęcia wykonane Motorolą Moto G20 -> ZDJĘCIA

A jaka jest Twoja opinia?