Recenzja – Acer ConceptD 3 Pro

Acer ConceptD 3 Pro

Ostatnio w moje ręce trafił laptop Acer ConceptD 3 Pro. Jakiś czas temu mogłem dla Was przetestować laptopa Acer ConceptD 3. Jak sprawdziła się u mnie wersja Pro? Tego będziecie mogli się przekonać poniżej. Z wersji niższej byłem zadowolony, jednak wersja Pro ma znacznie lepszą wydajność i nie tylko. Przypominam też, że ConceptD nie jest tylko dla twórców, ale także dla wielu innych osób jak np. studenci, którzy potrzebują komputera z lepszymi podzespołami i co za tym idzie, z lepszą wydajnością.

Na samym początku mogę powiedzieć, że seria ConceptD od Acera bardzo mi się podoba. Szczególnie ze względu na jej nowoczesny i minimalistyczny wygląd, który no nie da się ukryć, jest śliczny. Tak samo, że sprzęty są białe i certyfikowane kolorem Pantone dodaje tylko dodatkowego uroku.

  1. Mobilność urządzenia
  2. Rozmiar
  3. Ekran
  4. Klawiatura

1. Mobilność urządzenia

Czy Acer ConceptD 3 Pro może nosić miano mobilnego laptopa? Szczerzę mogę powiedzieć, że nawet tak. Chociaż nie jest to super ultralekki laptop, a także nie wytrzymuje, nie wiadomo ile na baterii, to zabieranie go nie sprawi nam żadnego dyskomfortu. Też nie jest to mały laptop, ponieważ ma ekran o przekątnej 15,6 cala. Nowoczesna konstrukcja sprzętu sprawia, że nie możemy wstydzić się go. Sprzęt oczywiście nie jest taki duży, jak każdy innych 15,6-calowy laptop, bo jednak ramki są małe, więc i obudowa jest znacznie mniejsza. Mimo to uważam, że mobilne urządzenie to w okolicach 14/13 cali, a to też z tego względu, że możemy go też zabrać do mniejszej torby, czy nawet mniejszego plecaka.

O wydajności w tym sprzęcie nie muszę wspominać, więc i też jego waga nie jest zbyt mała. Laptop waży ok. 2,2 kg (to zależy też wszystko od specyfikacji), chociaż i tak nie jest to aż tak ciężki sprzęt, aby przeszkadzał nam w przenoszeniu go. Biorąc go do torby czy plecaka, owszem będziemy czuć, że mamy laptopa ze sobą, ale po dłuższej podróży nie będziemy czuć zmęczenia na plecach, czy ramieniu. Pamiętać też i tak trzeba, że przy takim sprzęcie trzeba mieć plecak lub torbę, która pomieści laptopa z ekranem o przekątnej 15,6 cala. Co do baterii, to według producenta na jednym ładowaniu możemy pracować do 14 godzin (czas pracy jest zależny od wersji, jaki wybierzecie). Jak to sprawdza się w rzeczywistości? Na jednym ładowaniu, przy pracy czy to na zdjęciach lub w Internecie bateria wystarczała mi na ok. 12/13 godzin pracy. Nie uważam tego za złego wyniku, wręcz przeciwnie, jest to świetny wynik jak na taki sprzęt z taką wydajnością.

Acer ConceptD 3 Pro

2. Rozmiar

Wymiary tego komputera wynoszą: 358 mm x 249 mm x 17,90 mm. Jak widać, aż taki duży komputer to nie jest, mimo iż jest to sprzęt o ekranie o przekątnej 15,6 cala. Owszem taka wielkość laptopa może być czasami problematyczna, jeżeli wybieramy się w dłuższą podróż lub nie mamy tyle miejsca, aby właśnie go zabrać ze sobą. Laptop też nie waży mało, wspominałem już, że wersję, którą miałem u siebie na testach waży ok. 2,2 kg, więc można już ten laptop odczuć w rękach, chociaż aż tak to nie przeszkadza i jest to dosyć dziwne. Przy zbieraniu tego laptopa ze sobą też mamy sporą ładowarkę, więc mamy dodatkowy ciężar w plecaku/torbie, a także zajęte dodatkowe miejsce. Więc coś za coś.

Będę to wspominać i tak cały czas, ale laptop jest przepiękny i wygląda super. czy to na biurku, czy w kawiarni lub innych miejscach — jednak warto mieć i tak miejsce na taki spory komputer.

Acer ConceptD 3 Pro

3. Ekran

W laptopach z serii ConceptD nie można narzekać na ekran i na matrycę. Co ważne, to mamy na ekranie szkło Corning Gorilla Glass 5, a nie zawsze mamy takie szkło w laptopach, dzięki temu też mamy zmniejszone odblaski i odbicia światła. Jednoczenie zwiększa się kontrast i obraz jest wyrazisty. Delta E <2 również sprawia, że kolory na ekranie są znakomite i praca na filmach lub zdjęciach jest jeszcze bardziej przyjemniejsza. Kolory są znakomite w tym laptopie i już chyba nie muszę tego powtarzać. Co warto wspomnieć, to przy ekranie o przekątnej 15,6 cala mamy tylko rozdzielczość Full HD (brakuje mi tutaj odrobinę lepszej rozdzielczości), jednak to co i tak przyznać muszę, to przy optymalnej odległości od ekranu nie widzimy żadnych pojedynczych pikseli. Nawet kiedy zbliżymy się do ekranu, to nie zauważymy pojedynczych pikseli, więc nad tym producent się postarał.

Jeszcze wspomnieć muszę o tym, że ekran w tym laptopie jest naprawdę bardzo duży, a ramki bardzo małe. Dzięki temu może nam się wydawać, że większość naszego laptopa to ekran (takie złudzenie optyczne). Nic podczas pracy nas nie rozprasza, a podłączenie innych monitorów do niego sprawia, że nasz obszar roboczy staje się ogromny.

Acer ConceptD 3 Pro

4. Klawiatura

Wielokrotnie przy urządzeniach Acera już to wspominałem, ale jak dla mnie skok klawiszy u nich jest całkiem inny, a jest to za sprawą klawiatury nożycowej. Niektórzy mogą to lubić, niektórzy nie. Jednak da się do tego przyzwyczaić i po dłuższej chwili pisać dłuższe teksty be żadnego dyskomfortu. Ułożenie klawiatury też jest trochę inne, a także przy wielkości laptopa klawisze są odrobinę większe i nie znalazło się miejsca dla klawiatury numerycznej (wszystko jest schowane po klawiszach funkcyjnych). Miłym dodatkiem w ConceptD jest podświetlana klawiatura ciepłą barwą, dodaje to uroku temu sprzętu, bo jednak jest on biały i wygląda to spektakularnie.

Touchpad w tym laptopie też jest bardzo duży i bardzo przyjemnie się z niego korzysta. Dodatkowo po lewej stronie mamy dodatkowy klawisz zasilania z czytnikiem linii papilarnych, więc mamy dodatkowe zabezpieczenie laptopa i mamy pewność, że nikt niepożądany nie wejdzie nam do komputera.

Acer ConceptD 3 Pro

Podsumowując

Acer ConceptD 3 Pro nie jest tanim laptopem, ale jest to naprawdę świetny sprzęt dla twórców i nie tylko. Jeżeli potrzebujecie sprzętu, który będzie spełniał Wasze wymagania, ale także będzie przepiękny i minimalistyczny, to właśnie możecie zastanowić się nad nim. Ja byłem z niego podczas pracy bardzo zadowolony i obróbka filmów czy zdjęć skracała mi się do minimum. Więc jeżeli szukacie laptopa z dużym ekranem, ze świetnym ekranem i super wydajnością, to weźcie tego ConceptaD pod uwagę. Myślę, że będziecie z niego równie zadowoleni, tak jak ja podczas testów.

Acer ConceptD 3 Pro

A co Ty sądzisz o tym komputerze?