Recenzja – Acer ConceptD 3

Acer ConceptD 3

Ostatnio na testy trafił do mnie Acer ConceptD 3. Jest to kolejne urządzenie od Acera, które zostało stworzone z myślą o osobach pracujących kreatywnie. Więc czy ConceptD 3 spisał się u mnie? Czy dobrze mi się na nim pracowało? Tego przekonacie się poniżej.

Na początku mogę Wam powiedzieć, że bardzo zaskoczył mnie ten model. Bo wygląda on tak jak starsze laptopy – nie jest smukły, a trochę grubszy i kanciasty. Jednak może się to podobać, bo waga jego jest dosyć mała (ale o tym poniżej). Dodatkowo kolor biały tych urządzeń jest naprawdę prześliczny i ten Pantone, jest świetny! Chociaż dalej mnie ciekawy jak wyglądają czarne urządzenia z serii ConceptD.

  1. Mobilność urządzenia
  2. Rozmiar
  3. Ekran
  4. Klawiatura

1. Mobilność urządzenia

Acer CocneptD 3 zadziwił mnie nie tylko takim minimalizmem, czy też wielką wydajnością. Ten laptop wygląda naprawdę zachwycająco. Dodatkowo wersja 14-calowa, która była u mnie była wręcz dla mnie idealna do codziennej pracy. Co ważne, to ten laptop nie ma żadnych udziwnień, czy też miliona funkcji, z których nie będziemy korzystać. Dodatkowo ten laptop znacznie bardziej mi się spodobał niż Acer ConceptD 7. ConceptD 3 według mnie jest bardziej minimalistyczny i co ważne, jest bardziej elegancki – z takim laptopem to aż nie wstyd wychodzić na miasto.

Jeżeli chodzi o baterię, to producent deklaruje tutaj 15 godzin działania na jednym ładowaniu. Jak to sprawdza się w rzeczywistości? Otóż laptop spokojnie wytrzyma nam 13/14 godzin na takim normalnym obciążeniu jak przeglądarka, poczta itp. – czyli takie typowo biurowe narzędzia. Według mnie jest to naprawdę świetny wynik jak na taki laptop, bo jednak ma on w sobie dosyć potężną moc, a jeszcze tak dobrze wytrzymuje na baterii. Jeżeli na mieście nie będziemy pracować na wymagających programach, to nie będziemy musieli zabierać ze sobą ładowarki.

Acer ConceptD 3

2. Rozmiar

Wymiary tego komputera wynoszą: 326,7 mm x 229 mm x 17,9 mm. Jak widać, nie jest to duży sprzęt, jest to idealny komputer do noszenia ze sobą i nawet jego waga pozwala nam na swobodne przemieszczanie się. ConceptD 3 waży ok. 1,44 kg. Więc jest to idealna waga, aby zabierać ten sprzęt ze sobą w plecaku lub torbie. Na pewno po dłuższej podróży nie będziemy tego laptopa odczuwać aż tak mocno na ramieniu/plecach, jak to czasami bywa z innymi laptopami.

Ten laptop również zmieści się nam na każdym stoliku, biurku itp., a przy okazji, że jest on taki ładny i minimalistyczny, to na pewno będziemy chcieli się nim pochwalić innym – mnie się bardzo podoba tylko taki mały napis ConceptD na obudowie.

Acer ConceptD 3

3. Ekran

Tak jak wcześniej wspomniałem, to na testy otrzymałem wersję z ekranem 14-calowym i wyświetlaczem Full HD. Można się zdziwić, że przy urządzeniu dla kreatywnych osób, mamy tutaj tylko rozdzielczość Full HD. Na szczęście przy optymalnej odległości od komputera nie widzimy żadnych pojedynczych pikseli, czy też poszarpanych krawędzi. Owszem mogłaby być tutaj przynajmniej rozdzielczość UHD, ale przez to bateria wytrzymywałaby na znacznie krótszy czas – więc coś za coś.

W sprawie kolorów to powiedzieć muszę, że nie ma źle. Jako że jest to laptop dla osób kreatywnych, to producent nie mógł sobie tutaj przy tym pofolgować, więc mamy tutaj naprawdę świetne kolory. Podczas edycji zdjęć, czy nawet filmów nie mogłem na to narzekać. Więc na pewno żaden grafik, czy nawet fotograf/filmowiec/montażysta nie będzie się na to skarżył.

Acer ConceptD 3

4. Klawiatura

Jak z klawiaturą w tym laptopie? Otóż pisało mi się na niej bardzo przyjemnie. Ma ona trochę inny skok klawiszy, ale mogłem się do tego przyzwyczaić w laptopie ConceptD 7. Jeżeli przyzwyczaimy się do tego, to będziemy pisać i pisać na tym laptopie. Dłuższe teksty nie sprawiały mi żadnego dyskomfortu, więc mogłem przyjemnie korzystać z niego. Dodatkowo przyjemne żółto-pomarańczowe podświetlenie idealnie pasuje do tego komputera i tej serii. Przynajmniej wieczorami można spokojnie pracować przy nim albo sobie odpoczywać.

Niektórzy mogą być zdziwieni, że ten laptop nie ma żadnego skanera odcisków palców, czy też czujników do Windows Hello. Jednakże czytnik linii papilarnych znajduje się na lewej stronie komputera. Jest to nie tylko czytnik, ale i także drugi włącznik laptopa – pierwszy włącznik znajduje się przy klawiaturze. Czytnik o dziwo działa sprawnie i szybko – a pierwszy raz spotykam się z czytnikiem na krawędzi laptopa.

Acer ConceptD 3

Podsumowując

Co sądzę o tym laptopie? Acer ConceptD 3 nie jest tanim laptopem, ale jak wiadomo jest to komputer dla osób kreatywnych z większą mocą, więc nie można też skąpić z ceną – bo i podzespoły są z wyższej półki. Dodatkowo ten laptop ma, bardzo dużo złącz, więc tego też nie będzie nam brakować. Laptop także bardzo dobrze brzmi na głośnikach, więc o to także nie trzeba się bać. Jeżeli szukacie małego i super wydajnego laptopa i jesteście też dodatkowo z branży kreatywnej, to polecam zastanowić się nad tym modelem.

Acer ConceptD 3

A co Ty sądzisz o tym komputerze?