Fototest – Motorola Moto G31

Motorola Moto G31

Jakiś czas temu na blogu mogliście przeczytać pierwsze wrażenia z telefonu Motorola Moto G31, teraz przyszedł czas, aby przedstawić Wam w całokształcie ten telefon i jak się on u mnie sprawdzić. Przekonacie się o tym wszystkim poniżej.

Film jest w trakcie przygotowania.

 1. Specyfikacja
 2. Pochmurna pogoda
 3. Słoneczna pogoda
 4. Zdjęcia makro
 5. Zdjęcia w pomieszczeniu
 6. Przednia kamerka
 7. Zdjęcia nocne
 8. Próbka nagrania

1. Specyfikacja

Motorola Moto G31

Motorola wyposażyła ten telefon w cztery aparaty:

 • Tył:
  • 50 Mpx f/1.8
  • 8 Mpx f/2.2 — szeroki kąt
  • 2 Mpx f/2.4 — makro
 • Przód:
  • 13 Mpx f/2.2

2. Pochmurna pogoda

W pochmurną pogodę zdjęcia wypadają bardzo dobrze. Jakość i szczegółowość zdjęć jest na dosyć wysokim poziomie, szczególnie patrząc na to, że jest to telefon z niższej półki cenowej i nie będzie on konkurować nawet ze średniakami. Sztuczna inteligencja od Motoroli spisuje się tak, jak trzeba, a automatyczny HDR działa, tak jak powinien, chociaż w niektórych momentach i miejscach kontrast będzie wyższy. Na szczęście aparat 50 Mpx i jasna przesłona daje radę i można za to pochwalić Motorolę, bo kto nie chciałby mieć ładnych zdjęć w takich oświetleniu za prawie 800 zł.

Pochmurna pogoda - Motorola Moto G31

Pochmurna pogoda - Motorola Moto G31

3. Słoneczna pogoda

Podczas słonecznej pogody zdjęcia wypadają równie dobrze co przy odrobinie gorszych warunkach oświetleniowych. Jakość i szczegółowość zdjęć jest na wysokim poziomie. Tryb AI działa poprawnie i dzięki temu kolory nie są przesadzone. Jednak to, co nie za bardzo już działa w takim oświetleniu, to automatyczny HDR. Kontrast momentami jest bardzo duży i przez to rozpiętość tonalna nie jest na jakiś wysokim poziomie. Aczkolwiek to też będzie zależało od tego, jak bardzo mocno będzie świecić słońce. Co również jest ważne, to szerokim kątem możemy zrobić ładne zdjęcia i spokojnie tym telefonem możemy wyjechać na wakacje, czy używać go na co dzień — bo też po to jest nam potrzebny telefon.

Słoneczna pogoda - Motorola Moto G31

Słoneczna pogoda - Motorola Moto G31

4. Zdjęcia makro

Motorola wyposażyła ten telefon w dedykowany aparat makro, jednak jest to tylko 2 Mpx. Lepiej wykonywać zdjęcia głównym aparatem, a to nie tylko ze względu na dużą ilość Mpx, ale też przez to, że mamy jasną przesłonę i głębia ostrości wychodzi wtedy bardzo ładnie. Same zdjęcia z głównego aparatu wychodzą ostre i kolory są poprawnie odwzorowane. Oczywiście nie mogło zabraknąć tutaj trybu portretowego, który spisuje się całkiem nieźle i wszystkie przykładowe zdjęcia możecie zobaczyć w galerii podlinkowanej na samym końcu.

Zdjęcia makro - Motorola Moto G31

Zdjęcia makro - Motorola Moto G31

5. Zdjęcia w pomieszczeniu

Moto G31 nie za bardzo radzi sobie w pomieszczeniu. Dlaczego? Przy naturalnym oświetleniu, kiedy jednak czasami brakuje tego światła, to autofocus nie działa tak szybko i sprawnie, tak samo zdjęcia wykonują się trochę dłużej i nie trudno jest poruszyć telefonem — przez to zdjęcia mogą wychodzić trochę rozmazane/nieostre. Jakość i szczegółowość przy poprawnie wykonanym zdjęciu jest na dosyć wysokim poziomie. Co jest najważniejsze, to krawędzie nie są aż tak mocno poszarpane, jak to czasami bywa w droższych telefonach, więc za to można pochwalić Motorolę. W sztucznym oświetleniu telefon lepiej sobie radzi z wykonaniem zdjęć, nawet autofocus działa dokładniej. Na jakość i szczegółowość narzekać nie można, jedynie co może nam się rzucić w oczy, to czasami błędny balans bieli.

Zdjęcia w pomieszczeniu - Motorola Moto G31

Zdjęcia w pomieszczeniu - Motorola Moto G31

6. Przednia kamerka

Ku mojemu zdziwieniu, to przednia kamerka w średnich warunkach oświetleniowych spisała się bardzo dobrze. Zdjęcia były wyraźne i szczegółowe, też szczególnie patrząc na to, ile kosztuje ten telefon. Oczywiście w lepszych warunkach oświetleniowych zdjęcia wypadają jeszcze lepiej. Osoby, które lubią robić sobie tego typu zdjęcia, to na pewno będą zadowolone. W jeszcze gorszych warunkach zdjęcia nie będą wychodzić tak, jak mają, ale na szczęście ekran może stać się naszą lampą błyskową i zdjęcia będą wtedy chodzić odrobinę lepiej.

Przednia kamerka- Motorola Moto G31

7. Zdjęcia nocne

Co mnie mocno zdziwiło, to Moto G31 możemy zrobić w miarę jasne zdjęcia w nocy już samym trybem automatycznym, a dodatkowo znajduje się tutaj też tryb nocny i profesjonalny. Tryb automatyczny owszem robi odrobinę ciemniejsze zdjęcia, ale na nich nie widać aż tak dużo ziarna i szumów, jak np. przy trybie nocnym, który mocniej rozjaśnia nam zdjęcia. Co ważne, to w większości przypadków wystarczy wyjąć telefon i zrobić zdjęcie, bo naprawdę ta Motka dobrze sobie radzi w takim oświetleniu, a przypominam, że kosztuje ok. 800 zł — naprawdę jest bardzo mało telefonów w takiej cenie, które zrobią tak w miarę jasne zdjęcia w nocy w trybie automatycznym.

Zdjęcia nocne- Motorola Moto G31

Zdjęcia nocne- Motorola Moto G31

8. Próbka nagrania

Motorola Moto G31 ma możliwość nagrywania filmów w rozdzielczości Full HD. Oczywiście mamy możliwość uruchomienia stabilizacji i polecam to zrobić od razu, bo dzięki temu filmy będą wychodzić odrobinę lepiej. Szkoda, że podczas nagrywania nie mamy możliwości zmiany aparaty z głównego na szeroki kąt, tylko mamy dopiero możliwość, jak skończymy nagrywać film. Co do samych nagrań, to muszę powiedzieć, że nie są one tragiczne, ale tym telefonem lepiej jednak robić zdjęcia, niż nagrywać. Kontrast jest wysoki i stabilizacja nie działa najlepiej i miejmy nadzieję, że Motorola naprawi to jakąś aktualizacją.

Podsumowując

Motorola Moto G31

Motorola Moto G31 to tani telefon, więc czy warto się nim interesować? Ja przez cały okres testów nie mogłem na ten model narzekać, działał sprawnie i nie denerwował mnie. Aparaty również dobrze się spisują jak na tę półkę cenową. Jeżeli nie macie jakiegoś wysokiego budżetu lub po prostu nie chcecie dużo wydawać na telefon, to według mnie jest to dobra opcja, a szczególnie dlatego, że nie tylko będziecie mieć fajny telefon, to jeszcze długo będzie Wam wytrzymywać na baterii i zrobicie sobie nim ładne zdjęcia.

Zdjęcia wykonane Motorola Moto G31 -> ZDJĘCIA

A jaka jest Twoja opinia?