Fototest – Motorola Moto G5S

Motorola Moto G5S

Chcielibyście zobaczyć recenzję aparatów w telefonie Motorola Moto G5S Plus? To jeszcze musicie poczekać, dzisiaj mam dla Was recenzję również świetnego telefonu razem z dobrymi aparatami. A jest to oczywiście Motorola Moto G5S, która nie dość, że jest w dobrej cenie, to ta cena tego urządzenia spada.

Zanim przejdziecie dalej, serdecznie zapraszam do obejrzenia rozpakowania telefonu Motorola Moto G5S.

  1. Specyfikacja
  2. Pochmurna pogoda (zależy od pogody)
  3. Słoneczna pogoda (zależy od pogody)
  4. Zdjęcia makro
  5. Zdjęcia w pomieszczeniu
  6. Przednia kamerka
  7. Zdjęcia nocne
  8. Przykładowe wideo

1. Specyfikacja

Motorola Moto G5S

Motorola to urządzenie wyposażyło tylny aparat w matrycę 16 Mpx z przesłoną f/2.0.

Przednia kamerka to nic innego jak aparat o matrycy 5 Mpx z przesłoną f/2.0.

2. Pochmurna pogoda

Zdjęcia podczas pochmurnej pogody wykonywane telefonem Motorola Moto G5S nie są najlepsze, ale też nie są najgorsze. Same zdjęcia są jasne, ale za to kolory są już trochę przygaszone. Szczegółowość i jakość zdjęć jest zadowalająca i nie ma co narzekać, ale niestety chmury są za bardzo zlewające i wyglądające jakby w niektórych miejscach były odrobinę rozmazane. Ten telefon może nie zrobi najlepszych zdjęć w pochmurne dni, ale za to nie zrobi ich też najgorszych. Jednym słowem są one przeciętne.

Pochmurna pogoda - Motorola Moto G5S

Pochmurna pogoda - Motorola Moto G5S

3. Słoneczna pogoda

Zdjęcia podczas słonecznej pogody wychodzą jasne i bardzo szczegółowe. Jasność i kolory są odpowiednie i bardzo dobre, tak samo, jak kolor nieba jest dobrze odzwierciedlony. Co najważniejsze to cienie nie są duże i mocne, a są lekkie i przyjemne dla oka. Nie zasłaniają połowy zdjęcia, tak jak u innych producentów ma to miejsce. Szczegółowość i jakość zdjęć jak na ten telefon jest dobra, a nawet śmiem powiedzieć bardzo dobra.

Słoneczna pogoda - Motorola Moto G5S

Słoneczna pogoda - Motorola Moto G5S

4. Zdjęcia makro

Chyba się wszyscy ze mną zgodzą, że telefony Motoroli potrafią wykonywać świetne zdjęcia makro, tutaj nie jest inaczej. Głębia ostrości jest bardzo dobra jak na telefon z tej półki cenowej. Obiekt, który miał być ostry, jest taki i w dodatku jest on bardzo szczegółowy. Co najważniejsze kolory są dobre i nie trzeba tego tutaj ukrywać.

Zdjęcia makro - Motorola Moto G5S

Zdjęcia makro - Motorola Moto G5S

5. Zdjęcia w pomieszczeniu

Zdjęcia w pomieszczeniu telefonem Motorola Moto G5S uda nam się wykonać, nawet będą one dobre jakościowo, jak i szczegółowość ich będzie na wysokim poziomie. Gorzej jest ze zdjęciami wykonywanymi w sztucznym oświetleniu, automatyczny balans bieli, trochę świruje i polecam w takich okolicznościach wykonywać zdjęcia w trybie profesjonalnym, aby samemu wybrać balans bieli, który będzie nam odpowiadać do odpowiedniej scenerii. Do reszty nie mam się co przyczepić, ponieważ nawet krawędzie nie są poszarpane.

Zdjęcia w pomieszczeniu - Motorola Moto G5S

Zdjęcia w pomieszczeniu - Motorola Moto G5S

6. Przednia kamerka

Przednia kamerka w telefonie Motorola Moto G5S nie jest aż tak tragiczna, jak myślałem, że będzie. Jest ona bardzo dobra, chociaż kolory są trochę za bardzo skontrastowane, ale może innym się to spodoba, a innym nie. Szczegółowość jest przyzwoita, chociaż jakość zdjęć nie jest za bardzo zadowalająca, ponieważ widać w niektórych miejscach szumy i ziarno, jednak z drugiej strony przy tym kontraście aż tak mocno nie rzucają się to w oczy i nie przeszkadza. Ale warto mieć to na uwadze. Dodatkowo na przednim panelu telefonu znajduje się dioda LED, która pomoże nam przy wykonywaniu zdjęć w gorszych warunkach oświetleniowych.

Przednia kamerka - Motorola Moto G5S

7. Zdjęcia nocne

Zdjęcia w nocy telefonem Motorola Moto G5S nie wykonamy najpiękniejszych. W trybie profesjonalnym zdjęcia są ciemniejsze niż w przypadku wykonywania zdjęć w trybie automatycznym, ponieważ właśnie w automacie uruchamia nam się tryb nocny, który rozjaśnia nam sceneria, ale przy tym tracimy jakość zdjęcia. Szkoda, że ten telefonie nie wykonuje super zdjęć w nocy, mam nadzieję, że Motorola Moto G5S Plus, już takie będzie wykonywać.

Zdjęcia nocne - Motorola Moto G5S

Zdjęcia nocne - Motorola Moto G5S

8. Przykładowe wideo

Motorola Moto G5S ma możliwość nagrywania wideo w rozdzielczości Full HD wraz ze stabilizacją obrazu i funkcją HDR. Samo nagranie jest dobre jakościowo, szczegółowość i detale nagrania są przyzwoite, a stabilizacja wraz z HDR nasze nagranie wygląda super. Muszę przyznać, że przy wszystkich włączonych opcjach Motorola Moto G5S umie nagrać bardzo dobre wideo, które z łatwością może pójść na social media.

Podsumowując

Motorola Moto G5S

Motorola Moto G5S to wbrew pozorom bardzo dobre urządzenie, które może poszczycić się wieloma opcjami i zazwyczaj dobrymi zdjęciami. Są oczywiście inne telefony w tej półce cenowej, co może i lepiej wykonują zdjęcia, ale czy będą miały stabilizację obrazu i funkcję HDR przy nagrywaniu? Nie za bardzo, dlatego uważam, że Motorola Moto G5S to strzał w dziesiątkę. Z czystym sumieniem mogę Wam go polecić.

Zdjęcia wykonane Motorolą Moto G5s -> ZDJĘCIA

A jaka jest twoja opinia?