Fototest – Motorola Moto G6 Plus

Motorola Moto G6 Plus

Jakiś czas temu miałem przyjemność testować dla Was telefon Motorola Moto G6, który zaskoczył mnie pozytywnie. Co tu się dużo dziwić, Motorola ma dobre urządzenia dla osób, które nie chcą wydawać fortuny za swoje następne telefony. Dlatego z niecierpliwością czekałem na Motorolę Moto G6 Plus, o której możecie poniżej przeczytać więcej. Oczywiście nie o samej Motoroli, a o aparatach w niej.

Zanim przejdziecie dalej, serdecznie zapraszam do obejrzenia rozpakowania tego telefonu.

  1. Specyfikacja
  2. Pochmurna pogoda (zależy od pogody)
  3. Słoneczna pogoda (zależy od pogody)
  4. Zdjęcia makro
  5. Zdjęcia w pomieszczeniu
  6. Przednia kamerka
  7. Zdjęcia nocne
  8. Przykładowe wideo

1. Specyfikacja

Motorola Moto G6 Plus

Motorola to urządzenie wyposażyło w trzy aparaty, z czego dwa znajdują się na tylnej obudowie. Jeden z nich posiada matrycę 12 Mpx z przesłoną f/1.7, a drugi posiada matrycę 5 Mpx do głębi ostrości, czyli do tzw. efektu bokeh.

Przednia kamerka to aparat z matrycą 8 Mpx z przesłoną f/2.2.

2. Pochmurna pogoda

Zdjęcia podczas pochmurnej pogody wychodzą naprawdę super, są one jasne i bardzo szczegółowe. HDR jak widać, sprawuje się najlepiej jak potrafi. Kolory również są poprawnie odzwierciedlone i trudno powiedzieć coś złego na ich temat. Można byłoby się tylko przyczepić do chmur, które nie mają mocnych krawędzi, ale to jest naprawdę szczegół i mało kto zwraca na to uwagę. Szczerze to nie spodziewałem się gorszych efektów, zauważyłem coraz większe postępy z Motoroli na Motorolę. Nie mam na myśli droższych urządzeń tego producenta, a myślę o tych, które są pokroju Moto G.

Pochmurna pogoda - Motorola Moto G6 Plus

Pochmurna pogoda - Motorola Moto G6 Plus

3. Słoneczna pogoda

Podczas słonecznej pogody również można powiedzieć o dobrych kolorach czy szczegółach. Trzeba także wspomnieć, że automatyczny HDR poradził sobie tutaj o wiele lepiej niż w niektórych urządzeniach za podobną cenę. Najważniejsze, że cienie w niektórych miejscach nie są zbyt mocne, a biel nie jest przepalona przez mocno padające słońce np. na bloki. Warto zaznaczyć, że Motorolą Moto G6 Plus da się wykonać ładne zdjęcia nawet w słoneczne dni. Widać, że producent wziął się za siebie, ponieważ dosyć mocno poprawił aplikację aparatu i niektóre dodatkowe funkcje. Moim zdaniem jest to ogromny plus.

Słoneczna pogoda - Motorola Moto G6 Plus

Słoneczna pogoda - Motorola Moto G6 Plus

4. Zdjęcia makro

Zdaję sobie sprawę, że z recenzji na recenzję się powtarzam, ale w tym przypadku jest to konieczne. Motorolą można zrobić naprawdę ładne zdjęcia makro, nawet przy włączonym trybie głębi ostrości. Trzeba jednak powiedzieć o tym, że głębia ostrości nawet przy jednym obiektywie z jasną przesłoną, wygląda dobrze albo i bardzo dobrze. Dodatkowo warto podkreślić, że tryb głębi ostrości działa o wiele lepiej niż we wcześniejszych urządzeniach tego producenta. Widać, że wzięli się do roboty. Przechodząc dalej, trzeba powiedzieć o dobrze nasyconych kolorach i poprawnej szczegółowości. No i oczywiście nie można zapomnieć o HDR, który jak widać, bardzo dobrze się tutaj sprawdza.

Zdjęcia makro - Motorola Moto G6 Plus

Zdjęcia makro - Motorola Moto G6 Plus

5. Zdjęcia w pomieszczeniu

Co do zdjęć w pomieszczeniu, to niestety odrobinę zawiodłem się na aparacie w Moto G6 Plus. Nie chodzi mi o kolory, czy szybkość autofokusu, lecz o poszarpane/rozmazane krawędzie, które czasami się pojawiają. Szkoda, że ten telefon zbytnio sobie z tym nie radzi, bo przecież jak widać jakość i szczegółowość zdjęć w obu przypadkach, jest naprawdę dobra. Nawet kolory i cienie są takie, jakie powinny być. O autofokusie wspomnę tylko tyle, że mimo iż nie ma tutaj laserowego AF, to i tak Motorola szybko i celnie ostrzy.

Zdjęcia w pomieszczeniu - Motorola Moto G6 Plus

Zdjęcia w pomieszczeniu - Motorola Moto G6 Plus

6. Przednia kamerka

Co do przedniej kamerki to muszę powiedzieć, że mnie zawiodła i to w dużym stopniu. Myślałem, że średnie warunki oświetleniowe to będzie dla niej bułka z masłem, a tu proszę. Dużo szumów, przez co spada nam szczegółowość zdjęć. Oczywistą sprawą jest, że w słoneczny dzień na dworze zdjęcia będą naprawdę w porządku, ale niestety już przy gorszym oświetleniu można spotkać się z wspomnianymi szumami. Jednak i tak ważną sprawą jest balans bieli, który jak widać, radzi sobie bardzo dobrze i np. doniczka nie jest zielona, a biała. Wielka szkoda, że w tym urządzeniu jest aż tak słaby przedni aparat. Gdyby nie ten szczegół, to ten telefon miałby się czym chwalić.

Przednia kamerka - Motorola Moto G6 Plus

7. Zdjęcia nocne

Czas na zdjęcia nocne, czyli piętę Achillesową niektórych urządzeń. Jednak, co mnie zdziwiło w tej Motoroli to to, że w trybie automatycznym możemy zrobić lepsze zdjęcie w nocy, niż w trybie manualnym. W tym drugim trybie, aby zdjęcie było jaśniejsze trzeba pobawić się nie tylko długością naświetlania (tak jak połowa osób to robi), ale i ISO (które i tak jest ograniczone), jak i czasem naświetlania. W niektórych sytuacjach mogą na zdjęciu pojawić się niechciane szumy (tak jak w przykładzie). Trzeba pamiętać, żeby używać trybu manualnego z rozwagą, a jak nie zna się podstawowych parametrów, to lepiej używać trybu automatycznego, który jak widać, daje sobie radę i można zobaczyć to, co autor zdjęcia chciał nam pokazać. Pamiętajcie o statywie do Moto G6 Plus, bo ten nie lubi jak komuś ręce drżą podczas wykonywania zdjęć w nocy.

Zdjęcia nocne - Motorola Moto G6 Plus

Zdjęcia nocne - Motorola Moto G6 Plus

8. Przykładowe wideo

Motorola Moto G6 Plus daje nam możliwość nagrywania filmów w rozdzielczości 4K, ale niestety tym razem producent nie daje nam żadnej stabilizacji obrazu, a szkoda. Co do nagrania, to można powiedzieć, że jakość i szczegółowość rejestrowanego obrazu jest dość dobra, nawet kolory są poprawnie odzwierciedlone i to się chwali. Niestety mam jeden zarzut do balansu bieli, ponieważ niekiedy długo mu zajmuje jego zmienienie i jest to drobinę denerwujące. Dodatkowo trzeba jeszcze powiedzieć o autofokusie, który tak jak wspominałem wcześniej, sprawdza się naprawdę dobrze i jak widać Moto G6 Plus, nie ma i nie potrzebuje laserowego autofokusu, aby szybko i poprawnie wyostrzyć obraz.

Podsumowując

Motorola Moto G6 Plus

Motorola Moto G6 Plus to stosunkowo tanie urządzenie, które posiada dużo możliwości nie tylko firmy Google, ale i też Motoroli (szczególnie w aparacie). Najważniejsze, że nie będziemy go porównywać do flagowców, tylko do urządzeń ze średniej półki cenowej, a naprawdę Moto G6 Plus może startować do niektórych droższych urządzeń. Patrząc tylko na aparaty, to śmiem powiedzieć, że jest naprawdę dobrze, a nawet bardzo dobrze. Oczywiście mając na uwadze niektóre problemy i nie za dobrą przednią kamerkę. Chyba nie będzie dla Was zdziwieniem, że polecę i będę polecał ten telefon wszystkim, którzy lubią markę Motorola i chcą mieć ładne zdjęcia i nie planują nagrywać dużo filmów. Nawet będę polecał to urządzenie osobom, które szukają telefonu z dobrym tylnym aparatem.

Zdjęcia wykonane Motorolą Moto G6 Plus -> ZDJĘCIA

A jaka jest Twoja opinia?