Fototest – Motorola Moto G7 Play

Motorola Moto G7 Play

Nie tak dawno temu Motorola zaprezentowała nowe urządzenia z serii Moto G, czyli całą linię Moto G7. Nie zawsze mam przyjemność testowania urządzeń od razu po premierze lub chwilę później. Jednak tutaj Motorola mnie ogromnie zaskoczyła i przysłała mi na testy Motorolę Moto G7 Play, która już z nazwy kojarzy się z tanim urządzeniem, ale co najważniejsze może ta Motorola zaskoczyć. Czy mnie zaskoczyła? Zaraz się przekonacie.

Zanim jednak przejdziecie dalej, serdecznie zapraszam Was do rozpakowania tego urządzenia.

  1. Specyfikacja
  2. Pochmurna pogoda (zależy od pogody)
  3. Słoneczna pogoda (zależy od pogody)
  4. Zdjęcia makro
  5. Zdjęcia w pomieszczeniu
  6. Przednia kamerka
  7. Zdjęcia nocne
  8. Przykładowe wideo

1. Specyfikacja

Motorola Moto G7 Play

Motorola to urządzenie wyposażyła w dwa aparaty. Główny aparat na tylnej obudowie posiada matrycę 13 Mpx wraz z przesłoną f/2.0.

Przednia kamerka to aparat z matrycą 8 Mpx wraz z przesłoną f/2.2.

2. Pochmurna pogoda

Zdjęcia podczas pochmurnej pogody wychodzą nadzwyczaj dobrze. Jest to zasługa automatycznego HDR, którego czasami nie znajdziemy w urządzeniach za tą cenę i co ważne, to czasami nawet nie działa tak, jak powinno. Tutaj w Moto G7 Play HDR działa dobrze, a nawet bardzo dobrze, przez co cienie na zdjęciach są bardzo znikome, a nawet czasami ich nie znajdziemy. W sprawie szczegółowości i jakości zdjęć przy takich warunkach to powiedzieć muszę, że jest w porządku i można za to pochwalić ten telefon. Nawet o kolorach można powiedzieć, że są poprawnie odzwierciedlone i o to w takiej pogodzie można być spokojny.

Pochmurna pogoda - Motorola Moto G7 Play

Pochmurna pogoda - Motorola Moto G7 Play

3. Słoneczna pogoda

Zdjęcia w słoneczną pogodę wychodzą bardzo dobrze, oczywiście jest to zasługa automatycznego HDR. Jednak i tak trzeba przyznać, że szczegółowość i jakość zdjęć jest naprawdę zadowalająca jak na takie urządzenie. Przyznać jednak trzeba Motoroli, że potrafią zrobić dobry telefon za naprawdę niską cenę. Nawet w sprawie kolorów powiedzieć trzeba, że są one nasycone i w miarę poprawnie odzwierciedlone. Oczywiście może się wydawać odrobinę inaczej, ale jest to zasługa HDR, który sprawia, że cienie są bardzo płytkie, a nawet czasami ich nie zauważymy.

Słoneczna pogoda - Motorola Moto G7 Play

Słoneczna pogoda - Motorola Moto G7 Play

4. Zdjęcia makro

W sprawie zdjęć makro niestety aż tak super nie jest, jak przy innych Motorolach, które dotychczas u siebie miałem. Niestety Moto G7 Play nie za bardzo radzi sobie z bliskim wyostrzeniem, tak samo, jeżeli chodzi o nie rozmazane zdjęcia, ponieważ urządzenie wykonuje wtedy zdjęcie odrobinę dłużej. Dlaczego? A no stara się cały czas wyostrzyć zdjęcie, a niestety w większości przypadków nie zawsze się to udaje. Jednak i tak powiedzieć trzeba, że szczegółowość i jakość taki zdjęć jest na dosyć wysokim poziomie. Nawet kolory są bardzo ładnie nasycone i są przyjemne dla oka. Warto zaznaczyć, że posiadamy w tym urządzeniu tryb portretowy, który niestety, a może i sety działa tylko z ludzkimi twarzami.

Zdjęcia makro - Motorola Moto G7 Play

Zdjęcia makro - Motorola Moto G7 Play

5. Zdjęcia w pomieszczeniu

Zdjęcia w pomieszczeniu wykonane tym telefonem są w porządku. Mało, na co można narzekać, ponieważ nawet krawędzie nie są poszarpane, ani rozmazane. Dodatkowo jakość i szczegółowość zdjęć są naprawdę w porządku przy obu warunkach oświetleniowych. Nawet kolory są poprawne, a autofocus sprawnie działał w naturalnym i sztucznym oświetleniu. Czy trzeba dodać coś więcej? Tak naprawdę to nie, wszystko jest tak jak powinno być i to się chwali.

Zdjęcia w pomieszczeniu - Motorola Moto G7 Play

Zdjęcia w pomieszczeniu - Motorola Moto G7 Play

6. Przednia kamerka

Przedni aparat w tym urządzeniu do najlepszych nie należy. Super zdjęć typu selfie nie wykonacie tym telefonem, nawet w lepszych warunkach oświetleniowych, no chyba, że już naprawdę będzie super słoneczny dzień, to może coś się Wam uda zrobić. W średnich warunkach oświetleniowych tak jak widać, będziemy posiadać dużą ilość szumów i ziarna, co wpływa na szczegółowość naszego zdjęcia. Chociaż i tak trzeba powiedzieć, że balans bieli działa nawet sprawnie i jest to ogromny plus dla Motoroli.

Przednia kamerka - Motorola Moto G7 Play

7. Zdjęcia nocne

Czy tym telefonem da się zrobić zdjęcia w nocy? Trudno się z tym zgodzić, ale tak. Nie patrząc na szczegółowość i jakość zdjęć (bo i tak jest koszmarna), ale patrząc na samą jasność zdjęć, to trzeba przyznać, że da się tym telefonem zrobić w miarę jasne zdjęcia i jest to niewątpliwie plus. Jednak i tak muszę przyznać, że jaśniejsze zdjęcia w nocy wykonacie za pomocą trybu ręcznego, niż za pomocą trybu automatycznego. Tak! Takie urządzenie w tej cenie posiada tryb ręczny, trochę ubogi, ale ważne, że jest.

Zdjęcia nocne - Motorola Moto G7 Play

Zdjęcia nocne - Motorola Moto G7 Play

8. Przykładowe wideo

Motorola Moto G7 Play ma możliwość nagrywania filmów w rozdzielczości 4K, jednak tylko przy rozdzielczości Full HD mamy możliwość uruchomienia elektronicznej stabilizacji obrazu. Co do samego nagrania to powiedzieć muszę, że jakość obrazu nie jest zła, tak samo i szczegółowość. Jednak tak jak widać czasami Motorola ma problem z gładkim przejściem ekspozycji, chociaż i tak przyznać trzeba, że autofocus nawet sprawnie działa i można zaliczyć to na plus. Dodatkowo powiedzieć trzeba o tym, że lepiej nagrywać tym telefonem wraz z uruchomioną elektroniczną stabilizacją obrazu niż bez niej.

Podsumowując

Motorola Moto G7 Play

Motorola Moto G7 Play jest urządzeniem z niższej półki, jednak czy takim złym urządzeniem ono jest? Według mnie nie za bardzo. Oczywiście sami musicie zadecydować, czy opłaca się kupować urządzenie za taką sumę pieniędzy i czy niektóre wady będą Wam przeszkadzać. Tak naprawdę to urządzenie jest kierowane do osób, które nie mają dużo pieniędzy, a chcą robić dla siebie ładne zdjęcia krajobrazów. Przyznać trzeba, że tym urządzeniem takie zdjęcia ładnie wyglądają i mogą się one podobać, dlatego mogę polecić Wam to urządzenie.

Zdjęcia wykonane Motorolą Moto G7 Play -> ZDJĘCIA

A jaka jest Twoja opinia?