Fototest – Motorola Moto G71

Motorola Moto G71

Ostatnio na testy trafiła do nie Motorola Moto G71, czyli kolejny model Motoroli z serii Moto G. Na blogu mogliście już przeczytać pierwsze wrażenia tego modelu, więc jak on sprawdził przez dłuższy okres testów? Przekonać się możecie o tym poniżej.

Film jest w trakcie przygotowania.

 1. Specyfikacja
 2. Pochmurna pogoda
 3. Słoneczna pogoda
 4. Zdjęcia makro
 5. Zdjęcia w pomieszczeniu
 6. Przednia kamerka
 7. Zdjęcia nocne
 8. Próbka nagrania

1. Specyfikacja

Motorola Moto G71

Motorola wyposażyła ten telefon w cztery aparaty:

 • Tył:
  • 50 Mpx f/1.8
  • 8 Mpx f/2.2 — szeroki kąt
  • 2 Mpx f/2.4 — makro
 • Przód:
  • 16 Mpx f/2.2

2. Pochmurna pogoda

Zdjęcia podczas pochmurnej pogody wypadają bardzo dobrze. Jakoś i szczegółowość zdjęć jest na bardzo wysokim poziomie — pełną jakość zdjęć można zobaczyć w galerii podlinkowanej na końcu recenzji. Jak też na Motorolę przystało, to nie zabrakło też tutaj automatycznego HDR-u i sztucznej inteligencji. Tryb AI w urządzeniach tego producenta spisuje się super i dzięki temu zdjęcia wychodzą naturalnie, a nie są sztucznie podrasowane. Automatyczny HDR spisuje się również bardzo dobrze i dzięki temu rozpiętość tonalna jest na odpowiednim poziomie. Szeroki kąt również spisuje się w takich warunkach oświetleniowych.

Pochmurna pogoda - Motorola Moto G71

Pochmurna pogoda - Motorola Moto G71

3. Słoneczna pogoda

Podczas słonecznej pogody zdjęcia wypadają równie dobrze co przy odrobinie gorszych warunkach oświetleniowych. Jakość i szczegółowość zdjęć jest na bardzo wysokim poziomie. Przy takim oświetleniu widać również, jak mocno automatyczny HDR działa i czasami robi obramowanie różnym obiektom. Jednak co jest najważniejsze, to rozpiętość tonalna jest na wysokim poziomie i trudno coś złego na ten temat powiedzieć. Sztuczna inteligencja sprawdza się tak samo dobrze i kolory są odpowiednie i poprawnie odwzorowane. Spokojnie tym telefonem możemy zrobić ładne zdjęcia na wyjeździe lub na co dzień.

Słoneczna pogoda - Motorola Moto G71

Słoneczna pogoda - Motorola Moto G71

4. Zdjęcia makro

Motorola wyposażyła ten telefon w dedykowany aparat makro, jednak w dalszym ciągu jest to tylko 2 Mpx i lepiej korzystać z głównego aparatu. Zdjęcia makro z głównego aparatu wypadają bardzo dobrze. Jakość i szczegółowość jest na wysokim poziomie, a na kolory nie można narzekać. Głębia ostrości wygląda bardzo ładne i super oddziela tło od głównego obiektu zdjęcia. Nie mogło zabraknąć też tutaj trybu portretowego, który sprawdza się tak, jak trzeba i spokojnie tym telefonem zrobimy ładne zdjęcia z artystycznie rozmytym tłem.

Zdjęcia makro - Motorola Moto G71

Zdjęcia makro - Motorola Moto G71

5. Zdjęcia w pomieszczeniu

W przypadku zdjęć w pomieszczeniu to nie mogę narzekać na ten model Motoroli. W naturalnym oświetleniu zdjęcia są odpowiednie, kolory poprawne, a autofocus nie zawodzi. Co jest i tak najważniejsze, to krawędzie zdjęć nie są mocno poszarpane i jest to bardzo dobra wiadomość. Przy sztucznym oświetleniu zdjęcia wypadają równie dobrze co przy naturalnym świetle. Jakość i szczegółowość jest na wysokim poziomie, kolory są o dziwo poprawnie odwzorowane, a na autofocus nie można narzekać. Spokojnie tym telefonem zrobimy ładne zdjęcia w pomieszczeniach.

Zdjęcia w pomieszczeniu - Motorola Moto G71

Zdjęcia w pomieszczeniu - Motorola Moto G71

6. Przednia kamerka

Przednia kamerka w tym modelu trochę mnie zaskoczyła, a to dlatego, że zdjęcia w średnich warunkach oświetleniowych wypadają naprawdę nieźle. Oczywiście w lepszych warunkach jest jeszcze lepiej, ale trzeba przyznać, że spokojnie w domu lub na jakieś imprezie zrobimy sobie bardzo fajną pamiątkę w odpowiedniej jakości. Osoby, które lubią robić sobie tego typu zdjęcia, na pewno będą zadowolone, bo nawet kolory są takie, jak powinny być.

Przednia kamerka - Motorola Moto G71

7. Zdjęcia nocne

Przy zdjęciach nocnych nie zawsze Motorola radziła sobie najlepiej. Co prawda teraz już w każdym modelu znajduje się tryb nocny, ale za to tryb automatyczny przy takim oświetleniu trochę kulał. Teraz jest to już poprawione i spokojnie trybem automatycznym wykonamy jasne zdjęcia w takim oświetleniu. Oczywiście, jeżeli chcemy zrobić trochę lepsze i jeszcze jaśniejsze zdjęcia, to wystarczy uruchomić tryb nocny lub profesjonalny. Uważać jednak trzeba na szumy, które niestety będą się w większości zdjęć pojawiać.

Zdjęcia nocne - Motorola Moto G71

Zdjęcia nocne - Motorola Moto G71

8. Próbka nagrania

Motorola Moto G71 5G ma możliwość nagrywania filmów w rozdzielczości Full HD. Przynajmniej podczas nagrywania możemy przełączać się między aparatami, a także mamy możliwość opcję włączenia stabilizacji obrazu i polecam mieć ją cały czas włączoną. Co do samych nagrań, to nie można powiedzieć o nich źle. Wszystko jest tak, jak należy i jedynie co, to brakuje lepszej stabilizacji, bo obraz mimo uruchomienia stabilizacji trochę nam drga. Lepiej robić tym telefonem zdjęcia niż filmy.

Podsumowując

Motorola Moto G71

Motorola Moto G71 nie jest drogim telefonem, więc czy warto się nim interesować? Przez cały okres testów telefon spisał się u mnie tak, jak powinien. Nie mogłem na niego narzekać, jedynie co mi się w nim nie podobało to nagrania i trochę słaby szeroki kąt. Pod innymi względami jest to naprawdę bardzo fajny telefon, który spokojnie może spełnić Wasze oczekiwania, a szczególnie jak chcecie robić zdjęcia na wyjazdach. Więc jeżeli szukasz nowego telefonu, to spokojnie możesz spojrzeć na ten model.

Zdjęcia wykonane Motorola Moto G71 -> ZDJĘCIA

A jaka jest Twoja opinia?