Fototest – Motorola Moto G8 Power

Motorola Moto G8 Power

Jakiś czas temu przyjechała do mnie na testy Motorola Moto G8 Power, niestety nie mogłem być na Polskiej premierze tego modelu, ale na całe szczęście nie musiałem długo czekać na testy tego urządzenia. Mimo iż jest to model Power i wiadomo, że główny nacisk w tym telefonie jest na baterię i długi czas działania na jednym ładowaniu, to jednak Motorola nie zapomniała o aparatach i bardzo mnie to zaciekawiło. Czy aparaty w tym modelu są na tyle dobre, abym mógł polecić ten model? Przekonacie się o tym poniżej.

Film jest w trakcie przygotowania

  1. Specyfikacja
  2. Pochmurna pogoda
  3. Słoneczna pogoda
  4. Zdjęcia makro
  5. Zdjęcia w pomieszczeniu
  6. Przednia kamerka
  7. Zdjęcia nocne
  8. Próbka nagrania

1. Specyfikacja

Motorola Moto G8 Power

Motorola to urządzenie wyposażyła w pięć aparatów. Cztery z nich znajdują się na tylnej obudowie i główny aparat posiada matrycę 16 Mpx z przesłoną f/1.7. Drugi aparat jest aparatem makro i posiada matrycę 2 Mpx z przesłoną f/2.2. Trzeci aparat jest aparatem szerokokątnym z matrycą 8 Mpx z przesłoną f/2.2. Ostatni czwarty aparat jest aparatem z teleobiektywem i posiada matrycę 8 Mpx z przesłoną f/2.2.

Przednia kamerka to aparat z matrycą 16 Mpx z przesłoną f/2.0.

2. Pochmurna pogoda

Zdjęcia w pochmurną pogodę wychodzą bardzo dobrze. Szczegółowość i jakość zdjęć jest na wysokim poziomie jak na telefon do 1 tys. zł. Mamy tutaj automatyczne HDR jak przystało na Motorolę i sztuczną inteligencję. Na całe szczęście sztuczna inteligencja nie jest intensywna i mocna, dzięki czemu kolory przy takim oświetleniu wychodzą naturalnie. Automatyczny HDR również daje radę i dzięki temu cienie na zdjęciach nie są duże i mocne. W takich warunkach oświetleniowych tą Motorolą mogą się udać zdjęcia, nawet z szerokiego kąta i teleobiektywu.

Pochmurna pogoda - Motorola Moto G8 Power

Pochmurna pogoda - Motorola Moto G8 Power

3. Słoneczna pogoda

Zdjęcia w słoneczną pogodę wychodzą równie dobrze co w odrobinę gorszych warunkach oświetleniowych. Jakość i szczegółowość zdjęć jest na bardzo wysokim poziomie i trudno coś złego na ten temat mówić, nawet przy szerokim kącie. Automatyczny HDR w tej Motoroli działa bardzo dobrze, cienie nie są duże, a rozpiętość tonalna jest odpowiednia. Kolory również są odpowiednie przy takim oświetleniu i nie można na to narzekać, bo zdjęcia nie wyglądają sztucznie, a krajobrazy mogą wyjść naprawdę ładnie. Polecam uważać tylko na mocne słońce, bo nie zawsze sobie z tym Moto G8 Power poradzi.

Słoneczna pogoda - Motorola Moto G8 Power

Słoneczna pogoda - Motorola Moto G8 Power

4. Zdjęcia makro

Jeżeli chodzi o zdjęcia makro, to powiedzieć muszę, że tą Motorolą udadzą się takie zdjęcia z głównego aparatu i nawet teleobiektywu. Oczywiście mamy tutaj aparat makro i jakość zdjęć jest odrobinę lepsza, jednak w dalszym ciągu jest to na tyle słabe, że lepiej ten aparat używać jako bajer. Polecam robić zdjęcia tego typu głównym aparatem i teleobiektywem, bo naprawdę wyglądają bardzo dobrze. Głębia ostrości jest odpowiednia i poprawnie oddziela tło od głównego obiektu zdjęcia. Mamy tutaj też tryb portretowy, który działa bardzo dobrze i można tą Motką zrobić już ładne zdjęcia portretowe.

Zdjęcia makro - Motorola Moto G8 Power

Zdjęcia makro - Motorola Moto G8 Power

5. Zdjęcia w pomieszczeniu

W sprawie zdjęć w pomieszczeniu muszę powiedzieć, że mam mieszane uczucia, ponieważ ostrość nie jest zawsze poprawnie dobrana, a krawędzie niestety są poszarpane i rozmazane. Chociaż i tak najważniejsze, że w naturalnym oświetleniu kolory są poprawne, w sztucznym oświetleniu kolory wpadają odrobinę w cieplejszą barwę. Mimo to muszę powiedzieć, że czasami się uda zrobić ładne zdjęcie w tego typu warunkach oświetleniowych, tylko trzeba czasami się namęczyć, szczególnie jak zacznie nam brakować oświetlenia.

Zdjęcia w pomieszczeniu - Motorola Moto G8 Power

Zdjęcia w pomieszczeniu - Motorola Moto G8 Power

6. Przednia kamerka

Przednia kamerka w tym urządzeniu sprawdza się całkiem nieźle, nawet w tych średnich warunkach oświetleniowych. Jakość i szczegółowość zdjęć z przedniej kamerki jest dobra, nawet w tych średnich warunkach oświetleniowych. W dobrych warunkach oświetleniowych zdjęcia wychodzą jeszcze lepiej i muszę przyznać, że osoby, które lubią robić sobie tego typu zdjęcia, będą zadowolone ze zdjęć z tej Motki.

Przednia kamerka - Motorola Moto G8 Power

7. Zdjęcia nocne

Zdjęcia w nocy Motorola nie miała najlepszych w trybie automatycznym, jednak tutaj jest inaczej, ponieważ nie znajdziemy w tym modelu trybu nocnego. Tryb automatyczny w G8 Power działa naprawdę bardzo dobrze i zdjęcia nie są najgorsze, trybem manualnym również wykonamy dosyć dobre zdjęcia w nocy, ale niestety czas naświetlania mamy tutaj ograniczony. Nie mniej jednak dobrze, że tą Motorolą wykonamy przyzwoite zdjęcia w takich warunkach oświetleniowych i można być z tego zadowolony.

Zdjęcia nocne - Motorola Moto G8 Power

Zdjęcia nocne - Motorola Moto G8 Power

8. Próbka nagrania

Motorola Moto G8 Power ma możliwość nagrywania filmów w rozdzielczości 4K, ale niestety w rozdzielczości Full HD możemy włączyć stabilizację obrazu. Szeroki kąt może nagrywać tylko w rozdzielczości Full HD (wraz ze stabilizacją). Co do samego nagrania, to powiedzieć muszę, że nie jest najgorsze. Jakość i szczegółowość jest dobra, tylko trochę martwią mnie te przeskoki jasności i mam nadzieję, że Motorola to naprawi jakąś aktualizacją. Stabilizacja obrazu i autofocus działa bardzo sprawnie i polecam nagrywać w rozdzielczości Full HD wraz ze stabilizacją obrazu. Dodać muszę, że nie mamy opcji zmiany obiektywu podczas nagrywania — musimy zakończyć nagranie i przełączyć aparat.

Podsumowując

Motorola Moto G8 Power

Motorola Moto G8 Power to tanie urządzenie, które można już kupić do 1 tys. zł. Jednak czy warto się zastanawiać nad tym urządzeniem, ze względu na aparaty? Szczerze mogę powiedzieć, że tak. Aparaty jak za tą cenę radzą sobie bardzo dobrze i można być zadowolony z nich (nawet w nocy!). Dlatego mogę polecić ten telefon, ponieważ można nim zrobić ładne zdjęcia i standardowo Motorola dodaje do tego modelu ciekawe tryby do fotografii, które urozmaicą nasze zdjęcia.

Zdjęcia wykonane Motorolą Moto G8 Power -> ZDJĘCIA

A jaka jest Twoja opinia?