Fototest – Motorola Moto X Play

Motorola Moto X Play

Motorola Moto X Play

Kolejny już trochę starsze urządzenie od Motoroli. Motorola Moto X Play to troszkę gorszy brat Moto X Style (Fototest Moto X Style).  Jednak nie odstaje zbytnio od niego, jest to oczywiście tańsze urządzenie, ale można zrobić tańsze urządzenie z bardzo dobrym aparatem. Da się? Da się!

  1. Specyfikacja
  2. Pochmurna pogoda (zależy od pogody)
  3. Słoneczna pogoda (zależy od pogody)
  4. Zdjęcia makro
  5. Zdjęcia w pomieszczeniu
  6. Przednia kamerka
  7. Zdjęcia nocne
  8. Przykładowe wideo

1. Specyfikacja

Motorola Moto X Play został wyposażony w 21 Mpx matryce z obiektywem f/2.0, obiektyw standardowy, w większości urządzeń nadal można znaleźć aparaty z takimi przysłonami. Jednak dodawane są przeróżne funkcje, aby można było, by wykonywać zdjęcia w gorszych warunkach oświetleniowych. Tutaj nie jest najgorzej, ale też nie jest najlepiej. Tylny cześć telefonu została wyposażona w dwie diody LED o różnej temperaturze barwy. Dodatkowo niestety Moto X Play nie może nagrywać wideo 4K, tak jak jest to w Moto X Style, jest to bardzo wielka szkoda.

Aparat przedni o matrycy 5 Mpx niestety nie wiadomo z jaką przysłoną obiektywu, producent nie podaje na swojej stronie. Jednak można tu się przyczepić, że to nie jest jasny obiektyw z wielu powodów. Jeden powód można wyróżnić, a jest to wykonywanie zdjęć w słabych warunkach oświetleniowych, jednym słowem jest koszmarnie.

Motorola Moto X Play

2. Pochmurna pogoda

Można powiedzieć, że podczas pochmurnej pogody aparat w Moto X Play daje sobie radę, na pierwszym zdjęciu można, że szczegółowość jest na wysokim poziomie. Gorzej to powiedzieć, gdybym tylko pokazał drugie zdjęcie, ale patrząc na chmury i lód na nic nie można się doczepić. Naprawdę.

Pochmurna pogoda - Motorola Moto X Play

Pochmurna pogoda - Motorola Moto X Play

3. Słoneczna pogoda

Powiem tak, prawie każde urządzenie dobrze daje sobie radę w słoneczną pogodę, ale nie zawsze można zobaczyć jasną scenerię i nieprześwietlone chmury. HDR w Motorolach bardzo dobrze sobie radę w prawie każdym urządzeniu z ich stajni. Na drugim zdjęciu wygląda to gorzej, ale nie każde zdjęcie się udaje. Polecam robić kilka zdjęć jednej rzeczy, ponieważ nie zawsze to jedno zdjęcie wyjdzie. Kilka zdjęć jednej rzeczy jest ważne.

Słoneczna pogoda - Motorola Moto X Play

Słoneczna pogoda - Motorola Moto X Play

4. Zdjęcia makro

Bardzo dobre rozmyte tło, dobrze wyostrzone obiekty. Tak to aparaty w telefonach Motorola. Mimo iż nie można za dużo się zbliżyć do obiektu, ponieważ aparat nie wyostrzy wtedy, stara się, ale mu się, nie udaje. Jednak kiedy się oddalimy, to wtedy efekt jest bardzo fajny i bardzo ładny. Doceniam to w niektórych aparatach w Motorolach Moto jak dotychczas.

Zdjęcia makro - Motorola Moto X Play

Zdjęcia makro - Motorola Moto X Play

5. Zdjęcia w pomieszczeniu

Podczas kiedy w pokoju będzie mniej światła, a nawet półmrok, na zdjęciach można znaleźć w większej ilości ziarno i szumy ze względu na ciemny obiektyw. Tutaj HDR jak widać, nie daje sobie rady. Jednak kiedy w pokoju znajdziemy większą ilość światła, szczegółowość na zdjęciach się polepsza, jak i również szczegółowość. Jednak nie jest to sama szczegółowość co na innych zdjęciach wcześniej.

Zdjęcia w pomieszczeniu - Motorola Moto X Play

Zdjęcia w pomieszczeniu - Motorola Moto X Play

6. Przednia kamerka

Jak na ten czas na blogu znajduje się mało testowanych urządzeń, cały czas ich ilość się powiększa. Jednak przednie aparaty miały trochę lepszą jakość. Jednak ja wolę robić zdjęcia tylnym aparatem niż przednim, więc ja w większości nie patrzę na przednią kamerkę. Ale może ktoś patrzy na ten aspekt. To jednak w słabych warunkach oświetleniowych będzie jeszcze gorzej. Gdyby nie patrząc na kwiatki, to nie jest źle, jest przeciętnie.  Ale jak już mam robić zdjęcia przednią kamerką to wolę ostrzejszy obraz.

Przednia kamerka - Motorola Moto X Play

7. Zdjęcia nocne

Największa pięta Achillesa w Moto X Play. Tutaj HDR próbuje ratować sytuację i troszkę mu się to udaje, tylko z tego względu, że zdjęcie jest jaśniejsze, a nie ciemne z ziarnem i szumami. Są inne urządzenia z taką przesłoną obiektywu i radzą sobie lepiej. Ale cóż nie może być samych plusów w byle jakim aparacie, znajdą się również i minusy.

Zdjęcia nocne - Motorola Moto X Play

Zdjęcia nocne - Motorola Moto X Play

 

8. Przykładowe wideo

Jest bardzo wielka szkoda, że Motorola Moto X Play nie może nagrywać filmów w rozdzielczości 4K. Możliwe, że wtedy zyskałby na większej popularności. Tak to wideo rejestrowane tym urządzeniem jest na przeciętnym poziomie. Mogło być lepiej, ale nie jest najgorzej. Oceń sam.

Podsumowując

Motorola Moto X Play to dobry przeciętny telefon, którym może się jego aparat podobać, a innych może rozczarowywać. Możesz go ocenić, każda opinia jest na wagę złota 😉

Jednak kiedy miałbym wybierać pomiędzy Moto X Play a Moto X Style, wybrałbym X Style z kilku powodów, o których możesz przeczytać we właśnie jego recenzji. Motorola Moto X Style.

Zdjęcia wykonane Motorolą Moto X Play -> ZDJĘCIA

A jaka jest twoja opinia?