Fototest – Motorola Moto X Style

Motorola Moto X Style

Motorola Moto X Style

Motorola Moto X Style bardzo przypadł mi do gustu i jeszcze dostałem go na testy w moich ulubionych kolorach, naprawdę bardzo się w nim zakochałem, jak i również w jego aparacie.

Na samym początku zapraszam Cię do rozpakowania Moto X Style, który jest bardzo stylowym telefonem 🙂 Za jakość nagrania można winić mój aparat dlatego, że mój prywatny telefon był w serwisie, ale spoko wszystko już ok.

  1. Specyfikacja
  2. Pochmurna pogoda (zależy od pogody)
  3. Słoneczna pogoda (zależy od pogody)
  4. Zdjęcia makro
  5. Zdjęcia w pomieszczeniu
  6. Przednia kamerka
  7. Zdjęcia nocne
  8. Przykładowe wideo

1. Specyfikacja

Motorola Moto X Style został wyposażony w aparat o matrycy 21 Mpx z przysłoną obiektywu f/2.0 i dwiema diodami LED. Dodatkowo aparat tylni został wyposażony w Auto HDR, jest to przewaga nad wieloma telefonami, gdyż nie każdy aparat w telefonach innych producentów nie ma Auto HDR, tylko jest to dodatkowa opcja lub można tylko włączyć i wyłączyć. Moto X Style również może nagrywać filmy 4K (30 klatek na sekundę) i to jest bardzo dobre i zarazem fajne, ponieważ na filmie (który znajduję się pod koniec wpisu) widać żywe kolory, które mogą każdego ucieszyć.

Przednia kamera została wyposażona w matrycę 5 Mpx z przysłoną obiektywu f/2.0 z jedną diodą LED.

Motorola Moto X Style

 

2. Pochmurna pogoda

Motorola Moto X Style radzi sobie dobrze w różnych warunkach pogodowych, oprócz mroku można to zobaczyć w późniejszych zdjęciach, ale podczas pochmurnej pogody zdjęcia wychodzą dobrej jakość oraz mają dobrą szczegółowość. Tutaj nie ma się czego przyczepić, jest po prostu dobrze.

Pochmurna pogoda - Motorola Moto X Style

Pochmurna pogoda - Motorola Moto X Style

 

3. Słoneczna pogoda

Podczas słonecznej pogody jest podobne jak podczas pochmurnej pogody. Zdjęcia mają dużą szczegółowość i nie widać dużych szumów. Plus jest taki, że podczas słonecznej pogody możemy uzyskać lepsze kolory, wręcz są one żywe, a nie sztuczne.

Słoneczna pogoda - Motorola Moto X Style

Słoneczna pogoda - Motorola Moto X Style

 

4. Zdjęcia makro

Zdjęcia makro to moja drugie ulubione zdjęcia tuż po zdjęciach typu Flat lay. Dla mnie zdjęcia makro muszą mieć dużo kolorów, a Flat lay muszą być jasne, ale dobrze skupmy się na zdjęciach makro. Na zdjęciach jest duża szczegółowość taką, jaką lubię i jeszcze te kolory na kwiatach są cudne. Nie mam się czego tutaj doczepić nawet do rozmazanego tła, bo Moto X Style dobrze sobie z tym radzi i oby Motorola dalej robiła telefony z dobrymi aparatami.

Zdjęcia makro - Motorola Moto X Style

Zdjęcia makro - Motorola Moto X Style

 

5. Zdjęcia w pomieszczeniu

A w zdjęciach w pomieszczeniu już tak różowo nie ma, gdy światła trochę brakuje, możemy spotkać ze standardowym ziarnem, myślałem, że będzie lepiej, ale niestety trochę się zawiodłem, ale to nie zmieniło zbytnio mojego zdania o tym aparacie w Moto X Style. Przynajmniej na drugim zdjęciu widać, że gdy jest więcej światła, tym zdjęcia wychodzą dobre z dużą szczegółowością.

Zdjęcia w pomieszczeniu - Motorola Moto X Style

Zdjęcia w pomieszczeniu - Motorola Moto X Style

 

6. Przednia kamera

5 Mpx może być to mało, ale to był wtedy standard i niekiedy dalej takie aparaty są wrzucane jako przednia kamerka. A na zdjęciach robionych Moto X Style widać dużo szumów i mała szczegółowość. Ostrych oczy przednim aparatem nie zrobimy. Dodatkowo fajnie, że na przodzie znajduje się Flash przynajmniej w ciemniejszych sceneriach lub na jakieś imprezie możemy zrobić sobie selfie.

Przednia kamerka - Motorola Moto X Style

Przednia kamerka - Motorola Moto X Style

7. Zdjęcia nocne

No trudno tutaj aparat w telefonie poległ, ale prosi o przebaczenie. Może mu wybaczysz? Ale gdyby aparat w telefonie miał jaśniejszy obiektyw, znacznie by wszystko polepszyło, tak to jest mistrzem w innych warunkach oświetleniowych, ale nie w półmroku lub ciemności. Liczne ziarno i dużo szumów będzie widoczne. Na pierwszym zdjęciu można też zauważyć, że zdjęcie nie jest zbytnio ostre, aparat nie umiał wyostrzyć. Nawet gdy sam próbowałem wyostrzyć, nie dawał rady. Ale nie podawał się, może po dłużej chwili udało, by się wyostrzyć, obraz tam gdzie chciałem, a nie za świeczką.

Zdjęcia nocne - Motorola Moto X Style

Zdjęcia nocne - Motorola Moto X Style

 

8. Przykładowe wideo

Dla mnie to najlepsza wieść, że Moto X Style nagrywa w 4K. Większa szczegółowość i lepsze odwzorowanie kolorów to miód dla oczu, nieprawda? Jak dla mnie, Moto X Style przyjemnie się nagrywało, ale gdyby w tym testowym urządzeniu mikrofony był w lepszym stanie, to byłoby jeszcze lepiej.

Podsumowując

Motorola Moto X Style jest wart każdej ceny za te szczegółowe zdjęcia tylnym aparatem. No może nie tylko w półmroku ani ciemności, ale w reszcie warunkach wymiata. Plus odwzorowanie kolorów i opcja nagrywania wideo w 4K wygrywa. Nawet sama stylistyka urządzenia bardzo mi się spodobała i nie dało się odczuć, że urządzenie jest duże, a jest dużym urządzeniem.

Zdjęcia wykonane Motorolą Moto X Style -> ZDJĘCIA

A jaka jest twoja opinia?