Fototest – Motorola Moto G4

Motorola Moto G4

Motorola Moto G4

Czy Motorola Moto G4 to dobry telefon dla początkującego mobilnego fotografa? Trudno się nie zgodzić, telefon sam w sobie ma bardzo dobry aparat i przeciętny użytkownik, jak i amator fotografii mobilnej będzie zadowolony z Moto G4.

Na samym początku zapraszam cię do zobaczenia rozpakowania Motorola Moto G4, które możesz zobaczyć na moim kanale YouTube lub tutaj.

  1. Specyfikacja
  2. Pochmurna pogoda (zależy od pogody)
  3. Słoneczna pogoda (zależy od pogody)
  4. Zdjęcia makro
  5. Zdjęcia w pomieszczeniu
  6. Przednia kamerka
  7. Zdjęcia nocne
  8. Przykładowe wideo

1. Specyfikacja

Motorola Moto G4 ma się czym pochwalić. Moto G4 został wyposażony w 13 Mpx matrycę z przysłoną f/2.0 oraz smartfon ma możliwość nagrywania w 1080p, niestety w tej serii telefonu 4K się nie pojawiło.

Aparat przedni został wyposażony w aparat o matrycy 5 Mpx z przesłoną f/2.2, obiektyw jest szerokokątny i nie znajdziemy lampy doświetlającej ciemną scenerię, ale za to ekran został wyposażony w taką możliwość i jest to nazwany „Flash ekranowy”.Motorola Moto G4

2. Pochmurna pogoda

Pierwszy raz pogoda dostosowała się do moich punktów w teście aparatu, chyba pogoda chciała zobaczyć jak Moto G4 czy da radę we wszystkich warunkach. Otóż nie jest tak źle, wręcz jest bardzo dobrze. Na zdjęciach można zobaczyć bardzo dobrą szczegółowość i brak dużej emisji szumów na zdjęciu. Aparat daję radę w pochmurną pogodę a, jak widać na pierwszym zdjęciu dodatkowo w śnieżycę. Ale nie radził bym wychodzić z nim na śnieg, ponieważ na stronię producenta, nie ma żadnej informacji o wodoodporności.Pochmurna pogoda - Motorola Moto G4

Pochmurna pogoda - Motorola Moto G4

3. Słoneczna pogoda

W słoneczną pogodę smartfon jak większość smartfonów daje sobie bardzo dobrze radę, nie zdziwiło mnie to zjawisko, ponieważ telefony z przesłoną f/2.0 dają sobie świetnie radę w słoneczną pogodę, również można dodać, że to jest najlepsza pogoda na fotografowanie. Szczegółowość na zdjęciach jest wtedy bardzo dobra, również i tutaj na tych zdjęciach.

Słoneczna pogoda - Motorola Moto G4

Słoneczna pogoda - Motorola Moto G4

4. Zdjęcia makro

Bardzo podoba mi się blur, jaki wykonuje ten smartfon na zdjęciach. Pierwsze zdjęcie jest wykonane w trybie profesjonalnym. Rozmazanie tła jest bardzo dobre, ale gdyby przysłona obiektywu byłaby mniejsza, to zdjęcie byłoby lepsze dlatego, że zdjęcie zostało zrobione pod wieczór i nie było wtedy tyle słońca, również choinka trochę zasłoniła dostęp światła do obiektywu, jak i obiektu, ale jak na telefon ze średniej półki nie jest źle. Na drugim zdjęciu można znaleźć większą szczegółowość i to idzie na plus Moto G4.

Zdjęcia makro - Motorola Moto G4

Zdjęcia makro - Motorola Moto G4

5. Zdjęcia w pomieszczeniu

Zdjęcia w pomieszczeniu zazwyczaj mają mniej światła, a to oznacza mniejsza szczegółowość, niestety tutaj na tych zdjęciach widać mniejszą szczegółowość. Powtórzę się jeszcze raz, ale gdyby producent dał tu mniejszą przysłonę obiektywu, wtedy byłoby znacznie lepiej. Również co ja wymagam od średniaka, jak na telefon ze średniej półki to i tak jest bardzo dobrze, są telefony, które gorzej sobie radzą w takich warunkach. Duża ilość szumu, jak i mniejsza szczegółowość wtedy zdjęcia lepiej robić z lampą błyskową, ale to już w nagłych wypadkach. Ja odradzam korzystania z lampy błyskowej, zawsze mnożna pobawić się wtedy trybem profesjonalnym i ustawić telefon na statywie, będzie znacznie lepiej.

Zdjęcia w pomieszczeniu - Motorola Moto G4

Zdjęcia w pomieszczeniu - Motorola Moto G4

6. Przednia kamerka

5 Mpx, powiesz mało, ale to już standard i przyjął się taki dla telefonów ze średniej półki, czasami dają więcej inne firmy, ale to rzadko się zdarza. Jak na 5 Mpx można zauważyć dużą szczegółowość na zdjęciach, również można zauważyć śnieg na zamarzającym szaliku, oznacza to, że w tym modelu aparat wystarcza i nie ma co na niego narzekać, mogło być lepiej, ale po co?Przednia kamerka - Motorola Moto G4

7. Zdjęcia nocne

Moto G4 ze zdjęciami w nocy daje radę, są widoczne szumy na zdjęciach, ale szczegółowość jest nawet bardzo dobra, telefon stara się podbić nasze serca. Ja chętnie wymieniłbym się na niego, gdyby wałkowana rzecz, czyli przesłona obiektywu byłaby mniejsza i zdjęcia w mroku miały mniej szumów.

Zdjęcia nocne - Motorola Moto G4

Zdjęcia nocne - Motorola Moto G4

8. Przykładowe wideo

Szkoda, że w Moto G4 nie można nagrywać 4K a tylko w Full HD i to jeszcze w 30 kl/s. Tak to telefon by skradł serca większości użytkowników. Stabilizacja cyfrowa też jest na dobrym poziomie. Możesz zobaczyć na filmie i sam ocenić.

Podsumowując

Motorola Moto G4 ma bardzo dobry aparat do fotografowania, ale nie dla wymagających fotografów, jak i profesjonalistów. Telefon jest wart swojej ceny, gdyby smartfon oferowałby 4K i przynajmniej przesłona obiektywu byłaby f/1.8, wtedy na 100% kupiłbym sobie taki telefon.

Tak to bardzo polecam ten telefon dla mniej wymagających osób i amatorów fotografii mobilnej.

Zdjęcia wykonane Motorolą Moto G4 -> ZDJĘCIA