Potrzebny GIF na teraz!

GIF

Nastał taki dzień, potrzebujesz nagle Gif ze swoich zdjęć, szukasz szybko programu z opcją tworzenia zdjęć typu Gif, może GIMP? Nie za dużo zachodu, a gdybym powiedział Ci, że w darmowym programem, jakim jest PhotoScape? W nim da się szybko i sprawnie zrobić Gif. Gdy wybierzesz opcję AniGif i wstawisz swoje zdjęcia, możesz szybko i sprawnie wybrać opcje pasujące do twojego gustu i klimatu Gifa.

Dzisiaj właśnie chciałbym Ci pokazać jak stworzyć Gif takie jak np.gif rozpoczynający wpis lub nawet inne, możesz nawet stworzyć Gif z przejściami i innymi cudami. Nigdy tego nie mówię, ale chyba zacznę, serdecznie zapraszam cię na mojego Instagrama, zaczyna się tam coraz więcej dziać, np. takie rzeczy jak dodawanie filmów i zdjęć na Instagram Story. Bardzo polecam, dopiero z tym zaczynam, ale najgorzej nie jest 🙂

1. Uruchomienie programu i wybranie opcji

PhotoScape daje dużo możliwości oraz opcji, dzisiaj konkretnie skupie się na opcji AniGif. To ta opcja w PhotoScape pomoże Ci stworzyć twój własny, świetny Gif.

PhotoScape - GIF

2. Wybranie zdjęć i ich kolejność

Wybieranie zdjęć ani ich kolejność nie jest trudna, każdy powinien sobie z tym poradzić. Jest to oczywiście chwycenie zdjęć i przeciągniecie je na obszar roboczy. Nic trudnego prawda? Również z wybraniem kolejności chwytasz i przeciągasz w wybrane miejsce. I połowa roboty za Tobą.

PhotoScape - GIF

 

PhotoScape - GIF

3. Zamiana czasu wyświetlania i efekt

Możesz do całości jak do pojedynczego zdjęcia wybrać czas i wybrać efekt dla wszystkich zdjęć. Ja używam bez efektów, dla mnie jest to najładniejsze i również wybieram 2 sekundy, jest to optymalne dla Gifów.

PhotoScape - GIF

PhotoScape - GIF

PhotoScape - GIF

 

4. Rozmiar i podgląd w przeglądarce

Z rozmiarem zdjęć można się tutaj trochę pobawić, zmienić kolor tła lub jakie wyrównanie zdjęć wybrać itd. Ja zazwyczaj wybieram od największego zdjęcia, kolor tła biały i wyrównanie zdjęcia na środek, można powiedzieć, że mnie najbardziej to odpowiada. Podgląd w przeglądarce może ułatwić Ci wybranie wszystkiego i czy będzie wszystko wyglądało dobrze, zawsze możesz potem jeszcze pozmieniać, a nie co chwile zapisywać nowe pliki i otwierać czy będą pasować Ci do gustu.

PhotoScape - GIF

5. Zapisz Gif

Po zapisie możesz, go dodawać gdzie Ci się żywnie podoba, to twój Gif i robić z nim co chcesz. Nie prawda, że było to proste? Było to wręcz banalne, a po pokazaniu Ci tego będziesz robił to jeszcze lepiej. Mam taka wielką nadzieję 🙂

PhotoScape - GIF

GIF