Fototest – Motorola Moto Z + Hasselblad True Zoom

Motorola Moto Z

Motorola Moto Z

Ostatnimi czasu byłem szczęśliwym testerem Motoroli Moto Z dodatkowo z MotoMods Hasselblad True Zoom, który można w łatwy i szybki sposób połączyć z telefonami serii Moto Z. Jest to według mnie najlepszy gadżet, który, iż jest testowy i miał małe problemy, to wersja w sklepach takich problemów nie ma. Ale o tym więcej później.

Na samym początku zapraszam na rozpakowanie Motoroli Moto Z i Hasselblad True Zoom.

  1. Specyfikacja
  2. Pochmurna pogoda (zależy od pogody)
  3. Słoneczna pogoda (zależy od pogody)
  4. Zdjęcia makro
  5. Zdjęcia w pomieszczeniu
  6. Przednia kamerka
  7. Zdjęcia nocne
  8. Przykładowe wideo
  9. Hasselblad True Zoom

1. Specyfikacja

Motorola Moto Z

Co ciekawa Motorola ten model urządzenia wyposażyło w aparat o matrycy 13 Mpx z przesłoną f/1.8. Co ważne widać, iż zdjęcia są jaśniejsze, jednak wolałbym, aby lepiej byłoby to zaimplementowane, czyli aby zdjęcia były jeszcze jaśniejsze, niż są teraz, ale nie jest aż tak źle.

Przednia kamerka to nic innego jak 5 Mpx z przesłoną f/2.2, która bardzo dobrze sobie daję radę.

2. Pochmurna pogoda

Motorola Moto Z podczas pochmurnej pogody wykonuje naprawdę zjawiskowe zdjęcia, chociaż nie do końca są jasne i gdzieniegdzie cienie są mocne, a chmurny nie mają dużych konturów. Kolory i szczegółowość jest na bardzo dobrym poziomie i muszę się przyznać, nie spodziewałem się gorszego efektu od tego telefonu.

Pochmurna pogoda - Motorola Moto Z

Pochmurna pogoda - Motorola Moto Z

3. Słoneczna pogoda

Zdjęcia w słoneczną pogodę wychodzą czasami dość jasne i dobrze skontrastowane ze względu na automatyczny HDR. Chociaż nawet bez HDR Motorola Moto Z daje sobie bardzo dobrze radę, kolory są poprawnie odwzorowane, a cienie zazwyczaj nie są mocne. Szczegółowość stoi na wysokim poziomie.

Słoneczna pogoda - Motorola Moto Z

Słoneczna pogoda - Motorola Moto Z

4. Zdjęcia makro

Zdjęcia makro wykonane Motorolą Moto Z są boskie, mimo że nie są one czasami całe nieruchome, wtedy tylko konkretny obiekt jest wyostrzony i idzie to na plus laserowemu autofokusowi. Dodatkowo kolory i szczegółowość są na bardzo dobrym poziomie, a głębia ostrości wygląda oczywiście super. Nie jest ani sztuczna, ani przesadzona, jest w sam raz.

Zdjęcia makro - Motorola Moto Z

Zdjęcia makro - Motorola Moto Z

5. Zdjęcia w pomieszczeniu

Zdjęcia w pomieszczeniu Moto Z wykonamy i nie będą to nie ostre i ciemne zdjęcia, są właśnie jasne i ostre tam, gdzie powinny być. Cienie nie są za duże. Oczywiście ziarna i szumów tutaj nie znajdziemy, no, chyba że pomieszczenie będzie naprawdę bardzo ciemne. Kolory są bardzo dobrze odwzorowane i co najważniejsze, nie są wypłowiałe, ani przesadzone.

Zdjęcia w pomieszczeniu - Motorola Moto Z

Zdjęcia w pomieszczeniu - Motorola Moto Z

6. Przednia kamerka

Przednia kamerka naprawdę jest bardzo dobra, chociaż czasami zauważymy, że coś jest nieostre lub rozmazane, jednak są to bardzo małe przypadki. W większości zdjęć jesteśmy ostrzy i nie ma szumów ani ziarna na zdjęciu. Jeżeli będziemy w ciemniejszym pomieszczeniu może nam się przydać dioda LED, która rozświetli nam twarz w ciemnym pomieszczeniu. Oczywiście, kiedy nie włączymy diody, to na zdjęciach znajdziemy dużą ilość ziarna i szumów. Kolory są poprawne i nie są wypłowiałe, co idzie na plus.

Przednia kamerka - Motorola Moto Z

7. Zdjęcia nocne

Niestety zdjęcia w nocy nie będą jasne tak jakbyśmy tego chcieli, na zdjęciach znajdziemy dużą ilość ziarna i szumów nawet w trybie profesjonalnym. Chociaż muszę powiedzieć, że zdjęcia nie są aż tak ciemne, żeby nie zobaczyć, co znajduje się na zdjęciu, oczywiście takie zdjęcia nie nadają się na social media, ale mogą nadawać się, aby pokazać znajomym swój kawałek przygody w nocy. Fioletowa poświata, która znajduje się na fotografiach to nic innego jak laser odbijający się od szyby.

Zdjęcia nocne - Motorola Moto Z

Zdjęcia nocne - Motorola Moto Z

8. Przykładowe wideo

Motorola Moto Z ma możliwość nagrywania w rozdzielczości 4K i co najważniejsze mamy możliwość włączenia stabilizacji obrazu oraz HDR. Samo nagranie jest bardzo dobre, kiedy mamy włączoną stabilizację i HDR. Kolory są wtedy bardzo dobrze nasycone. Mimo iż podczas włączonej stabilizacji nie mamy płynnych ruchów, to pomoże nam ta funkcja w pozbyciu się dużych drgań podczas chodzenia. Tym telefonem można nakręcić naprawdę super filmy/filmiki nawet w jakości 4K. Przekonaj się na własne oczy.

9. Hasselblad True Zoom

Hasselblad True Zoom

Hasselblad True Zoom

Wraz z Moto Z dostałem na testy MotoMods Hasselblad True Zoom, co według mnie jest to najlepszy MotoMods, jaki wymyślono do telefonów z serii Moto Z. Dzięki temu akcesorium mamy możliwość przybliżenia obiektu aż 10x. Przy przybliżaniu nie tracimy na jakości, ponieważ nie jest to zoom cyfrowy a optyczny. Również dzięki temu modułowi możemy wykonywać zdjęcia w formacie RAW, po wykonaniu właśnie takich zdjęć mamy większą wpływ zmiany kolorów na zdjęciach.

Muszę się do czegoś przyznać, korzystałem z lampy błyskowej w tym module. Nie korzystam w ogóle z lamp błyskowych w telefonach, ale w tym module korzystałem, ponieważ lampa potrafiła się tak dostosować do warunków oświetleniowych, że po wykonaniu zdjęcia nie widzimy, iż została tutaj zastosowana lampa błyskowa. Co jak dla mnie było wielkim zaskoczeniem i tutaj wielkie brawa dla Hasselblada.

Oczywiście urządzenia testowe nie mogą być bez wad, oczywiście pamiętajcie, że w wersji sprzedażowej takie rzeczy nie będą miały miejsca ze względu na przeróżne aktualizacje modułu. W moim modelu testowym na zdjęciach znajdują się kolorowe kropki i powiem wam, abyście na nie w ogóle nie zwracali uwagi tak jak ja.

Zdjęcia wykonane przez ten moduł są naprawdę bardzo dobrej jakości, mimo iż nie zawsze zdjęcia wyglądają świetnie, to pamiętajcie, że mamy tutaj tryb profesjonalny i dopiero wtedy możemy wykorzystać cały potencjał tego urządzenia.

Hasselblad True Zoom
Hasselblad True Zoom

Hasselblad True Zoom

Hasselblad True Zoom

Hasselblad True Zoom

Hasselblad True Zoom

Hasselblad True Zoom

Hasselblad True Zoom

Podsumowując

Motorola Moto Z to świetne urządzenie, które zasługuje na pochwałę, mimo niektórych mankamentów. Zakochałem się w tym urządzeniu i oczywiście to nie jest jedyne urządzenie, które mnie zauroczyło jednak na ten model najbardziej czekałem i podczas dwóch tygodni spędzonych z tym telefonem, żal było mi go oddawać kurierowi.

Oczywiście zdania nie zmieniam, gdyż Motorola Moto Z + Hasselblad True Zoom to najlepszy duet, którym można zastąpić nie jeden aparat kompaktowy czy cyfrowy. Właśnie z takim zestawem pojechałbym na różne wycieczki, ponieważ zajmują mało miejsca, a obydwa urządzenia wykonują świetne zdjęcia. Oczywiście, aby robić zdjęcia modułem, trzeba go podłączyć do telefonu, czyli tylko przyłożyć do telefonu i od razu wykonywać zdjęcia, proste prawda? 🙂

Motorolę Moto Z mogę polecić każdemu, chyba już wiecie dlaczego. 😉

Zdjęcia wykonane Motorolą Moto Z -> ZDJĘCIA

A jaka jest twoja opinia?