Fototest – Motorola Moto G5 Plus

Motorola Moto G5 Plus

Motorola Moto G5 Plus

Motorola Moto G5 Plus to nie jest już aż takie najnowsze urządzenie marki Motorola. Testowałem ten telefon wcześniej i recenzja pojawiłaby się również wcześniej, ale gdyby nie mój komputer i kopia zapasowa, która postanowiła usunąć kilka zdjęć wykonanych tym telefonem. Dlatego teraz możecie zauważyć, że przy niektórych kategoriach będzie jedno zdjęcie, a nie dwa.

Przed przejściem do dalszej recenzji serdecznie zapraszam do zapoznania się z rozpakowaniem tego urządzenia.

  1. Specyfikacja
  2. Pochmurna pogoda (zależy od pogody)
  3. Słoneczna pogoda (zależy od pogody)
  4. Zdjęcia makro
  5. Zdjęcia w pomieszczeniu
  6. Przednia kamerka
  7. Zdjęcia nocne
  8. Przykładowe wideo

1. Specyfikacja

Motorola Moto G5 Plus

Motorola to urządzenie wyposażyło w aparat o matrycy 12 Mpx z przesłoną f/1.7, która jest jasna, ale nie jest tutaj dobrze zastosowana, można to zauważyć przy niektórych zdjęciach.

Przednia kamerka to nic innego jak aparat o matrycy 5 Mpx z przesłoną f/2.2, mały standard w telefonach Moto, który bardzo dobrze się spisuje.

2. Pochmurna pogoda

Aparat w pochmurną pogodę ma wzloty i upadki, niekiedy zdjęcia są ciemne, a niekiedy zadziała HDR i wtedy zdjęcia są jaśniejsze i mają więcej detali. Mimo tego chmury na zdjęciach są naprawdę dobrze odwzorowane i trudno się tutaj z tym nie zgodzić. Również kolory na zdjęciach są poprawne i jak sama szczegółowość stoi na wysokim poziomie.

Pochmurna pogoda - Motorola Moto G5 Plus

Pochmurna pogoda - Motorola Moto G5 Plus

3. Słoneczna pogoda

Motorola Moto G5 Plus bardzo dobrze radzi sobie w słoneczne dni, a nawet mogę powiedzieć pięknie bez HDR-u. Oczywiście przypominam, że jak do tej pory telefony Moto mają HDR automatycznie włączony. Kolory i szczegółowość stoi na bardzo wysokim poziomie i na pewno marce Motorola nie można tutaj zarzucić, że nie umieją robić tanich telefonów z dość fajnym aparatem.

Słoneczna pogoda - Motorola Moto G5 Plus

4. Zdjęcia makro

Zdjęcia makro wykonane telefonem Moto G5 Plus są naprawdę na wysokim poziomie, mimo iż nie zawsze są jasne. Szczegółowość jest bardzo dobra razem z kolorami, chociaż kolory mogłyby być trochę bardziej podbite, oczywiście możemy włączyć HDR, aby właśnie takie były. Głębia ostrości wygląda świetnie i co najważniejsze wygląda naturalnie.

Zdjęcia makro - Motorola Moto G5 Plus

5. Zdjęcia w pomieszczeniu

Zdjęcia w pomieszczeniu są jasne i bardzo szczegółowe, ostrość również jest na wysokim poziomie i nie widać, aby było zdjęcie gdzieś nieostre. Co najważniejsze cienie nie są duże a lekkie i prawie mało widoczne. W gorszych warunkach oświetleniowych uda nam się wykonać dobre zdjęcia.

Zdjęcia w pomieszczeniu - Motorola Moto G5 Plus

Zdjęcia w pomieszczeniu - Motorola Moto G5 Plus

6. Przednia kamerka

Przednia kamerka w Moto G5 Plus jest na wysokim poziomie, mimo iż tego nie widać na przykładowym zdjęciu, ponieważ nie zawsze każde zdjęcie będzie udane, również nie zawsze będzie dobra ostrość. Jednak, kiedy uda nam się odpowiednio trzymać telefon to zdjęcie będzie dobre, a nawet bardzo dobre tylko trzeba pamiętać o zachowaniu światła i odległości telefonu od twarzy, aby odpowiednio być ostrym.

Przednia kamerka - Motorola Moto G5 Plus

7. Zdjęcia nocne

Zdjęcia nocne wykonane Motorolą Moto G5 Plus nie zawsze są jasne, ale jednak widać co znajduje się na danym zdjęciu, nawet w trybie profesjonalnym nie uda nam się wykonać oczekiwanego efektu, szkoda. Jednak nawet w trybie automatycznym włącza się tryb nocny, który nie za dużo daje, ale warto mieć wtedy telefon na statywie.

Zdjęcia nocne - Motorola Moto G5 Plus

Zdjęcia nocne - Motorola Moto G5 Plus

8. Przykładowe wideo

Motorola Moto G5 Plus ma możliwość nagrywania filmów w jakości 4K co jak na tę półkę cenową to naprawdę wielkie brawa. Mimo iż nie możemy w tej rozdzielczości włączyć stabilizacji obrazu, to możemy włączyć przynajmniej HDR, jak jest to zawsze w urządzeniach Moto. Przechodząc do przykładowego nagrania, to jest naprawdę bardzo dobrze i kiedy włączymy rozdzielczość Full HD + stabilizację obrazu to nasze nagrania będą super. Wideo nie jest za jasne ani za ciemne a kolory przy włączonym HDR są bardzo dobrze nasycone.

Podsumowując

Motorola Moto G5 Plus to według mnie jeden z najlepszych średniaków w portfolio Motoroli, oczywiście jak zawsze wypowiadam się o urządzeniach, które miałem u siebie w rękach! 😉

Muszę również przyznać, że Motorola bardzo dobrze wykonała to urządzenie, jak i sam aparat, który może nie robi świetnych zdjęć w nocy, ale robi w innych warunkach cudowne zdjęcia i tu trzeba mu to przyznać, z czystym sercem mogę go Wam polecić i na pewno nie będziecie na niego narzekać. Ja wybrałbym to urządzenie, gdyby nie było jeszcze Moto Z2 Play i Z2 Force. Jestem strasznie napalony na te urządzenia i wątpię, aby inne na mnie zrobiły takie wrażenia jak te dwa telefony a w szczególności Z2 Force.

Zdjęcia wykonane Motorolą Moto G5 Plus -> ZDJĘCIA

A jaka jest twoja opinia?