Fototest – Motorola One Vision

Motorola One Vision

Dużo osób pyta się mnie, co sądzę o Motoroli One Vision i zawsze odpowiadam: Nie wiem, bo nie miałem jeszcze okazji się nią pobawić. Na całe szczęście miałem teraz okazję pobawić aparatami w tej Motoroli tuż przed premierą kolejnych zapewne ciekawych modeli od tego producenta. Jakie mam odczucia po testach One Vision? Zaraz będziecie mogli się przekonać. Na wstępie już mogę powiedzieć, że dosyć mocno mnie zaskoczyło to urządzenie i jestem ciekawy czy Motorola będzie szła w tym kierunku.

Jeżeli nie zwróciliście uwagi, to właśnie od teraz coraz częściej na kanale będzie można mnie spotkać. Mam nadzieję, że takie top 5 zalet i wad Wam się spodoba — oczywiście za jakiś czas filmy powinny wyglądać jeszcze lepiej!

  1. Specyfikacja
  2. Pochmurna pogoda
  3. Słoneczna pogoda
  4. Zdjęcia makro
  5. Zdjęcia w pomieszczeniu
  6. Przednia kamerka
  7. Zdjęcia nocne
  8. Próbka nagrania

1. Specyfikacja

Motorola One Vision

Motorola to urządzenie wyposażyła w trzy aparaty. Dwa z nich znajdują się na tylnej obudowie i główny aparat posiada matrycę 48 Mpx z przesłoną f/1.7. Drugi aparat jest do efektu głębi ostrości i posiada matrycę 5 Mpx, niestety producent nie podał jaką przesłonę zastosował w tym aparacie.

Przednia kamerka to aparat z matrycą 25 Mpx i przesłoną f/2.0.

2. Pochmurna pogoda

Zdjęcia w pochmurnej pogodzie wychodzą dosyć dobrze. Najważniejsze, że jasność zdjęć jest poprawna dzięki automatycznemu HDR i nawet sztucznej inteligencji od Motoroli. Przyznać i tak muszę, że jakość i szczegółowość zdjęć jest na wysokim poziomie i za to można pochwalić producenta. Szczerze, to nie myślałem zbytnio dobrze o aparatach w ten Motce. Jednak przekonałem się, że byłem w błędzie i nawet nie wiem, czy aparaty w tej Motoroli są jedne z lepszych w tej cenie. Oczywiście w sprawie kolorów to muszę powiedzieć, że jest dosyć dobrze i nawet ta sztuczna inteligencja nie psuje nam zdjęć, przez co wyglądają one naturalnie i są przyjemne dla oka.

Pochmurna pogoda - Motorola One Vision

Pochmurna pogoda - Motorola One Vision

3. Słoneczna pogoda

W słoneczną pogodę zdjęcia również wyglądają dobrze, co najważniejsze to jakość i szczegółowość zdjęć przy tego typu oświetleniu jest na wysokim poziomie i z tego można być zadowolonym. Nawet kolory przy takim oświetleniu są bardzo ładne i poprawnie nasycone. Dobrze, że cienie nie są duże i automatyczny HDR daje sobie w większości radę. Powiedzieć muszę jeszcze o sztucznej inteligencji, przy której na całe szczęście zdjęcia wyglądają naturalnie i nie trzeba się w tym urządzeniu przejmować w dużym stopniu tym trybem AI. Dodać jeszcze muszę, że dynamika zdjęć jest naprawdę super i w tej cenie ciężko szukać podobnego urządzenia z podobnymi aparatami.

Słoneczna pogoda - Motorola One Vision

Słoneczna pogoda - Motorola One Vision

4. Zdjęcia makro

Jeżeli chodzi o zdjęcia makro, to chyba nie muszę wspominać, że uwielbiam urządzenia z logiem Motoroli właśnie za tego typu zdjęcia. Mało mnie urządzenia od tego producenta zawodzą przy tego typu zdjęciach i oczywiście przy One Vision nie mogło być inaczej — nawet nie wiem, co by się stało, jakby miało być inaczej. Jakość i szczegółowość zdjęć jest na bardzo wysokim poziomie, a same kolory są dobre i poprawnie odwzorowane — nawet przy włączonej sztucznej inteligencji. Głębia ostrości przy głównym aparacie jest bardzo ładna i dobrze oddziela tło od głównego obiektu zdjęcia. Oczywiście w tym urządzeniu mamy tryb portretowy i muszę przyznać, że producent w końcu wziął się za ten tryb i w odrobinę większym stopniu poprawił jego działanie oraz sam wygląd głębi ostrości.

Zdjęcia makro - Motorola One Vision

Zdjęcia makro - Motorola One Vision

5. Zdjęcia w pomieszczeniu

W sprawie zdjęć w pomieszczeniu muszę powiedzieć, że nie jest źle. W obu oświetleniach jest naprawdę dobrze i co jest chyba najważniejsze, że krawędzie nie są poszarpane i rozmazane, jak to czasami bywa w urządzeniach z tej półki cenowej. Oczywiście jakość i szczegółowość przy naturalnym i sztucznym oświetleniu jest bardzo dobra i szczerze dawno już nie widziałem tak dobrego aparatu w takim urządzeniu. Nawet kolory przy obu warunkach oświetleniowych są poprawne i dobrze nasycone. No cóż, trzeba za to pogratulować Motoroli.

Zdjęcia w pomieszczeniu - Motorola One Vision

Zdjęcia w pomieszczeniu - Motorola One Vision

6. Przednia kamerka

Przednia kamerka w tym urządzeniu z racji na cenę wydaje się, że nie będzie najwyższych lotów. Jednak Motorola poszła w całkiem innym kierunku i zdjęcia wykonane przednim aparatem są naprawdę super. Jakość i szczegółowość zdjęć w średnich warunkach oświetleniowych nie jest zła i jest to ogromna zaleta aparatu w tym urządzeniu. Chociaż i tak muszę powiedzieć, że tło na tego typu zdjęciach jest prześwietlone w mniejszym lub większym stopniu, ponieważ widać jak Motorola stara się rozświetlić naszą twarz. Na szczęście zdjęcia nie są złe i na pewno osobom lubiącym robić sobie tego typu zdjęcia spodoba się aparat w One Vision.

Przednia kamerka - Motorola One Vision

7. Zdjęcia nocne

Przez długi czas Motorole nie mogły się poszczycić jasnymi zdjęciami w nocy. Na całe szczęście wchodzi taka Motorola One Vision i zmienia to wszystko, bo nawet w trybie automatycznym wraz ze sztuczną inteligencją zdjęcia są dosyć jasne, a jakość i szczegółowość też nie jest najgorsza. Jednak producent to urządzenie wyposaża w tryb nocny, który o dziwo działa naprawdę dobrze, ale zdjęcia wykonane właśnie tym trybem są sztucznie wyostrzone — nie wszystkim może się to spodobać. Zaznaczyć można, że to trybem nocnym możemy tym telefonem zrobić najlepsze zdjęcia w tego typu oświetleniu.

Zdjęcia nocne - Motorola One Vision

Zdjęcia nocne - Motorola One Vision

8. Próbka nagrania

Motorola One Vision ma możliwość nagrywania w rozdzielczości 4K. Niestety tylko przy rozdzielczości Full HD mamy możliwość włączenia elektronicznej stabilizacji obrazu, jednak Motorola to urządzenie, a konkretnie główny aparat wyposaża w optyczną stabilizację obrazu i co? Przy zdjęciach owszem się przydaje, jednak przy nagrywaniu lepiej wspomóc ją elektroniczną stabilizacją, ponieważ obraz nam w większości pływa. Co do samego nagrania, to powiedzieć mogę, że jest naprawdę w porządku. Jakość i szczegółowość jest bardzo dobra. Szkoda tylko tego autofocusu, który niestety co chwilę szuka ostrości i przez to się gubi. Motorola powinna nad tym popracować, ponieważ przez to cały efekt filmu idzie na marne.

Podsumowując

Motorola One Vision

Motorola One Vision nie jest najdroższym urządzeniem i jest to warte uwagi, ponieważ nie wiele urządzeń w tej cenie może pochwalić się takimi zdjęciami (szczególnie w nocy), bo np. nie wiele urządzeń posiada taką mnogość trybów, czy nawet tę sztuczną inteligencję. Jednak czy opłaca się kupować ten telefon ze względu na aparaty? Szczerze mogę Wam powiedzieć, że tak. Jest to jedno z nielicznych telefonów, które ma tak dobre aparaty. Teraz widzę, że Motorola ma czym się poszczycić, chociaż dobrze by było, gdyby pozbyli się niektórych mankamentów za pomocą aktualizacji.

Zdjęcia wykonane Motorolą One Vision -> ZDJĘCIA

A jaka jest Twoja opinia?