Fototest – Nubia Redmagic 9 Pro

Nubia Redmagic 9 Pro

Recenzja we współpracy z albumy-foto.pl

Na testy trafił do mnie telefon Nubia Redmagic 9 Pro. Co ważne, to jest to model stricte gamingowy, więc czy można nim zrobić ładne zdjęcia na co dzień? Przekonacie się o tym poniżej.

Film w trakcie przygotowania

 1. Specyfikacja
 2. Pochmurna pogoda
 3. Słoneczna pogoda
 4. Zdjęcia makro
 5. Zdjęcia w pomieszczeniu
 6. Przednia kamerka
 7. Zdjęcia nocne
 8. Próbka nagrania

1. Specyfikacja

Nubia Redmagic 9 Pro

ZTE wyposażyło ten telefon w cztery aparaty:

 • Tył:
  • 50 Mpx
  • 50 Mpx f/2.2 — szeroki kąt
  • 2 Mpx f/2.4 — makro
 • Przód:
  • 16 Mpx f/2.0

2. Pochmurna pogoda

Zdjęcia podczas pochmurnej pogody wypadają na bardzo dobrze jak na taki telefon. Jakość i szczegółowość jest na naprawdę wysokim poziomie i ciężko jest mi się do czegoś przyczepić. Automatyczny HDR sprawdza się, a sztuczna inteligencja nie przesadza z nasyceniem kolorów. Nawet szerokim kątem zrobimy ładne zdjęcia w takich warunkach, więc tak naprawdę nie ma źle.

Pochmurna pogoda - Nubia Redmagic 9 Pro

Pochmurna pogoda - Nubia Redmagic 9 Pro

3. Słoneczna pogoda

Podczas słonecznej pogody zdjęcia wypadają równie dobrze, co przy odrobinie gorszych warunkach oświetleniowych. Jakość i szczegółowość jest na wysokim poziomie i możecie to zauważyć m.in. w podlinkowanej galerii na końcu recenzji. Automatyczny HDR sprawdza się, sztuczna inteligencja nie nasyca zbyt mocno kolorów. Po prostu jestem zaskoczony tym telefonem i spokojnie można nim zrobić zdjęcia nawet na jakimś wyjeździe, czy spacerze — wiedząc, że jednak nie każdy gamingowy telefon ma takie aparaty.

Słoneczna pogoda - Nubia Redmagic 9 Pro

Słoneczna pogoda - Nubia Redmagic 9 Pro

4. Zdjęcia makro

ZTE wyposażyło ten telefon w dedykowany aparat makro, jednak jest to tylko matryca z 2 Mpx i te zdjęcia nie będą tak dobrze wypadać, jak właśnie z głównego obiektywu. Spokojnie Nubią można zrobić ładne zdjęcia z bliska, nie tylko w tych lepszych warunkach oświetleniowych, ale również tych gorszych. Głębia ostrości z głównego aparatu wypada bardzo ładnie, odpowiednio oddziela tło od fotografowanego obiektu. Nie brakuje też tutaj trybu portretowego, którym spokojnie zrobimy mimo wszystko ładne zdjęcia z artystycznie rozmytym tłem.

Zdjęcia makro - Nubia Redmagic 9 Pro

Zdjęcia makro - Nubia Redmagic 9 Pro

5. Zdjęcia w pomieszczeniu

Jeżeli chodzi o zdjęcia w pomieszczeniu, to tutaj również się zaskoczyłem. Przy naturalnym oświetleniu zdjęcia wypadają naprawdę bardzo dobrze. Kolory są odpowiednie, jakość i szczegółowość jest taka, jak powinna być, a autofocus nie zawodzi. Co jest też najważniejsze, to krawędzie na zdjęciach nie są poszarpane i rozmazane, jak to bywa czasami w innych urządzeniach. Przy sztucznym oświetleniu zdjęcia wypadają również super i nawet balans bieli, nie działa tragicznie. Naprawdę spodziewałem się o wiele gorszych rezultatów, niż to, co zastałem.

Zdjęcia w pomieszczeniu - Nubia Redmagic 9 Pro

Zdjęcia w pomieszczeniu - Nubia Redmagic 9 Pro

6. Przednia kamerka

Przednia kamerka ma swoje plusy i minusy. Nie wiem, czy wiecie, ale ten model ma przednią kamerkę pod ekranem. Zaletą jest to, że nie widać jej, ale minusem jest to, że przy dobrym oświetleniu lub nawet bardzo jasnym, tło na selfie jest bardzo mocno prześwietlone i wokół naszej głowy pojawia się nieestetyczna poświata. W przypadku odrobinę gorszych warunków oświetleniowych to jest znacznie lepiej i wtedy zdjęcia wypadają tak, jak trzeba. Chociaż te kolory nie są najlepsze i tak naprawdę ten telefon nie może startować w konkursie, na najlepszy telefon do selfie. Za to tylne aparaty są znacznie lepsze.

Przednia kamerka - Nubia Redmagic 9 Pro

7. Zdjęcia nocne

Zdjęcia nocne również bardzo dobrze wypadają w tym telefonie, szczególnie patrząc na resztę urządzeń ZTE, które miałem do tej pory u siebie na testach. Nubia stoi jednak na tym wyższym poziomie i nawet w trybie automatycznym zdjęcia są nawet jasne i można na nich zobaczyć większość rzeczy. W trybie nocnym zdjęcia są o wiele jaśniejsze, a czasami nawet aż za jasne i mogą nie wyglądać naturalnie. Jednak w większości zdjęcia wyglądają naprawdę bardzo ładnie i warto dalej pamiętać, że jest to telefon do grania. Więc taki rezultat jest dla mnie zaskakujący.

Zdjęcia nocne - Nubia Redmagic 9 Pro

Zdjęcia nocne - Nubia Redmagic 9 Pro

8. Próbka nagrania

Nubia Redmagic 9 Pro ma możliwość nagrywania filmów w rozdzielczości 8K. Co ważne, to przy rozdzielczości Full HD i 4K mamy możliwość uruchomienia stabilizacji obrazu. Niestety podczas nagrywania nie możemy przełączać się między obiektywami. Co do samego nagrania, to muszę powiedzieć, że nie ma tragedii, szczególnie w momencie włączenia stabilizacji obrazu. Spokojnie tym telefonem zrobimy nie tylko ładne zdjęcia, ale nawet i możemy coś nagrać.

Podsumowując

Nubia Redmagic 9 Pro

Nubia Redmagic 9 Pro nie jest tanim telefonem, chociaż można znaleźć już ten model od 4500 zł do 5200 zł (zależy od wersji). Ja akurat na testach miałem tą najtańszą i jak widać, sprawdzał się bardzo dobrze u mnie. Nie jestem graczem (może bardziej takim niedzielnym) i byłem naprawdę w szoku, że tylnymi aparatami możemy zrobić takie zdjęcia. Spokojnie można je wydrukować do foto albumu — szczególnie że zdjęcia są naprawdę bardzo wysokiej jakości. Jeżeli szukacie gamingowego telefonu, którym zrobicie super zdjęcia, ale nie robicie sobie dużo selfie (i nie jest to dla Was priorytet), to spokojnie możecie sprawdzić właśnie ten model.

Zdjęcia wykonane Nubia Redmagic 9 Pro -> ZDJĘCIA

A jaka jest Twoja opinia?