Fototest – OPPO A79

OPPO A79

Na testy trafił do mnie jakiś czas temu telefon OPPO A79. Jak sprawdził się u mnie ten model i czy mogę go Wam polecić? Przekonacie się o tym poniżej.

Film w trakcie przygotowania

 1. Specyfikacja
 2. Pochmurna pogoda
 3. Słoneczna pogoda
 4. Zdjęcia makro
 5. Zdjęcia w pomieszczeniu
 6. Przednia kamerka
 7. Zdjęcia nocne
 8. Próbka nagrania

1. Specyfikacja

OPPO A79

OPPO wyposażyło ten telefon w trzy aparaty:

 • Tył:
  • 50 Mpx f/1.8
  • 2 Mpx f/2.4 — do głębi ostrości
 • Przód:
  • 8 Mpx f/2.0

2. Pochmurna pogoda

Zdjęcia w pochmurną pogodę wypadają naprawdę stosunkowo dobrze. Jakość i szczegółowość jest na dosyć wysokim poziomie i za to można pochwalić ten model. Oczywiście więcej zdjęć możecie znaleźć w galerii podlinkowanej na końcu recenzji. Automatyczny HDR sprawdza się i dzięki temu rozpiętość tonalna, jak na telefon za ok. 1000 zł jest na bardzo dobrym poziomie. Sztuczna inteligencja nie przesadza z kolorami i można za to pochwalić producenta.

Pochmurna pogoda - OPPO A79

Pochmurna pogoda - OPPO A79

3. Słoneczna pogoda

Podczas słonecznej pogody zdjęcia wypadają równie dobrze, co przy gorszych warunkach oświetleniowych. Jakość i szczegółowość jest na bardzo dobrym poziomie. Automatyczny HDR sprawdza się (nawet pod słońce) i dzięki temu nie mamy zbyt dużych cieni na naszych fotografiach. Sztuczna inteligencja nie nasyca za mocno kolorów, dzięki czemu są one naturalne i nieprzekoloryzowane. Spokojnie tym telefonem można zrobić ładne zdjęcia nie tylko na spacerze, ale nawet i na wycieczce. Brakuje mi tutaj niestety innych obiektywów, jak np. szeroki kąt, ale na szczęście główny aparat daje radę i nie można na niego narzekać.

Słoneczna pogoda - OPPO A79

Słoneczna pogoda - OPPO A79

4. Zdjęcia makro

OPPO na całe szczęście nie wyposażyło tego telefonu w dedykowany aparat makro. Takowe zdjęcia zrobimy głównym obiektywem, gdzie tak naprawdę, wypadają one bardzo ładnie. Głębia ostrości dobrze oddziela tło od fotografowanego obiektu i spokojnie tym A79 można zrobić ładne zdjęcia z bliska. Nie zabrakło też tutaj na całe szczęście trybu portretowego, który sprawdza się dosyć dobrze i można dzięki niemu zrobić ładne zdjęcia z artystycznie rozmytym tłem.

Zdjęcia makro - OPPO A79

Zdjęcia makro - OPPO A79

5. Zdjęcia w pomieszczeniu

W przypadku zdjęć w pomieszczeniu to nie jest naprawdę źle. Przy naturalnym oświetleniu zdjęcia wypadają naprawdę bardzo dobrze. Jakość i szczegółowość jest na dosyć wysokim poziomie i trudno do czegoś się tutaj przyczepić. Autofocus działa dosyć szybko, a co jest najważniejsze, to krawędzie nie są rozmazane i poszarpane, jak to bywa dalej w niektórych urządzeniach. Przy sztucznym oświetleniu jest również w porządku i nawet balans bieli działa w porządku w tym modelu. OPPO się nad tym postarało.

Zdjęcia w pomieszczeniu - OPPO A79

Zdjęcia w pomieszczeniu - OPPO A79

6. Przednia kamerka

Co do przedniej kamerki, to jak na telefon za ok. 1000 zł to jest naprawdę nieźle. Spokojnie można tym telefonem zrobić ładne selfie nawet w średnich warunkach oświetleniowych. Nie wspominając o tym, że w znacznie lepszych warunkach zdjęcia będą wypadać jeszcze lepiej. Są odpowiednie kolory, szczegółowość jest na dobrym poziomie i tak naprawdę czego chcieć więcej. Osoby, które lubią robić sobie tego typu zdjęcia, na pewno będą zadowolone.

Przednia kamerka - OPPO A79

7. Zdjęcia nocne

Tańsze modele OPPO nie zawsze dawały sobie radę w bardzo złych warunkach oświetleniowych. Tutaj A79 pokazało, że tanim telefonem nawet w trybie automatycznym zrobimy jasne zdjęcia, na których będzie wszystko widać i nie będą jedną wielką czarną plamą. Co ważne to używając trybu nocnego, nie polepszymy naszych zdjęć, więc tak naprawdę tryb automatyczny spokojnie nam wystarczy i będziemy z niego zadowoleni.

Zdjęcia nocne - OPPO A79

Zdjęcia nocne - OPPO A79

8. Próbka nagrania

OPPO A79 ma możliwość nagrywania filmów w rozdzielczości Full HD. Niestety nie mamy możliwości kontrolowania stabilizacji obrazu, więc musimy zdać się na to, co już mamy. Czyli stabilizacja cyfrowa, która coś działa, ale niestety obraz drga i nie wygląda to najlepiej. Nie mamy tutaj też więcej aparatów, aby się między nimi przełączać, więc nagrywanie tym telefonem to tylko statycznie lub nie jakieś ważniejsze filmy, bo nie będzie po prostu to wyglądać dobrze.

Podsumowując

OPPO A79

OPPO A79 nie jest drogim telefonem, bo kosztuje ok. 1000 zł (w najdroższej wersji). Więc czy warto się nim interesować? Ogólnie podczas testów nie sprawił mi żadnego problemu i dobrze mi się z niego korzystało. Nawet byłem zadowolony ze zdjęć, więc na ten aspekt nie można narzekać. Jedynie co mogło być lepsze, to nagrywanie filmów lub dodatkowy obiektyw (np. szeroki kąt). Tak to nie jest zły telefon i możecie spokojnie na niego spojrzeć, jeżeli szukacie telefonu do 1000 zł z dosyć dobrym aparatem.

Zdjęcia wykonane OPPO A79 -> ZDJĘCIA

A jaka jest Twoja opinia?