Fototest – OnePlus 12

OnePlus 12

Na testy dotarł do mnie jeden z najnowszych telefonów marki OnePlus. Mowa oczywiście o OnePlus 12, którego mogłem zobaczyć podczas premiery. Byłem bardzo ciekawy tego modelu i czy rzeczywiście jest to taki super telefon, jak mówi o nim sam producent? Przekonacie się o tym poniżej.

Film w trakcie przygotowania

 1. Specyfikacja
 2. Pochmurna pogoda
 3. Słoneczna pogoda
 4. Zdjęcia makro
 5. Zdjęcia w pomieszczeniu
 6. Przednia kamerka
 7. Zdjęcia nocne
 8. Próbka nagrania

1. Specyfikacja

OnePlus 12

OnePlus wyposażył ten telefon w cztery aparaty:

 • Tył:
  • 50 Mpx f/1.6
  • 64 Mpx f/2.6 — peryskopowy teleobiektyw
  • 48 Mpx f/2.2 — szeroki kąt
 • Przód:
  • 32 Mpx f/2.4

2. Pochmurna pogoda

Podczas pochmurnej pogody zdjęcia wypadają bardzo dobrze. Jakość i szczegółowość jest na bardzo wysokim poziomie i na to narzekać nie można. Automatyczny HDR sprawdza się świetnie, a sztuczna inteligencja nie nasyca zbyt intensywnie kolorów i wyglądają one bardzo naturalnie, a to wszystko dzięki współpracy z Hasselbladem. Jedynie czego mi brakuje przy tych zdjęciach to trochę większej dynamiki, ale to może OnePlus jeszcze się tego nauczy.

Pochmurna pogoda - OnePlus 12

Pochmurna pogoda - OnePlus 12

3. Słoneczna pogoda

Przy słonecznej pogodzie również wszystko wypada bardzo dobrze. Jakość i szczegółowość jest na wysokim poziomie i tutaj te zdjęcia wypadają świetnie, nie tylko z głównego aparatu, ale także i z szerokiego kąta czy teleobiektywu. Automatyczny HDR sprawdza się i dzięki temu cienie nie są zbyt duże, a kontrast jest odpowiedni. Tryb AI w tym modelu również działa bardzo dobrze i na początku obawiałem się tego, że będzie źle (szczególnie w przypadku niebieskiego i zielonego koloru), ale jest naprawdę super. Czasami nawet te zdjęcia wyglądają tak, jakbyśmy je zrobili lustrzanką lub innym droższym aparatem. Spokojnie tego OnePlusa można zabrać ze sobą w podróż i wykonać nim naprawdę piękne fotografie.

Słoneczna pogoda - OnePlus 12

Słoneczna pogoda - OnePlus 12

4. Zdjęcia makro

Na całe szczęście OnePlus nie wyposażył tego modelu w dedykowany aparat makro i nie mamy też tutaj specjalnego trybu do tego typu zdjęć. Na szczęście takie zdjęcia spokojnie wykonamy głównym aparatem, czy nawet i resztą aparatów, szczególnie przy lepszym oświetleniu. Skupiając się jednak na głównym aparacie, to zdjęcia są bardzo szczegółowe, kolory są odpowiednie, a głębia ostrości ładnie oddziela tło od fotografowanego obiektu. Nie mogło też tutaj zabraknąć trybu portretowego, który spisuje się znakomicie i spokojnie wykonamy nim ładne zdjęcia z artystycznie rozmytym tłem.

Zdjęcia makro - OnePlus 12

Zdjęcia makro - OnePlus 12

5. Zdjęcia w pomieszczeniu

W przypadku zdjęć w pomieszczeniach to bardzo mocno zaskoczyłem się tym nowym OnePlusem. Przy naturalnym oświetleniu zdjęcia wypadają bardzo dobrze. Nie można narzekać na jakość, szczegółowość, czy nawet i na kolory. Autofocus działa szybko i sprawnie. Co jest najważniejsze, to krawędzie nie są poszarpane i rozmazane, jak to czasami bywa u innych. Przy sztucznym oświetleniu również jest super, a szczególnie pod względem balansu bieli. Zdjęcia wychodzą tak, jakbyśmy je robili przy naturalnym świetle momentami i naprawdę tutaj należą się ogromne brawa dla OnePlusa za współpracę z Hasselbladem.

Zdjęcia w pomieszczeniu - OnePlus 12

Zdjęcia w pomieszczeniu - OnePlus 12

6. Przednia kamerka

Przednia kamerka na szczęście nie odstaje od głównego aparatu i spokojnie możemy za jej pomocą zrobić ładne zdjęcia w średnich warunkach oświetleniowych. Jakość i szczegółowość jest na bardzo dobrym poziomie, kolory są poprawne i odpowiednio nasycone. Czego chcieć więcej? Szczególnie że przy lepszym oświetleniu zdjęcia nie różnią się aż tak bardzo, bo już są naprawdę na wysokim poziomie. Osoby, które lubią robić sobie tego typu zdjęcia, na pewno będą zadowolone.

Przednia kamerka - OnePlus 12

7. Zdjęcia nocne

OnePlus 11 już zaskoczył mnie pozytywnie w przypadku zdjęć nocnych i tak naprawdę nie spodziewałem się w tym przypadku, że będzie gorzej. Jest naprawdę bardzo dobrze i spokojnie nawet w trybie automatycznym zrobimy ładne zdjęcie, które będzie można wstawić np. na nasze social media. Jeżeli jednak chcemy odrobinę jaśniejsze fotografie, to wystarczy wybrać tryb nocny i spokojnie zrobimy nim odrobinę jaśniejsze zdjęcia, a nawet i odrobinę ostrzejsze. Jednak to, co trzeba zapamiętać, to tryb automatyczny daje sobie naprawdę świetnie radę i nie trzeba się zawsze w nocy przełączać na tryb nocny lub profesjonalny.

Zdjęcia nocne - OnePlus 12

Zdjęcia nocne - OnePlus 12

8. Próbka nagrania

OnePlus 12 ma możliwość nagrywania filmów w rozdzielczości 8K. Co ważne, to mamy możliwość uruchomienia dodatkowej stabilizacji, która nazywa się ultrastabilizacja. Możemy wtedy nagrywać tylko w rozdzielczości Full HD i 60 kl/s. — dodatkowo nie możemy przełączać się między obiektywami. Co do samego nagrania to muszę przyznać, że jest naprawdę w porządku. Spokojnie tym telefonem możemy nagrać naprawdę ładne filmy, szczególnie że bardzo dobrze działa tutaj stabilizacja i nawet przełączanie się między obiektywami jest płynne (chociaż zawsze mogłoby być jeszcze płynniejsze). Niezależnie czy w Full HD, czy 4K nagramy tym telefonem ładny i nawet stabilny film. Rozdzielczość 8K jest, ale to bardziej zabawka, bo jednak odrobinę się tnie.

Podsumowując

OnePlus 12

OnePlus 12 w porównaniu do innych flagowców nie jest drogim telefonem. Spokojnie ten telefon można już kupić od ok. 4000 zł, gdzie tak naprawdę mamy świetny telefon z naprawdę dobrymi, a nawet bardzo dobrymi aparatami (czasami nawet i wręcz rewelacyjnymi). Spokojnie tym modelem zrobimy nie tylko ładne zdjęcia, ale nawet i uda nam się nakręcić ładny film. Jest to naprawdę jeden z niewielu telefonów, z których mógłbym korzystać na co dzień i to jest chyba jedna z najważniejszych informacji przy tym modelu. Ten model mogę polecić każdemu.

Zdjęcia wykonane OnePlus 12 -> ZDJĘCIA

A jaka jest Twoja opinia?