Fototest – Motorola Moto G73

Motorola Moto G73

Jakiś czas temu na testach u siebie miałem możliwość gościć telefon Motorola Moto G73. Mimo iż są już nowsze telefony z serii Moto G, to chciałbym Wam pokazać, co potrafi telefon za ok. 600 zł i czy warto się nim dalej interesować. O tym wszystkim zobaczycie poniżej.

 1. Specyfikacja
 2. Pochmurna pogoda
 3. Słoneczna pogoda
 4. Zdjęcia makro
 5. Zdjęcia w pomieszczeniu
 6. Przednia kamerka
 7. Zdjęcia nocne
 8. Próbka nagrania

1. Specyfikacja

Motorola Moto G73

Motorola wyposażyła ten telefon w trzy aparaty:

 • Tył:
  • 50 Mpx f/1.8
  • 8 Mpx f/2.2 — szeroki kąt
 • Przód:
  • 16 Mpx f/2.4

2. Pochmurna pogoda

Zdjęcia podczas pochmurnej pogody wypadają naprawdę bardzo dobrze. Jakość i szczegółowość jest na bardzo dobrym poziomie i trudno na coś tutaj narzekać. Automatyczny HDR sprawdza się i dzięki temu nie mamy dużego kontrastu oraz cienie nie są zbyt duże, a czasami nawet mamy ładną dynamikę. Sztuczna inteligencja nie przesadza z kolorami i tutaj można być z tego zadowolony.

Pochmurna pogoda - Motorola Moto G73

Pochmurna pogoda - Motorola Moto G73

3. Słoneczna pogoda

Przy słonecznej pogodzie nie jest źle pod względem jakości i szczegółowości. Automatyczny HDR również działa naprawdę bardzo dobrze, ale za to tryb AI coś za bardzo kombinuje z kolorami. Zielony i niebieski momentami są aż za bardzo przesycone i wtedy te zdjęcia wychodzą aż nie naturalnie. To wygląda tak, jakbyśmy za bardzo przesadzili z edycją i tak zapisali, ale niestety tak to właśnie wychodzi z aparatu. Trzeba przy takim oświetleniu dużo razy próbować, aby zrobić zdjęcie z odpowiednimi kolorami i tutaj mocno zawiodłem się na sztucznej inteligencji od Motoroli. Na szczęście szeroki kąt nie przesadza tak z kolorami i nim można się pobawić.

Słoneczna pogoda - Motorola Moto G73

Słoneczna pogoda - Motorola Moto G73

4. Zdjęcia makro

Motorola na całe szczęście nie wyposażyła tego telefonu w dedykowany aparat makro, dzięki czemu takie zdjęcia możemy wykonać głównym obiektywem lub szerokim kątem z trybem makro. Co ważne, to tego typu zdjęcia mimo wszystko najlepiej wypadają z głównego obiektywu, niż nawet z trybu makro, ponieważ zdjęcia mają znacznie większą szczegółowość oraz głębia ostrości jest ładniejsza, niż w przypadku szerokiego kąta. Kolory przy makro nie są przesadzone, a automatyczny HDR się sprawdza, więc spokojnie tym telefonem zrobimy ładne tego typu zdjęcia, nawet przy użyciu trybu portretowego.

Zdjęcia nocne - Motorola Moto G73

Zdjęcia nocne - Motorola Moto G73

5. Zdjęcia w pomieszczeniu

W przypadku zdjęć w pomieszczeniach to jest naprawdę nieźle. Przy naturalnym oświetleniu zdjęcia wypadają dosyć dobrze, jak na to, że ten telefon można kupić do 1000 zł. Jakość i szczegółowość jest znacznie lepsza niż nawet czasami w droższych urządzeniach, nie wspominając o jasności i szybkości autofocusu. Co jest najważniejsze, to krawędzie nie są mocno poszarpane i można pogratulować Motoroli za to. Przy sztucznym oświetleniu zdjęcia wypadają również dobrze i nawet balans bieli, się sprawdza, więc nie można na to narzekać przy tym urządzeniu.

Zdjęcia w pomieszczeniu - Motorola Moto G73

Zdjęcia w pomieszczeniu - Motorola Moto G73

6. Przednia kamerka

Przednia kamerka ma tryb wąski i szeroki, ale na szczęście w obu trybach zdjęcia wypadają bardzo dobrze, nawet w tych średnich warunkach oświetleniowych. Jakość i szczegółowość jest odpowiednia, jasność tak samo, a na kolory narzekać nie można. Owszem zdjęcia są jeszcze ostrzejsze przy dobrym oświetleniu, ale ważne, że przy braku dobrego światła nie można narzekać na nasze selfie. Spokojnie osoby, które lubią robić sobie tego typu zdjęcia, na pewno będą zadowolone z rezultatów Moto G73.

Przednia kamerka - Motorola Moto G73

Przednia kamerka - Motorola Moto G73

7. Zdjęcia nocne

Motorola może i nie stoi na podium marek, które robią najlepiej zdjęcia nocne, ale są niektóre modele, które świetnie radzą sobie w takim oświetleniu. Moto G73 nie jest może świetnym przykładem do zdjęć w nocy, ale spokojnie w trybie automatycznym zrobimy jasne zdjęcia, na którym będzie wszystko widać. Jeżeli chcemy jaśniejsze zdjęcie, ostrzejsze i z mniejszą ilością kontrastu, to wystarczy uruchomić tryb nocny i mamy tak naprawdę wszystko — przypominam, że ten telefon można kupić aktualnie za ok. 600 zł. Żaden inny model nie radzi sobie tak dobrze, jak właśnie ten w aktualnie tym przedziale cenowym.

Zdjęcia nocne - Motorola Moto G73

Zdjęcia nocne - Motorola Moto G73

8. Próbka nagrania

Motorola Moto G73 ma możliwość niestety nagrywania najwyżej w rozdzielczości Full HD. Na szczęście mamy możliwość uruchomienia stabilizacji obrazu i polecam mieć ją zawsze włączoną. Szkoda, że nie możemy podczas nagrywania przełączać się między aparatami, ale na szczęście nie tracimy zbyt wiele. Co do samego nagrania to nie jest ono złe, ale tylko przy włączonej stabilizacji. Obraz wtedy aż tak mocno nie lata, chociaż owszem widać lekkie falowania i skoki ekspozycji. Ten telefon nie nadaje się za bardzo do nagrywania dynamicznego, lepsze filmy tą Motorolą nagramy — stojąc. No cóż, nie mogło być tutaj wszystko świetnie, więc jak widać filmy nie są najmocniejszą stroną Motki G73.

Podsumowując

Motorola Moto G73

Motorola Moto G73 nie jest drogim modelem, bo kosztuje ok. 600 zł i jak na razie nie ma swojego następcy. Więc tak naprawdę czy warto kupować ten model? Tak naprawdę pod wszystkimi względami sprawdza się on świetnie, ale warto uważać na sztuczną inteligencję w przypadku kolorów i na nie za rewelacyjne nagrywanie. Jakby nie patrzeć na te minusy, to ten telefon jest godny polecenia i polecam zobaczyć więcej zdjęć podlinkowanych w poniższej galerii.

Zdjęcia wykonane Motorola Moto G73 -> ZDJĘCIA

A jaka jest Twoja opinia?