Fototest – Honor Magic5 Lite

Honor Magic5 Lite

Na testy trafił do mnie telefon Honor Magic5 Lite. Jest to jeden z pierwszy telefonów, które dotarły do nas do Polski po długiej przerwie. Jak sprawdza się ten model i czy warto o nim myśleć? Przekonacie się o tym poniżej.

  1. Specyfikacja
  2. Pochmurna pogoda
  3. Słoneczna pogoda
  4. Zdjęcia makro
  5. Zdjęcia w pomieszczeniu
  6. Przednia kamerka
  7. Zdjęcia nocne
  8. Próbka nagrania

1. Specyfikacja

Honor Magic5 Lite

Honor wyposażył ten telefon w cztery aparaty:

  • Tył:
    • 64 Mpx f/1.8
    • 5 Mpx f/2.2 — szeroki kąt
    • 2 Mpx f/2.4 — makro
  • Przód:
    • 16 Mpx f/2.5

2. Pochmurna pogoda

Podczas pochmurnej pogody zdjęcia wypadają dosyć dobrze. Jakość i szczegółowość jest na bardzo wysokim poziomie i trudno jest tutaj coś złego powiedzieć. Automatyczny HDR sprawdza się, tak samo sztuczna inteligencja nie nasyca zbyt mocno kolorów, przez co nie wydają się być one sztuczne. Owszem mamy odrobinę więcej kontrastu niż zawsze, ale nie jest to taki duży poziom, który by przeszkadzał. Jest tutaj wszystko w porządku i nawet tym dosyć słabym szerokim kątem zrobimy zdjęcia, chociaż nie będą one takie super, jak z głównego aparatu.

Pochmurna pogoda - Honor Magic5 Lite

Pochmurna pogoda - Honor Magic5 Lite

3. Słoneczna pogoda

Podczas słonecznej pogody zdjęcia wypadają równie dobrze, co przy odrobinie gorszych warunkach oświetleniowych. Jakość i szczegółowość jest na naprawdę wysokim poziomie, jak na to, że telefon kosztuje ok. 1100 zł. Automatyczny HDR przy takich warunkach sprawdza się, a tryb AI nie przesadza z kolorami. W tym przypadku kontrast nie jest aż taki duży, więc może się to niektórym spodobać. Co prawda z szerokiego kąta zdjęcia nie będę najwyższych lotów (producent mógł się pokusić o przynajmniej 8 Mpx, a nie 5), ale spokojnie głównym obiektywem zrobimy ładne zdjęcia. Więcej zdjęć znajdziecie w galerii podlinkowanej na końcu recenzji.

Słoneczna pogoda - Honor Magic5 Lite

Słoneczna pogoda - Honor Magic5 Lite

4. Zdjęcia makro

Honor wyposażył ten telefon w dedykowany aparat makro. Niestety jest to tylko aparat z matrycą 2 Mpx, więc ciężko tutaj powiedzieć coś dobrego na ten temat. Lepsze zdjęcia wypadają z głównego aparatu i lepiej właśnie nim wykonywać i takie zdjęcia. Jakość i szczegółowość będzie znacznie lepsza, a głębia ostrości również ładnie oddziela tło od fotografowanego obiektu. Nie mogło zabraknąć tutaj trybu portretowego, który spisuje się naprawdę całkiem nieźle i spokojnie możemy zrobić tym telefonem ładne zdjęcia z artystycznie rozmytym tłem.

Zdjęcia makro - Honor Magic5 Lite

Zdjęcia makro - Honor Magic5 Lite

5. Zdjęcia w pomieszczeniu

W przypadku zdjęć w pomieszczeniach to się trochę zdziwiłem w tym telefonie. Mało który model w tej półce cenowej potrafi zrobić dosyć ładne zdjęcia w cięższych warunkach oświetleniowych, szczególnie dobrze dobrać balans bieli. Przy naturalnym oświetleniu jest w porządku, nie można narzekać na jakość, szczegółowość czy nawet kolory. Jedynie, do czego można się przyczepić, to sama jasność zdjęć, ale nie ma źle. Szczególnie że autofocus działa szybko i sprawnie. Co jest najważniejsze, to krawędzie nie są mocno poszarpane i rozmazane, jak to bywa u innych producentach, jedynie szeroki kąt trochę zawodzi. Przy sztucznym oświetleniu jest również wszystko w porządku, ale ponownie jasność zdjęć jest tutaj największym minusem i trzeba o tym pamiętać.

Zdjęcia w pomieszczeniu - Honor Magic5 Lite

Zdjęcia w pomieszczeniu - Honor Magic5 Lite

6. Przednia kamerka

Przednia kamerka zaskoczyła mnie pozytywnie, ze względu na to, że w średnich warunkach oświetleniowych możemy zrobić ładne zdjęcia. Spokojnie Magic5 Lite nada się do selfie nie tylko w dobrym oświetleniu, ale również i w tym gorszym. Zdjęcia mają odpowiednią jakość, szczegółowość i nawet kolory są odpowiednie. Osoby, które lubią robić sobie tego typu zdjęcia, na pewno będą zadowolone. Szczególnie że w lepszym oświetleniu te zdjęcia wypadają jeszcze lepiej.

Przednia kamerka - Honor Magic5 Lite

7. Zdjęcia nocne

Przy zdjęciach nocnych również nie ma tragedii, szczególnie jak patrzymy na cenę tego urządzenia. W trybie automatycznym zdjęcia wypadają dosyć dobrze, nie są owszem rewelacyjne, ale spokojnie widać na nich wszystkie fotografowane obiekty (szczególnie jak mamy dużo punktów światła w kadrze). Kiedy tego światła jest mniej, to spokojnie tryb nocny (lub profesjonalny) nam pomoże. Może i te zdjęcia nie będą na najwyższym poziomie, ale warto wspomnieć, że nawet takim telefonem te zdjęcia się udadzą i nie będą jedną wielką czarną plamą.

Zdjęcia nocne - Honor Magic5 Lite

Zdjęcia nocne - Honor Magic5 Lite

8. Próbka nagrania

Honor Magic5 Lite ma możliwość nagrywania filmów tylko w maksymalnej rozdzielczości Full HD. Co też ważne, to nie mamy możliwości ingerowania w stabilizację obrazu, a podczas nagrywania nie możemy przełączać się między aparatami. Co do samego nagrania, to muszę powiedzieć, że nie jest tragicznie, ale brakuje mi tutaj stabilizacji obrazu. Więc tak naprawdę spokojnie tym telefonem nagramy dosyć ładny film statyczny. Oprócz szerokiego kąta, ponieważ filmy z tego aparatu pozwalają nam się cofnąć kilka lat wstecz.

Podsumowując

Honor Magic5 Lite

Honor Magic5 Lite nie jest drogim telefonem, ale też aktualnie ze względu na nowy model jest ten już ciężko znaleźć. Więc tak naprawdę czy warto się nim interesować, czy uzbierać trochę i kupić Magic6 Lite? Tak naprawdę przez cały okres testów sprawdził się on u mnie i nie mogłem narzekać, owszem oczekiwałem trochę więcej od aparatów w tym modelu, szczególnie, że to był powrót marki na Polski rynek. Jeżeli nie szukacie drogiego telefonu z wypasionymi aparatami, to spokojnie możecie spojrzeć na ten model. Jeżeli czekacie na Magic6 Lite, to na pewno niebawem pojawi się jego test na blogu.

Zdjęcia wykonane Honor Magic5 Lite -> ZDJĘCIA

A jaka jest Twoja opinia?