Fototest – OnePlus 7 Pro

OnePlus 7 Pro

Dzięki uprzejmości Dragonist.pl miałem okazję przetestować dla Was możliwości fotograficzne w telefonie OnePlus 7 Pro, który podobno na Dragonist.pl jest wielkim strzałem w dziesiątkę. Dlaczego? Otóż ze względu na aparaty w tym telefonie, ale czy rzeczywiście są one na tyle dobre, abym mógł Wam je polecić? Zaraz będziecie mogli się przekonać. Ja na początku tylko powiem, że pierwszy raz miałem w swoich rękach telefon marki OnePlus i szczerzę byłem ogromnie zaskoczony tym urządzeniem i tym modelem, ale nie będę Wam wszystkiego już mówił. Przejdźmy do recenzji.

Zanim jednak przejdziecie dalej, serdecznie zapraszam Was do obejrzenia 5 zalet i wad aparatów w tym urządzeniu.

  1. Specyfikacja
  2. Pochmurna pogoda
  3. Słoneczna pogoda
  4. Zdjęcia makro
  5. Zdjęcia w pomieszczeniu
  6. Przednia kamerka
  7. Zdjęcia nocne
  8. Próbka nagrania

1. Specyfikacja

OnePlus 7 Pro

OnePlus to urządzenie wyposażyło w cztery aparaty. Trzy z nich znajdują się na tylnej obudowie i główny aparat posiada matrycę 48 Mpx z przesłoną f/1.6 i możliwością 3-krotnego zoom’u. Drugi aparat to szerokokątny posiadający matrycę 16 Mpx z przesłoną f/2.2. Trzeci aparat jest z teleobiektywem i posiada matrycę 8 Mpx z przesłoną f/2.4 i tylko można go użyć przy trybie portretowym.

Przednia kamerka jest wysuwana i posiada matrycę 16 Mpx z przesłoną f/2.0.

2. Pochmurna pogoda

Zdjęcia w pochmurną pogodę wykonane tym telefonem są dobre. Co najważniejsze, to zdjęcia w tych warunkach oświetleniowych mogą już konkurować z takimi urządzeniami jak np. Samsung i to mówię całkiem serio. Jasność jest na poprawnym poziomie dzięki automatycznemu HDR. Oczywiście mamy tutaj sztuczną inteligencję i muszę powiedzieć, że czasami lepiej mieć ją wyłączoną — nie zawsze, ale czasami zdjęcia wyglądają przez nią sztucznie i nie każdemu może się to podobać. Sama szczegółowość i jakość zdjęć jest na bardzo wysokim poziomie i za to muszę pogratulować OnePlus’sowi.

Pochmurna pogoda - OnePlus 7 Pro

Pochmurna pogoda - OnePlus 7 Pro

3. Słoneczna pogoda

Zdjęcia w słoneczną pogodę wychodzą równie dobrze co przy gorszych warunkach oświetleniowych. Jakość i szczegółowość takich zdjęć jest na bardzo wysokim poziomie. Niestety tutaj można zauważyć, że automatyczne HDR nie zawsze daje sobie radę i momentami mogą wystąpić mocne cienie, a sztuczna inteligencja jeszcze więcej je nasyci. Dlatego w słoneczne dni polecam wyłączać sztuczną inteligencję, ponieważ nie zawsze wygląda tak, jakbyśmy tego oczekiwali. Jednak i tak powiedzieć mogę, że zdjęcia tego typu wykonane tym telefonem wszystkimi aparatami są bardzo ładne i sama dynamika zdjęć może się wielu osobom spodobać. Same kolory w takich warunkach są bardzo ładne i nawet bez sztucznej inteligencji są ładnie nasycone, przy sztucznej inteligencji również jest dobrze, chociaż czasami jak dla mnie kolory są zbyt mocne.

Słoneczna pogoda - OnePlus 7 Pro

Słoneczna pogoda - OnePlus 7 Pro

4. Zdjęcia makro

W sprawie zdjęć makro to przyznać muszę, że jestem bardzo zadowolony. Głównym aparatem w tym telefonie naprawdę da się zrobić ładne zdjęcia makro. Jakość i szczegółowość zdjęć tego typu jest na bardzo wysokim poziomie i przyznać trzeba, że takie zdjęcia mogą się podobać. Kolory są bardzo ładne, a autofocus działa tak, jak należy. Głębia ostrości przy głównym aparacie jest bardzo ładna i dobrze oddziela temat naszego zdjęcia od tła. Nawet tryb portretowy (wtedy możemy używać teleobiektywu) działa bardzo dobrze i nawet mogę powiedzieć, że jak na razie jest to tryb, którego aż chce się korzystać — ze względu na efekty. Nie wiele urządzeń ma aż tak dobry tryb portretowy, więc mogę zaliczyć to jako ogromny plus.

Zdjęcia makro - OnePlus 7 Pro

Zdjęcia makro - OnePlus 7 Pro

5. Zdjęcia w pomieszczeniu

Jeżeli chodzi o zdjęcia w pomieszczeniu, to przyznać muszę, że OnePlus się postarał i w tym urządzeniu nie uświadczymy rozmazanych, czy poszarpanych krawędzi — nie wiem, jak było to w starszych urządzeniach tego producenta. Przyznać i tak muszę, że w obu warunkach oświetleniowych radzi sobie bardzo dobrze i co jest również ważne, to autofocus się nie gubi, jak to bywa w niektórych urządzeniach. Jakość i szczegółowość jest na wysokim poziomie, a kolory są poprawnie odwzorowane. Co tu dużo mówić, po prostu OnePlus 7 Pro radzi sobie świetnie.

Zdjęcia w pomieszczeniu - OnePlus 7 Pro

Zdjęcia w pomieszczeniu - OnePlus 7 Pro

6. Przednia kamerka

Przednia kamerka w tym urządzeniu mnie zaskoczyła, oczywiście nie tym, że jest wysuwana, bo teraz większość urządzeń taką ma, ale zaskoczyła mnie tym, że w nawet gorszych warunkach oświetleniowych da się nią zrobić zdjęcie. W średnich warunkach również da się zrobić zdjęcie i można powiedzieć, że tym telefonem zrobimy sobie ładne selfie — nawet w gorszych warunkach. Szczegółowość jest dobra, a kolory są ładnie nasycone. Co najważniejsze, to balans bieli działa bardzo dobrze i można pochwalić za to producenta.

Przednia kamerka - OnePlus 7 Pro

7. Zdjęcia nocne

Tutaj OnePlus 7 Pro mocno mnie zaskoczył, ponieważ można nim zrobić naprawdę ładne zdjęcia w nocy NAWET trybem automatycznym. Mamy tutaj też tryb nocny, w którym to możemy zdjęcia wykonać jeszcze jaśniejsze. Oczywiście nie zabrakło tutaj trybu profesjonalnego i muszę przyznać, że jest on bardzo intuicyjny. Nie wiele urządzeń ma wszystkie parametry pod palcem i dzięki temu możemy z łatwością przemieszczać się naszym palcem po wszystkich parametrach. Możemy tym trybem profesjonalnym znacznie więcej wyciągnąć z głównego aparatu (i tylko z tego). Jednak i tak przyznać muszę, że tym razem możemy spokojnie w nocy robić zdjęcia trybem automatycznym, bo wyglądają one fajnie. Jeżeli jednak chcemy jaśniejsze zdjęcia, to polecam tryb nocny lub profesjonalny.

Zdjęcia nocne - OnePlus 7 Pro

Zdjęcia nocne - OnePlus 7 Pro

8. Próbka nagrania

OnePlus 7 Pro ma możliwość nagrywania w rozdzielczości 4K. Co najważniejsze, to mamy w głównym i teleobiektywie optyczną stabilizację obrazu. Niestety trochę OnePlus mnie tutaj zmartwił, ale mamy możliwość nagrywania tylko z głównego aparatu — podobno najnowsza aktualizacja, która dopiero wchodzi, umożliwia nagrywać filmy z szerokiego kąta, ale ja się pytam: Czemu dopiero teraz? Co do samego nagrania, to powiedzieć mogę, że jest naprawdę dobrze. Przeszkadzają mi tylko kolory, które są strasznie mocno podbite, ale może tylko ja mam takie wrażenie. No i oczywiście widać spadek jakości przy zoomie, bo tak naprawdę jest to przybliżenie na naszym nagraniu — nadal czekam na informacje, czy wprowadzą możliwość nagrywania z teleobiektywu.

Podsumowując

OnePlus 7 Pro

OnePlus 7 Pro to niestety drogi telefon, jednak czy warto zastanawiać się nad tym urządzeniem pod względem aparatów? Szczerze powiem, że tak! Bardzo mnie zaskoczyły aparaty w tym urządzeniu i szczerze mogę powiedzieć, że nawet już mi po głowie chodziło, czy to nie będzie mój przyszły główny telefon — a to już naprawdę telefon musi być bardzo dobry, bo mam zbyt wysokie wymagania. Więc ja gorąco polecam ten telefon mimo niektórych mankamentów i mam ogromną nadzieję, że OnePlus w bliskiej przyszłości doda możliwość nagrywania i robienia normalnych zdjęć z teleobiektywu.

Zdjęcia wykonane OnePlus 7 Pro -> ZDJĘCIA

A jaka jest Twoja opinia?