Fototest – OnePlus 9

OnePlus 9

Przez moje ręce przeszedł już telefon OnePlus 9 Pro, o którym to mogliście już czytać na blogu. Teraz przyszedł czas, abym to pokazał Wam możliwości fotograficzne trochę słabszego modelu, jakim jest OnePlus 9. Jak u mnie sprawdził się ten telefon? Przekonajcie się.

Film jest w trakcie przygotowania.

 1. Specyfikacja
 2. Pochmurna pogoda
 3. Słoneczna pogoda
 4. Zdjęcia makro
 5. Zdjęcia w pomieszczeniu
 6. Przednia kamerka
 7. Zdjęcia nocne
 8. Próbka nagrania

1. Specyfikacja

OnePlus 9

OnePlus wyposażył ten telefon w cztery aparaty:

 • Tył:
  • 48 Mpx f/1.8
  • 50 Mpx f/2.2 — szeroki kąt
  • 2 Mpx f/2.4 — monochromatyczny
 • Przód:
  • 16 Mpx f/2.4

2. Pochmurna pogoda

Zdjęcia podczas pochmurnej pogody wypadają naprawdę bardzo dobrze. Jakość i szczegółowość zdjęć jest na wysokim poziomie. Automatyczny HDR i sztuczna inteligencja spisuje się w tym urządzeniu i nie można na to narzekać. Przy trybie AI kolory nie są zbyt mocne i można za to pochwalić producenta. Automatyczny HDR również się sprawdza i dzięki temu kontrast na zdjęciach nie jest zbyt duży. Szeroki kąt również w tym modelu się spisuje i na niego narzekać także nie można. Bywały takie momenty jak na drugim zdjęciu, że zdjęcie nie wydawało się ciekawe. Jednak po pewnym czasie producent poprawił to aktualizacjami.

Pochmurna pogoda - OnePlus 9

Pochmurna pogoda - OnePlus 9

3. Słoneczna pogoda

Podczas słonecznej pogody zdjęcia wypadają jeszcze lepiej. Jakość i szczegółowość zdjęć jest na naprawdę wysokim poziomie i tego nie można złego powiedzieć w tym modelu. Automatyczny HDR sprawdza się świetnie i zdjęcia nie są ani niedoświetlone, ani prześwietlone. Sztuczna inteligencja także nie przekoloryzuje barw na naszych zdjęciach i jest to świetna informacja. OnePlus 9 spokojnie można zabrać ze sobą w podróż i wykonać bardzo ładne zdjęcia, które będą dla nas pamiątką przez długie lata. Oczywiście szeroki kąt sprawdza się przy takim oświetleniu równie dobrze i można wykonać wiele ciekawych zdjęć.

Słoneczna pogoda - OnePlus 9

Słoneczna pogoda - OnePlus 9

4. Zdjęcia makro

Zdjęcia makro wykonane tym telefonem są bardzo ładne. Dlaczego? Otóż możemy takowe zdjęcia wykonywać nie tylko głównym aparatem, ale także szerokokątnym w trybie makro. Jakość zdjęć jest zadowalająca, a głębia ostrości wygląda naprawdę bardzo ładnie. Dobrze oddziela tło od głównego obiektu zdjęcia. Także nie można narzekać na kolory i jest to świetna informacja. Oczywiście nie zabrakło w tym telefonie trybu portretowego, który spisuje się naprawdę nieźle i można wykonać bardzo ładne zdjęcia z rozmytym tłem.

Zdjęcia makro - OnePlus 9

Zdjęcia makro - OnePlus 9

5. Zdjęcia w pomieszczeniu

Zdjęcia w pomieszczeniu wykonane tym telefonem nie wychodzą źle. Przy naturalnym oświetleniu zdjęcia wypadają tak, jak trzeba. Jakość i szczegółowość zdjęć jest na wysokim poziomie. Kolory są odpowiednie, a na autofocus nie można narzekać. Co jest i tak najważniejsze, to krawędzie zdjęć nie są mocno poszarpane i rozmazane. Za to można pochwalić producenta. Przy sztucznym oświetleniu jest równie dobrze. Jakość i szczegółowość zdjęć jest na wysokim poziomie. Autofocus działa tak, jak trzeba, a kolory są poprawne.

Zdjęcia w pomieszczeniu - OnePlus 9

Zdjęcia w pomieszczeniu - OnePlus 9

6. Przednia kamerka

Przednia kamerka trochę mnie rozczarowała w tym modelu. Dlaczego? Głównie chodzi o balans bieli i mam nadzieję, że producent zdołał to już poprawić lub ma w planie to naprawić. Ogólnie zdjęcia nie wypadają źle. Jakość i szczegółowość zdjęć jest na naprawdę wysokim poziomie, nawet jak na średnie warunki oświetleniowe. Jednak boli mnie fakt kolorów na zdjęciach. Oczywiście w lepszych warunkach oświetleniowych z kolorami jest lepiej, ale tak powinno być w każdych warunkach oświetleniowych.

Przednia kamerka - OnePlus 9

7. Zdjęcia nocne

OnePlus bardzo dobrze radzi sobie ze zdjęciami w nocy. W trybie automatycznym zdjęcia wychodzą tak, jak trzeba i spokojnie można się nimi już pochwalić swoim znajomym lub wstawić na media społecznościowe. Oczywiście nie brakuje w tym modelu trybu nocnego i profesjonalnego, którym to wykonamy jeszcze jaśniejsze zdjęcia w nocy. Uważam jednak, że lepiej skorzystać z trybu automatycznego, ponieważ zdjęcia są trochę bardziej naturalne i też posiadają znacznie więcej kontrastu, niż w przypadku trybu nocnego.

Zdjęcia nocne - OnePlus 9

Zdjęcia nocne - OnePlus 9

8. Próbka nagrania

OnePlus 9 ma możliwość nagrywania filmów w rozdzielczości 8K. Jednak jest to na razie tylko zabawka, bo chyba mało kto ma możliwość odtworzenia filmu w takiej rozdzielczości na komputerze lub telewizorze i dodatkowo nie jest to jakieś najlepsze nagranie. W rozdzielczości Full HD i 4K możemy włączyć i wyłączyć stabilizację i od razu polecam zostawić ją włączoną. Dodatkowo w rozdzielczości Full HD mamy możliwość uruchomienia trybu nocnego, kiedy to będzie za ciemno w naszym kadrze, a chcemy nagrać film. Przechodząc do naszych filmów, to przyznać muszę, że wyglądają one bardzo ładnie i można tym telefonem nagrać naprawdę bardzo ładne filmy. Przynajmniej w spokoju możemy nagrać naszą codzienność lub film z wyjazdu.

Podsumowując

OnePlus 9

OnePlus 9 nie jest takim drogim telefonem, jednak czy warto się zastanawiać nad jego zakupem? Przez cały okres testów byłem z niego zadowolony. Bywały momenty, kiedy to zdjęcia nie wychodziły najlepiej, jednak producent postanowił to poprawić kilkoma aktualizacjami. Jak najbardziej mogę polecić Wam ten telefon i na pewno będzie to świetny kompan do podróży i wykonania świetnych pamiątek.

Zdjęcia wykonane OnePlus 9 -> ZDJĘCIA

A jaka jest Twoja opinia?