Fototest – Oppo Reno 6

Oppo Reno 6

Na testy trafił do mnie telefon Oppo Reno 6. Szczerze mogę powiedzieć Wam, że zaskoczyła mnie drobna zmiana wyglądu samego urządzenia, ponieważ poprzednie modele nie różniły się prawie niczym i ciężko było je odróżnić od siebie, kiedy nie sprawdzało się specyfikacji (i nazwy). Teraz Oppo zmieniło kształty telefonu i według mnie, jest on bardziej atrakcyjny. Nawet ten brokat na pleckach przypadł mi do gustu. Jak jednak sprawdziły się w tym modelu aparaty? Przekonacie się o tym poniżej.

 1. Specyfikacja
 2. Pochmurna pogoda
 3. Słoneczna pogoda
 4. Zdjęcia makro
 5. Zdjęcia w pomieszczeniu
 6. Przednia kamerka
 7. Zdjęcia nocne
 8. Próbka nagrania

1. Specyfikacja

Oppo Reno 6

Oppo wyposażyło ten telefon w cztery aparaty:

 • Tył:
  • 64 Mpx f/1.7
  • 8 Mpx f/2.2 — szeroki kąt
  • 2 Mpx f/2.4 — makro
 • Przód:
  • 32 Mpx f/2.4

2. Pochmurna pogoda

Zdjęcia podczas pochmurnej pogody wypadają dosyć dobrze. Jakość i szczegółowość zdjęć jest na bardzo wysokim poziomie, co przekłada się na rozmiarze i wadze zdjęć. Polecam sprawdzić galerię zdjęć podlinkowaną na końcu recenzji, ponieważ są tam zdjęcia w wyższej rozdzielczości. Oczywiście nie mogę zapomnieć o automatycznym HDR i sztucznej inteligencji od Oppo. Automatyczny HDR sprawdza się dosyć dobrze, a tryb AI co ciekawe nie zmienia za bardzo kolorów, ale za to momentami kontrast za bardzo nasyca i nie wygląda to dobrze.

Pochmurna pogoda - Oppo Reno 6

Pochmurna pogoda - Oppo Reno 6

3. Słoneczna pogoda

Podczas słonecznej pogody wypadają równie dobrze co przy pochmurnej pogodzie. Jakość i szczegółowość zdjęć jest na bardzo wysokim poziomie i nie można nic złego na ten temat powiedzieć. Automatyczny HDR daje radę, ale tylko wtedy, kiedy to wyłączymy tryb AI. Inaczej kontrast na zdjęciach jest bardzo wysoki i może niektórym się podobać, ale jednak jest to efekt, którego byśmy nie chcieli. Jednak nie zawsze on występuje i kolory przy takim świetle są bardzo ładne. Nawet szerokim kątem wykonamy ładne zdjęcia w takim oświetleniu i jest to telefon, który spokojnie możemy zabrać ze sobą w podróż lub uwieczniać naszą codzienność.

Słoneczna pogoda - Oppo Reno 6

Słoneczna pogoda - Oppo Reno 6

4. Zdjęcia makro

Oppo wyposażyło ten telefon w dedykowany aparat makro, jednak jest to tylko 2 Mpx. Lepiej wykonywać zdjęcia tego typu głównym aparatem, bo jakość zdjęć jest o wiele lepsza. Głębia ostrości z głównego aparatu jest również bardzo ładna i dobrze oddziela tło od głównego obiektu zdjęcia. Co ważne, to kolory tutaj są poprawne i bardzo dobrze odzwierciedlone, więc przy tego typu zdjęciach nie można narzekać na sztuczną inteligencję. Oczywiście nie mogło zabraknąć tutaj trybu portretowego, który sprawdza się bardzo dobrze jak na ten telefon i spokojnie zrobimy nim ładne zdjęcia z artystycznym rozmytym tłem.

Zdjęcia makro - Oppo Reno 6

Zdjęcia makro - Oppo Reno 6

5. Zdjęcia w pomieszczeniu

Zdjęcia w pomieszczeniu nie wypadają źle z tego telefonu. Jakość i szczegółowość zdjęć przy naturalnym oświetleniu wypada bardzo dobrze. Kolory są odpowiednie, a autofocus nie ma problemu z wyostrzaniem. Co jest i tak najważniejsze, to krawędzie zdjęć nie są mocno poszarpane i rozmazane, jak to niestety bywa w droższych urządzeniach. Przy sztucznym oświetleniu również jest wszystko w porządku, autofocus nie zawodzi i jedynie, na co można narzekać, to niestety na balans bieli. Nie działa on zawsze tak, jakbyśmy tego chcieli, a najbardziej nie działa wtedy, kiedy będziemy mieć włączoną sztuczną inteligencję.

Zdjęcia w pomieszczeniu - Oppo Reno 6

Zdjęcia w pomieszczeniu - Oppo Reno 6

6. Przednia kamerka

Przedni aparat w tym modelu sprawdza się o dziwo bardzo dobrze. W średnich warunkach oświetleniowych możemy wykonać naprawdę bardzo ładne zdjęcia, które będą się podobać nie tylko nam, ale także naszym znajomym. Oczywiście w lepszych warunkach oświetleniowych zdjęcia wypadają jeszcze lepiej, ale przynajmniej nie będziemy narzekać na kolory i jakość zdjęć, nawet jak zabraknie trochę światła.

Przednia kamerka - Oppo Reno 6

7. Zdjęcia nocne

Oppo mocno poprawiło się w zdjęciach nocnych, a nawet można ich telefonami nagrywać jasne filmy, kiedy brakuje nam oświetlenia. Tryb automatyczny w tym modelu sprawdza się w porządku i nie można na niego narzekać. Tryb nocny za to działa super i można nim zrobić super jasne zdjęcia, które będziemy mogli wstawiać na media społecznościowe i chwalić się nim znajomym. Oczywiście nie może zabraknąć tutaj trybu profesjonalnego, który sprawdza się świetnie, ale jeżeli tylko nie potraficie się nim obsługiwać i zależy Wam na czasie, to spokojnie tryb auto i nocny dadzą radę.

Zdjęcia nocne - Oppo Reno 6

Zdjęcia nocne - Oppo Reno 6

8. Próbka nagrania

Oppo Reno 6 ma możliwość nagrywania filmów w rozdzielczości 4K. Niestety tylko w rozdzielczości Full HD mamy możliwość uruchomienia UltrastabilizacjiUltrastabilizacji Pro. Co ważne, to stabilizacja w wersji Pro (tak jak jest to zazwyczaj w urządzeniach Oppo) nagrywa filmy w 60 kl/s. Warto o tym pamiętać, bo nie każdy ma potem sprzęt, aby odtwarzać właśnie takie materiały. Co do samych filmów, to przyznać muszę, że nie są one złe. Szczególnie jak nagrywamy głównym aparatem, to widać, że działa tam jakaś stabilizacja i nasze nagrania nie trzęsą się jak galaretka. Szkoda, że podczas nagrywania nie można przełączyć się na szeroki kąt, ale jak widać na nagraniu, to lepiej z niego nie korzystać. Polecam nagrywać tym telefon w rozdzielczości Full HD, bo przy najwyższej rozdzielczości tracimy cyfrową stabilizację.

Podsumowując

Oppo Reno 6

Oppo Reno 6 nie jest tanim telefonem, ale czy warto się nad nim zastanawiać? Podczas całych jego testów byłem z niego zadowolony, bywały momenty, że denerwowałem się na ten model. Jednak było to głównie spowodowane sztuczną inteligencją, którą można w każdej chwili wyłączyć. Mam nadzieję, że Oppo pójdzie po rozum do głowy i coś z tym zrobi. Ogólnie mogę polecić ten telefon, ale jeżeli szukacie coś lepsze w podobnej cenie, to są również inne propozycje.

Zdjęcia wykonane Oppo Reno 6 -> ZDJĘCIA

A jaka jest Twoja opinia?