Recenzja – Hoover H-Free 500 Hydro Plus

Hoover H-Free 500 Hydro Plus

Na testy do mojego domowego biura dotarł ostatnio ręczny odkurzacz Hoover H-Free 500 Hydro Plus. Co ciekawe, to jest to moje pierwsze zetknięcie się z produktem tej marki u mnie w domu, a także był to mój pierwszy odkurzacz ręczny z wałkiem do mycia podłóg. Jak sprawdza się u mnie ten odkurzacz i czy mogę go Wam polecić? Przekonacie się o tym poniżej.

Na samym początku powiedzieć mogę, że nie spodziewałem się tego, że tak bardzo może przypaść mi ten odkurzacz do gustu. Oczywiście ma on kilka swoich wad, ale ma także zalety. Też nie jest to odkurzacz, którego puścicie sobie w mieszkaniu/biurze i będzie on sobie sprzątał, a trzeba niestety samemu nim posprzątać.

  1. Wykonanie
  2. Moje wrażenia

1. Wykonanie

Hoover został wykonany w większości z plastiku, jest to jednak bardzo wysokiej jakości plastik i dzięki temu, że tylko rurka jest metalowa, odkurzacz nie jest ciężki i swobodnie możemy go trzymać w jednej ręce i odkurzać kanapę, samochód czy nawet szafki. Jedną z ważniejszych informacji, to jest to odkurzacz wielofunkcyjny bezprzewodowy 5w1. Skutecznie usuniemy nim kurz, brud, a nawet odświeżymy nim naszą podłogę. Jest on bardzo kompaktowy i wygodny w użyciu. Jeżeli chodzi o akumulator, to producent zapewnia nas, że: w trybie auto akumulator będzie działał do 45 minut, w trybie standardowym do 30 minut, w trybie turbo do 10 minut i w trybie cichym do 35 minut. Oczywiście długość działania na baterii też będzie zależeć od tego, czy używacie końcówki z napędem elektrycznym, czy nie. Mnie spokojnie naładowana bateria wystarczyła na odkurzanie w trybie auto całego mieszkania (ok. 30 m²) i jeszcze nawet starczało baterii na sprzątanie kanapy i szafek. Jeżeli tylko używałem tylko trybu turbo, to niestety przy końcówce sprzątania brakowało już energii i musiałem podłączać baterie do ładowania. Co jest również ważne, to bateria do pełna ładuje się ok. w 2,5 godziny — sami oceńcie, czy to długo, czy nie.

Hoover H-Free 500 Hydro Plus

2. Moje wrażenia

Hoover H-Free 500 Hydro Plus

Jakie są moje wrażenia dotyczące tego odkurzacza? Tak naprawdę mogę powiedzieć, że jest on super i sprawdza się idealnie w moim domu, a nawet w moim domowym biurze. Oczywiście fajnie jest mieć jakiś odkurzacz automatyczny, ale one nie zawsze są dokładne, a jak są, to są one bardzo drogie. Tutaj ten Hoover nie jest drogi, a co też dla mnie było ważne, to nie zajmuje dużo miejsca i jest również bardzo lekki. Na samym początku jak miał przyjść do mnie ten odkurzacz, to obawiałem się, że będzie on jednak ciężki i nie będzie nim się komfortowo sprzątało mieszkania. Jednak mile się zaskoczyłem i aż z miłą chęcią sprzątam mieszkanie. Fajną dodatkową opcją jest wałek z wodą i płynem, bo widać, że nawet mimo mycia podłóg przydaje się odświeżenie płytek lub paneli. Co prawda nie umyjecie tym odkurzaczem podłóg, ale do odświeżenia ich przed przyjściem gości nadaje się on idealnie.

Hoover H-Free 500 Hydro Plus

Podsumowując

Hoover H-Free 500 Hydro Plus

Hoover H-Free 500 Hydro Plus to naprawdę bardzo fajny odkurzacz bezprzewodowy, z którego aż chce się korzystać. Jest on nie tylko bardzo łatwy w obsłudze, ale także bardzo lekki i intuicyjny. Fajnie, że w elektrycznej nakładce mamy także lampki, które nam pokazują czy mamy jeszcze w jakimś miejscu kurz do sprzątnięcia, a także przy rączce mamy kolorki, które nam wskazują poziom naładowania baterii. Jestem bardzo z niego zadowolony i mimo wad, jakim jest np. czas na baterii przy sprzątaniu w trybie turbo lub że wałkiem do mycia nie umyjemy podłóg ze wszystkich plam, to mogę Wam go polecić. Nie tylko do domu, ale także i do biura, bo dzięki temu będziemy bardziej dbać o czystość wokół nas.

Co sądzisz o tym odkurzaczu?