Fototest – Oppo Reno5 5G

Oppo Reno5

Oppo ostatnio zaprezentowało najnowszy telefon Reno5, który jest bardzo promowany pod kątem wideo i nagrywania w nocy. Jak sprawdza się to w praktyce? Przekonacie się tego właśnie z tej recenzji. Na początku mogę Wam powiedzieć, że dosyć sceptycznie podszedłem do tego telefonu, ponieważ prawie niczym się nie różni od poprzednich wersji. Jednak potem okazało się całkiem inaczej.

Film jest w trakcie przygotowania.

 1. Specyfikacja
 2. Pochmurna pogoda
 3. Słoneczna pogoda
 4. Zdjęcia makro
 5. Zdjęcia w pomieszczeniu
 6. Przednia kamerka
 7. Zdjęcia nocne
 8. Próbka nagrania

1. Specyfikacja

Oppo Reno5

Oppo wyposażyło ten telefon w pięć aparatów:

 • Tył:
  • 64 Mpx f/1.7
  • 8 Mpx f/2.2 — szeroki kąt
  • 2 Mpx f/2.4 — makro
  • 2 Mpx f/2.4 — do głębi ostrości
 • Przód:
  • 32 Mpx f/2.4

2. Pochmurna pogoda

Zdjęcia podczas pochmurnej pogody wychodzą bardzo dobrze. Jakość i szczegółowość zdjęć jest na bardzo dobrym poziomie. Oczywiście mamy tutaj automatyczny HDR i sztuczną inteligencję. Automatyczny HDR sprawdza się tak, jak trzeba, a nawet lepiej po ostatniej aktualizacji. Jedynie, na co zwróciłem uwagę, to tryb AI jest momentami bardzo mocny i przez to zdjęcia mogą wydawać się sztuczne. Nie każdemu może to pasować i warto o tym pamiętać, aby potem nie było zgrzytania zębami, że mamy bardzo sztuczne zdjęcia — nie zawsze warto mieć włączoną sztuczną inteligencję od Oppo.

Pochmurna pogoda - Oppo Reno5

Pochmurna pogoda - Oppo Reno5

3. Słoneczna pogoda

Przy słonecznej pogodzie zdjęcia wypadają równie dobrze co przy gorszych warunkach oświetleniowych. Jakość i szczegółowość zdjęć jest na bardzo wysokim poziomie i nie można na to narzekać. Automatyczny HDR sprawdza się tak, jak trzeba, bo przynajmniej rozpiętość tonalna jest na dobrym poziomie. Jedynie, na co oczywiście można zwrócić uwagę, to na kolory, które są mocniejsze i przy takich warunkach również nie warto mieć uruchomionego trybu AI, chyba że Oppo w końcu coś naprawi. Mimo to można zabierać ten telefon ze sobą w podróż i wykonać bardzo ładne zdjęcia, które będą dla nas pamiątkami.

Słoneczna pogoda - Oppo Reno5

Słoneczna pogoda - Oppo Reno5

4. Zdjęcia makro

Oppo wyposażyło ten telefon w dedykowany aparat makro, jednak jest to tylko 2 Mpx, więc nie warto nawet tego aparatu uruchamiać. Głównym aparatem wykonamy dosyć ładne zdjęcia tego typu i na nic narzekać nie można. Głębia ostrości wygląda bardzo ładne i dobrze oddziela tło od głównego obiektu zdjęcia. Autofocus też nie zawodzi, więc naprawdę pod tym względem jest całkiem nieźle. Oczywiście mamy w tym telefonie także tryb portretowy, więc można już tym Reno5 wykonać ładne zdjęcia portretowe z artystycznym rozmytym tłem.

Zdjęcia makro - Oppo Reno5

Zdjęcia makro - Oppo Reno5

5. Zdjęcia w pomieszczeniu

W przypadku zdjęć w pomieszczeniu to przyznać muszę, że nie ma źle. Jakość i szczegółowość zdjęć jest na bardzo wysokim poziomie i trudno coś złego na ten temat mówić. Przy naturalnym oświetleniu zdjęcia wypadają bardzo dobrze, jakość jest odpowiednia, a kolory poprawne. To, co jest najważniejsze, to krawędzie zdjęć nie są mocno poszarpane i przynajmniej producent nad tym się postarał. Przy sztucznym oświetleniu zdjęcia wypadają równie dobrze, jakość jest poprawna, jedynie, na co mogę zwrócić uwagę, to kolory nie są poprawne i nie każdemu może się to podobać.

Zdjęcia w pomieszczeniu - Oppo Reno5

Zdjęcia w pomieszczeniu - Oppo Reno5

6. Przednia kamerka

Przednia kamerka w tym urządzeniu działa całkiem nieźle. Jakość i szczegółowość zdjęć w tych średnich warunkach oświetleniowych jest bardzo dobra i trudno coś złego na ten temat mówić. Osoby, które lubią robić sobie tego typu zdjęcia, na pewno będą zadowolone i nie będą narzekać na jakość zdjęć w tych warunkach. Oczywiście w lepszych warunkach oświetleniowych jest znacznie lepiej i na to także warto zwrócić uwagę, ponieważ wtedy możemy wykonać naprawdę bardzo ładne selfie np. podczas naszych podróży lub wyjazdów.

Przednia kamerka - Oppo Reno5

7. Zdjęcia nocne

Oppo chwali się, że można tym telefonem wykonać świetne zdjęcia w nocy. Owszem nie zaprzeczam, jednak tylko możemy to zrobić w trybie nocnym, a nie automatycznym. W trybie automatycznym zdjęcia nie są super jasne i trzeba mieć to na uwadze. W trybie nocnym i profesjonalnym wykonamy naprawdę bardzo ładne zdjęcia, które spokojnie będziemy mogli wrzucić na swoje media społecznościowe i pochwalić się nimi swoim znajomym, gdzie to byliśmy np. na nocnym spacerze. Oczywiście w telefonie znajduje się także wiele innych opcji, które pomogą nam wykonać super zdjęcia nocnego nieba z gwiazdami. Jednak trzeba pamiętać o tym, że potrzebujemy wtedy bezchmurne niebo i statyw.

Zdjęcia nocne - Oppo Reno5

Zdjęcia nocne - Oppo Reno5

8. Próbka nagrania

Oppo Reno5 ma możliwość nagrywania filmów w rozdzielczości 4K. Co ważne, to uruchamiając ultrastabilizacje, nagrywamy filmy w rozdzielczości Full HD 60kl/s. Mimo to w rozdzielczości Full HD możemy nagrać już bardzo ładne filmy, które będą stabilne. Szkoda, że podczas nagrywania nie możemy przełączać się między aparatem głównym a szerokokątnym. Bardzo brakowało mi tej opcji i mam nadzieję, że przy kolejnych urządzeniach ona już będzie. Nie mniej mogę powiedzieć, że tym telefonem można nagrać naprawdę bardzo ładne filmy z naszej codzienności.

Podsumowując

Oppo Reno5

Oppo Reno5 nie jest aż tak drogim telefonem, jednak patrząc na rozwój modeli, to można by rzec, że cena jest trochę za wysoka. Nie mniej, z telefonu korzystało mi się naprawdę bardzo dobrze i nie mogłem na niego narzekać, zdarzały mi się momenty, że coś narzekałem na niego, jednak to było przed aktualizacją oprogramowania, która zmieniła w bardzo dużym stopniu działanie aparatu i jakość zdjęć. Ogólnie mogę Wam polecić ten telefon, jeżeli chcecie w dużej mierze nagrywać filmy.

Zdjęcia wykonane Oppo Reno5 -> ZDJĘCIA

A jaka jest Twoja opinia?