Fototest – Motorola Moto G50

Motorola Moto G50

Na testy trafiła do mnie najnowsza Motorola Moto G50, która jest skierowana do osób, które chcą dosyć dobry telefon za niewielką cenę z obsługą sieci 5G. Pierwsze wrażenia tego modelu mogliście już przeczytać na blogu, teraz przyszedł czas, abym to pokazał Wam, jak sprawdzają się w całości aparaty w tym modelu. Od razu wspomnieć muszę, że Motorola skupiła się w tym modelu na sieci 5G, nie na aparatach, chociaż i tak trzeba przyznać, że nie ma źle.

Film jest w trakcie przygotowania.

 1. Specyfikacja
 2. Pochmurna pogoda
 3. Słoneczna pogoda
 4. Zdjęcia makro
 5. Zdjęcia w pomieszczeniu
 6. Przednia kamerka
 7. Zdjęcia nocne
 8. Próbka nagrania

1. Specyfikacja

Motorola Moto G50

Motorola wyposażyła ten telefon w cztery aparaty:

 • Tył:
  • 48 Mpx f/1.7
  • 5 Mpx f/2.4 — makro
  • 2 Mpx f/2.4 — do głębi ostrości
 • Przód:
  • 13 Mpx f/2.2

2. Pochmurna pogoda

Zdjęcia podczas pochmurnej pogody nie wychodzą najgorzej. Jakość i szczegółowość zdjęć jest na naprawdę wysokim poziomie i przy tych warunkach oświetleniowych nie można na nic narzekać. Oczywiście w tym modelu mamy automatyczny HDR i sztuczną inteligencję, więc na rozpiętość tonalną nie można mówić źle. Zdjęcia wyglądają tak, jak powinny, a co ważne, to tryb AI od Motoroli nie przesadza z kolorami, więc zdjęcia wyglądają naturalnie. Brakuje mi w tym modelu szerokiego kąta zamiast dedykowanego aparatu makro, ale no nie można mieć wszystkiego.

Pochmurna pogoda - Motorola Moto G50

Pochmurna pogoda - Motorola Moto G50

3. Słoneczna pogoda

Podczas słonecznej pogody zdjęcia wykonane tą Motorolą są naprawdę bardzo ładne. Szczegółowość i jakość zdjęć jest na bardzo wysokim poziomie. Automatyczny HDR sprawdza się tak, jak powinien i dzięki temu rozpiętość tonalna jest poprawna i cienie nie są zbyt duże i mocne. Kolory również są poprawne i dzięki temu zdjęcia są naturalne i nikt do tego przyczepić się nie może. Owszem, jeżeli ktoś woli bardziej nasycone kolory, to może sobie je podrasować przy edycji. Pamiętać trzeba, że telefon kosztuje 900 zł, więc nie wymagajmy od niego, nie wiadomo czego. Mimo wszystko można ten telefon zabrać ze sobą w podróż i wykonać super pamiątki.

Słoneczna pogoda - Motorola Moto G50

Słoneczna pogoda - Motorola Moto G50

4. Zdjęcia makro

Motorola wyposażyła ten telefon w dedykowany aparat makro, jednak w dalszym ciągu jest to bardzo kiepski aparat (5 Mpx) i lepiej wykorzystać do tego typu zdjęć główny aparat, mimo iż nie będziemy mogli podejść bardzo blisko do fotografowanego obiektu. Głębia ostrości z głównego aparatu jest bardzo ładna i dobrze oddziela tło od głównego obiektu zdjęcia. Tego typu zdjęcia są naprawdę bardzo ładne i nie można na nie narzekać w tym telefonie. Oczywiście też mamy w nim tryb portretowy, który spisuje się całkiem nieźle jak na telefon za tę cenę.

Zdjęcia makro - Motorola Moto G50

Zdjęcia makro - Motorola Moto G50

5. Zdjęcia w pomieszczeniu

W sprawie zdjęć w pomieszczeniu to powiedzieć muszę, że nie ma źle. Przy naturalnym oświetleniu zdjęcia wypadają tak, jak trzeba. Kolory, szczegółowość i autofocus są na dobrym poziomie. Co jest najważniejsze, to krawędzie nie są zbyt mocno poszarpane i rozmazane, więc można powiedzieć, że Motorola się postarała nad tym. Przy sztucznym oświetleniu zdjęcia również wypadają bardzo dobrze. Jakość i szczegółowość jest poprawna, kolory również, a na autofocus narzekać nie można. Tak naprawdę czego chcieć więcej? No nic.

Zdjęcia w pomieszczeniu - Motorola Moto G50

Zdjęcia w pomieszczeniu - Motorola Moto G50

6. Przednia kamerka

Przednia kamerka w tym urządzeniu nie jest zła. W średnich warunkach oświetleniowych możemy wykonać naprawdę dosyć dobre zdjęcie. Oczywiście w lepszych warunkach oświetleniowych wykonamy bardzo ładne zdjęcia typu selfie, wiec osoby, które lubią robić sobie tego typu zdjęcia, na pewno będą zadowolone. Niestety nie mam dla Was przykładu zdjęcia przedniej kamerki, myślałem, że wszystkie zdjęcia zgrały się na komputer, a tu proszę taki psikus. Jednak możecie mi wierzyć na słowo, że jest naprawdę nieźle jak na taki telefon.

7. Zdjęcia nocne

Wspominam to za każdym razem, ale Motorola coraz lepiej radzi sobie ze zdjęciami w nocy i to nawet już trybem automatycznym. W trybie automatycznym wykonamy tym telefonem dosyć jasne zdjęcia, które spokojnie będzie można wstawić na swoje media społecznościowe lub pokazywać znajomym. Motorola na szczęście nie zostawia nas tylko z samym trybem automatycznym, ponieważ w tym modelu także mamy tryb nocny i profesjonalny z długim czasem naświetlania. Oczywiście, jeżeli tylko nie potraficie korzystać z trybu profesjonalnego, to nie polecam w ogóle go uruchamiać, polecam używać Wam trybu automatycznego i nocnego. Oba te tryby spisują się świetnie w tej Motce i to z nich możecie korzystać.

Zdjęcia nocne - Motorola Moto G50

Zdjęcia nocne - Motorola Moto G50

8. Próbka nagrania

Motorola Moto G50 ma możliwość nagrywania filmów w rozdzielczości Full HD. Na całe nasze szczęście w urządzeniu mamy cyfrową stabilizację obrazu, więc nasze nagrania nie będą aż takie tragiczne. Co do samych filmów, to muszę powiedzieć, że jest naprawdę nieźle, ale tylko w momencie włączenia stabilizacji obrazu. Bez stabilizacji jest średnio i nie każdemu może się to podobać. Tak to przy włączonej stabilizacji możemy nagrać ładne filmy naszej codzienności. Przynajmniej jasność nie skacze, tak samo, jak autofocus.

Podsumowując

Motorola Moto G50

Motorola Moto G50 to bardzo udany telefon. Już za ok. 900 zł możemy mieć telefon, który obsługuje sieć 5G, a także możemy go spokojnie zabrać ze sobą w podróż i wykonać bardzo ładne zdjęcia. Z telefonu również korzystało mi się bardzo dobrze i nie mogłem na niego narzekać. Owszem brakuje niektórych opcji, ale nie jest to telefon do zdjęć, a bardziej do sieci 5G. Więc i tak nie jest źle, Motorola coraz wyżej stawia poprzeczkę i można to uznać za świetny ruch.

Zdjęcia wykonane Motorolą Moto G50 -> ZDJĘCIA

A jaka jest Twoja opinia?