Fototest – Samsung Galaxy Z Flip 3

Samsung Galaxy Z Flip 3

Na testy ostatnio dotarł do mnie telefon Samsung Galaxy Z Flip 3 5G, czyli jeden z najnowszych modeli Samsunga ze zginanym ekranem. Jak sprawdził się u mnie ten model i czy mogę go polecić? Przekonajcie się tego poniżej.

 1. Specyfikacja
 2. Pochmurna pogoda
 3. Słoneczna pogoda
 4. Zdjęcia makro
 5. Zdjęcia w pomieszczeniu
 6. Przednia kamerka
 7. Zdjęcia nocne
 8. Próbka nagrania

1. Specyfikacja

Samsung Galaxy Z Flip 3

Samsung wyposażył ten telefon w trzy aparaty:

 • Tył:
  • 12 Mpx f/1.8
  • 12 Mpx f/2.2 — szeroki kąt
 • Przód:
  • 10 Mpx f/2.4

2. Pochmurna pogoda

Zdjęcia podczas pochmurnej pogody wypadają bardzo dobrze. Jakość i szczegółowość zdjęć jest na bardzo wysokim poziomie. Trudno jest tutaj mówić coś złego na ten temat. Oczywiście nie mogło tutaj zabraknąć automatycznego HDR i sztucznej inteligencji, czyli optymalizacji scen od Samsunga. Co do trybu HDR, to nie mam do niego zastrzeżeń i przy takim oświetleniu jest naprawdę w porządku. Jeżeli chodzi jednak o tryb AI, to czasami kolory wydają mi się mocniej nasycone, niż powinny, ale z reguły, a nawet w większości zdjęcia wypadają naprawdę bardzo dobrze.

Pochmurna pogoda - Samsung Galaxy Z Flip 3

Pochmurna pogoda - Samsung Galaxy Z Flip 3

3. Słoneczna pogoda

Zdjęcia podczas słonecznej pogody wypadają równie dobrze. Jakość i szczegółowość zdjęć jest na bardzo wysokim poziomie i na to nie można narzekać przy aktualnych urządzeniach Samsunga. Automatyczny HDR przy takim oświetleniu spisuje się poprawnie i nie można narzekać na rozpiętość tonalną. Sztuczna inteligencja, czyli inaczej optymalizator scen sprawdza się tak, jak przy gorszych warunkach i nie można na niego narzekać. Spokojnie tym telefonem wykonamy ładne zdjęcia na naszych wyjazdach, nawet z szerokiego kąta.

Słoneczna pogoda - Samsung Galaxy Z Flip 3

Słoneczna pogoda - Samsung Galaxy Z Flip 3

4. Zdjęcia makro

Samsung nie wyposażył tego modelu w dedykowany aparat makro. Spokojnie można takie zdjęcia wykonać głównym aparatem i będą wyglądać one bardzo ładnie. Głębia ostrości wygląda super i bardzo dobrze oddziela tło od głównego obiektu zdjęcia. Tak samo nie można narzekać na kolory, bo są one poprawnie odzwierciedlone i jest to bardzo duży plus tego Samsunga. Oczywiście nie mogło zabraknąć tutaj trybu portretowego i nawet jak na brak czujnika do głębi czy teleobiektywu, to ten tryb spisuje się bardzo dobrze i spokojnie można tym telefonem wykonać ładne zdjęcia z artystycznie rozmytym tłem.

Zdjęcia makro - Samsung Galaxy Z Flip 3

Zdjęcia makro - Samsung Galaxy Z Flip 3

5. Zdjęcia w pomieszczeniu

W przypadku zdjęć w pomieszczeniu to nie mogę powiedzieć o nich złego słowa w niektórych aspektach. Przy naturalnym oświetleniu zdjęcia wypadają bardzo dobrze. Jakość i szczegółowość zdjęć jest na bardzo wysokim poziomie, kolory są poprawne, a autofocus nie zawodzi. Co jest jednak najważniejsze, to krawędzie zdjęć nie są jakoś mocno poszarpane, więc za to można pochwalić producenta. Przy sztucznym oświetleniu nie ma źle. Jakość i szczegółowość zdjęć jest na bardzo dobrym poziomie, jedynie co to kolory nie zawsze są poprawnie odzwierciedlone i tutaj Samsung powinien to poprawić, aby właśnie balans bieli, odrobinę lepiej działał.

Zdjęcia w pomieszczeniu - Samsung Galaxy Z Flip 3

Zdjęcia w pomieszczeniu - Samsung Galaxy Z Flip 3

6. Przednia kamerka

Przednia kamerka w tym modelu standardowo ma dwa tryby: wąski i szeroki. Na szczęście nie ma już tego problemu, że przy wąskim kadrze zdjęcia wypadają bardzo źle. Spokojnie tym telefonem wykonamy sobie bardzo ładne zdjęcie typu selfie, nawet można takowe wykonać w bardzo złych warunkach oświetleniowych — wystarczy zamknąć telefon i zrobić sobie zdjęcie przy zamkniętym telefonie głównym aparatem. Zdjęcia wtedy spodobają się bardzo dużej ilości osób, a szczególnie dlatego, że jakość wskoczy na wyższy poziom, tak samo i jasność. Mimo to, osoby, które lubią robić sobie tego typu zdjęcia, na pewno będą zadowolone.

Przednia kamerka - Samsung Galaxy Z Flip 3

Przednia kamerka - Samsung Galaxy Z Flip 3

7. Zdjęcia nocne

W przypadku telefonów Samsunga nie można mówić źle o jasności zdjęć w nocy, bo nad tym aspektem producent się bardzo mocno postarał. W trybie automatycznym wykonamy bardzo jasne zdjęcia, które mogą się nie tylko nam spodobać, ale spokojnie będzie można je wstawić na swoje media społecznościowe i pochwalić się przed znajomymi, gdzie to ostatnio byliśmy. Oczywiście nie zabrakło też nam tutaj trybu nocnego i profesjonalnego. W trybie profesjonalnym wyciągniemy więcej z głównego aparatu w tym modelu, a w przypadku trybu nocnego to więcej z niego nie wyciągniemy — zdjęcia będą bardzo podobne do tych, które wykonamy trybem automatycznym. Różnica będzie dopiero wtedy, kiedy to już nie będziemy mieli żadnego źródła światła.

Zdjęcia nocne - Samsung Galaxy Z Flip 3

8. Próbka nagrania

Samsung Galaxy Z Flip 3 ma możliwość nagrywania filmów w rozdzielczości 4K. Oczywiście do optycznej stabilizacji mamy tutaj cyfrową stabilizację, a w rozdzielczości Full HD dodatkową stabilizację o nazwie Stabilizacja wideo. Nie polecam nagrywać tym telefonem z wyłączoną stabilizacją cyfrową, bo wtedy filmy nie będą wychodzić tak, jakbyśmy tego chcieli. Przy włączonej stabilizacji spokojnie tym telefonem nagramy bardzo ładne filmy, które będą mogły być dla nas pamiątką.

Podsumowując

Samsung Galaxy Z Flip 3

Samsung Galaxy Z Flip 3 to drogi telefon i płacimy za niego głównie za to, że jest on zginany. Czy warto więc interesować się tym telefonem? Szczerze mogę Wam powiedzieć, że jest to w końcu Samsung, z którego byłem zadowolony i w końcu sprawdził się tak, jak powinien i tego oczekiwałem. Reasumując, to tak, mogę Wam polecić ten telefon, jeżeli szukacie czegoś innego z naprawdę fajnymi aparatami.

Zdjęcia wykonane Samsung Galaxy Z Flip 3 -> ZDJĘCIA

A jaka jest Twoja opinia?