Fototest – Samsung Galaxy Z Flip 5G

Samsung Galaxy Z Flip 5G

W moje ręce trafił inny składany Samsung. Mowa oczywiście o Samsungu Galaxy Z Flip 5G, który według mnie jest o wiele lepszym rozwiązaniem, niż np. Galaxy Z Fold2 5G, którego miałem już możliwość testowania wcześniej. Owszem ten telefon ma mniejszy ekran niż Fold, ale według mnie Flip jest bardziej poręczny przy codziennym korzystaniu. Jak jednak sprawdziły się u mnie aparaty w tym modelu? Przekonacie się tego poniżej.

Film jest w trakcie przygotowania.

 1. Specyfikacja
 2. Pochmurna pogoda
 3. Słoneczna pogoda
 4. Zdjęcia makro
 5. Zdjęcia w pomieszczeniu
 6. Przednia kamerka
 7. Zdjęcia nocne
 8. Próbka nagrania

1. Specyfikacja

Samsung Galaxy Z Flip 5G

Samsung wyposażył ten telefon w trzy aparaty:

 • Tył:
  • 12 Mpx f/1.8
  • 12 Mpx f/2.2 — szeroki kąt
 • Przód:
  • 10 Mpx f/2.4

2. Pochmurna pogoda

Podczas pochmurnej pogody zdjęcia wypadają dosyć nieźle, a nawet można powiedzieć, że bardzo ładnie. Jakość i szczegółowość zdjęć jest na naprawdę wysokim poziomie i nie można nic złego powiedzieć o aparatach w nowych urządzeniach Samsunga (zależy to też od serii). Oczywiście mamy tutaj też automatyczny HDR i optymalizator scen, który działa poprawnie i nie nasyca zbyt mocno kolorów. Automatyczny HDR również sprawdza się tak, jak trzeba i dzięki temu cienie nie są zbyt duże i mocne.

Pochmurna pogoda - Samsung Galaxy Z Flip 5G

Pochmurna pogoda - Samsung Galaxy Z Flip 5G

3. Słoneczna pogoda

Przy słonecznej pogodzie zdjęcia wypadają równie dobrze co przy odrobinie gorszych warunkach oświetleniowych. Jakość i szczegółowość zdjęć jest na bardzo wysokim poziomie i nie można na ten aspekt narzekać. Automatyczny HDR również sprawdza się tak, jak trzeba i przyznać można, że dzięki temu rozpiętość tonalna jest poprawna. Cienie nawet w mocniejszym słońcu nie są duże i mocne, co czasami było to bolączką Samsungów. Kolory również są bardzo ładne i sztuczna inteligencja nie nasyca ich zbyt mocno, przez co są one naturalne i zdjęcia mogą się podobać. Spokojnie można ten telefon zabierać ze sobą w podróż i wykonać przeróżne bardzo ładne zdjęcia.

Słoneczna pogoda - Samsung Galaxy Z Flip 5G

Słoneczna pogoda - Samsung Galaxy Z Flip 5G

4. Zdjęcia makro

Samsung nie wyposażył tego telefonu w dedykowany aparat makro i w sumie dobrze postąpił. Głównym aparatem wykonamy bardzo ładne zdjęcia. Głębia ostrości również wygląda bardzo dobrze, ponieważ tło jest ładnie rozmazane, a fotografowany obiekt jest ostry. Więc tak naprawdę czego chcieć więcej. Oczywiście nie mogło zabraknąć w tym modelu trybu portretowego, który o dziwo spisuje się tak, jak trzeba i można nim wykonać ładne zdjęcia z artystycznie rozmytym tłem.

Zdjęcia makro - Samsung Galaxy Z Flip 5G

Zdjęcia makro - Samsung Galaxy Z Flip 5G

5. Zdjęcia w pomieszczeniu

Jeżeli chodzi o zdjęcia w pomieszczeniu, to nie mogę powiedzieć złego zdania na ten temat. Przy naturalnym oświetleniu zdjęcia wypadają tak, jak trzeba. Kolory są poprawne, jakość i szczegółowość również. Autofocus nie zawodzi. Co jest najważniejsze, to krawędzie zdjęć nie są poszarpane i rozmazane, więc Samsung przy tym postawił bardzo wysoką poprzeczkę. Przy sztucznym oświetleniu zdjęcia również wypadają dosyć dobrze. Jakość i szczegółowość zdjęć jest na bardzo dobrym poziomie. Kolory są poprawne, a autofocus nie zawodzi. Jedynie co mogłem zauważyć przy tym oświetleniu, to momentami kontrast jest mocniejszy.

Zdjęcia w pomieszczeniu - Samsung Galaxy Z Flip 5G

Zdjęcia w pomieszczeniu - Samsung Galaxy Z Flip 5G

6. Przednia kamerka

Jak to bywa w Samsungach, to przednia kamerka jest szerokokątna, więc w tym modelu też nie mogło być inaczej i mamy dwa tryby do fotografowania: wąski i szeroki. Producent w końcu się postarał i naprawił to, że w trybie wąskim zdjęcia wyglądają nie za dobrze. Teraz w obu trybach zdjęcia nawet w średnich warunkach oświetleniowych są takie, jak trzeba. Dzięki temu możemy zrobić sobie ładne selfie właśnie tym telefonem. Chociaż i tak nie możemy na to narzekać, ponieważ kiedy to telefon jest zamknięty, to możemy wykonać zdjęcie typu selfie głównym lub szerokokątnym aparatem, więc mamy tak naprawdę 3 aparaty do wyboru, aby wykonać sobie tego typu zdjęcia.

Przednia kamerka - Samsung Galaxy Z Flip 5G

Przednia kamerka - Samsung Galaxy Z Flip 5G

7. Zdjęcia nocne

Samsungami możemy wykonać naprawdę bardzo ładne zdjęcia w nocy, więc nie mogło braknąć, aby to właśnie składanym telefonem (szczególnie też nie za tanim) wykonywać gorsze zdjęcia w takich warunkach oświetleniowych. Oczywiście mamy jeszcze tryb nocny i profesjonalny, jednak w większości sytuacji tryb automatyczny wystarcza i nie można na niego narzekać. Można tym telefonem wykonać naprawdę ładne zdjęcia w nocy i za to szanuje Samsunga, bo w końcu teraz coraz więcej osób lubi wykonywać o tej porze zdjęcia i nie chcemy się chwalić znajomymi, że byliśmy w jednej czarnej plamie, bo nasz telefon nie potrafi wykonywać zdjęć w takich warunkach oświetleniowych.

Zdjęcia nocne - Samsung Galaxy Z Flip 5G

Zdjęcia nocne - Samsung Galaxy Z Flip 5G

8. Próbka nagrania

Samsung Galaxy Z Flip 5G ma możliwość nagrywania filmów w rozdzielczości 4K. Niestety tylko w rozdzielczości Full HD możemy uruchomić sobie dodatkową stabilizację, oprócz OIS (optyczna stabilizacja obrazu) i EIS (cyfrowa stabilizacja obrazu). Co do samych filmów, to przyznać muszę, że wyglądają całkiem nieźle. Jedynie, na co zwróciłem uwagę, to optyczna stabilizacja nie daje sobie jakoś zbytnio rady, więc warto wspomóc ją cyfrową stabilizacją. Filmy wyglądają wtedy o wiele lepiej. Co jeszcze warto wspomnieć, to możemy tym telefonem nagrać ładne filmy z naszej codzienności.

Podsumowując

Samsung Galaxy Z Flip 5G

Samsung Galaxy Z Flip 5G to nie jest tani telefon, chociaż można go znaleźć momentami w naprawdę atrakcyjnych cenach. Jak dla mnie jest to o wiele lepsze rozwiązanie składanego telefonu, bo nie zajmuje nam dużo miejsca, a także telefon sam w sobie jest bardziej poręczny i lżejszy. Aparaty w tym modelu też nie są jakieś złe. Więc można tym telefonem wykonać naprawdę ładne zdjęcia, które będą idealną pamiątką z jakiejkolwiek wycieczki lub spaceru. Jeżeli szukacie składanego telefonu, to możecie spojrzeć właśnie na ten model.

Zdjęcia wykonane Samsungiem Galaxy Z Flip 5G -> ZDJĘCIA

A jaka jest Twoja opinia?