Recenzja – Huawei WiFi AX3

Huawei WiFi AX3

Od razu mogę się Wam przyznać, że nigdy na testach nie miałem u siebie routera. Huawei zaskoczył mnie, wysyłając mi taki sprzęt na testy i powiedzieli mi, że będę z niego zadowolony. No, jeżeli miałem być z niego zadowolony, to czemu miałbym go nie brać. Huawei WiFi AX3 zaskoczył mnie tym, jak oczywiście dobrze to wszystko współgra z innymi urządzeniami marki Huawei, a także jak to wszystko piekielnie dobrze działa.

Na początku powiedzieć Wam mogę jeszcze, że router został wyposażony w WiFi 6 Plus, czyli jest to jedna z najnowszych i najszybszych generacji WiFi na ten moment. Coraz więcej nowych urządzeń obsługuję tę technologię i dzięki temu możemy cieszyć się szybkim Internetem i silnym oraz stabilnym sygnałem. Co może przydać się przy pracy na Home Office.

  1. Wykonanie
  2. Moje wrażenia

1. Wykonanie

Router Huawei został wykonany z bardzo dobrego plastiku. Sprzęt nie jest ogromny, a także jest bardzo lekki. Co mnie zaskoczyło w tym routerze, to mamy NFC do szybkiego łączenia się z siecią. Nie spotkałem się z czymś takim i przyznam się, że jest to świetne rozwiązanie. Co chwilę u siebie mam nowe urządzenia w domu i trzeba je skonfigurować, aby zacząć testować. Przy tym routerze wystarczyło przyłożyć telefon z NFC i już jesteśmy połączeni z siecią. Nie musimy szukać nazwy sieci, a także przepisywać momentami bardzo skomplikowanego hasła, aby cieszyć się Internetem w domu. Także jest to świetne rozwiązanie, kiedy to przychodzą do nas goście i wystarczą, że przyłożą telefon z NFC do routera i mają udostępniony Internet. Także ciekawą opcją w tym routerze jest to, że mamy tylko jedną diodę, która nas sygnalizuje o stanie Huawei WiFi AX3.

Na górnej części routera znajduje się przycisk H. Dzięki niemu możemy połączyć się z innymi routerami marki Huawei i stworzyć sieć Mesh w całym naszym domu. No kto by to nie chciał mieć stabilnej sieci WiFi w domu. Na pewno też spotkaliście się z tym, że nie w każdym miejscu w mieszkaniu/domu sygnał mocno słabł, przez co nie w każdym miejscu mogliśmy przeglądać nasze ulubione portale społecznościowe lub pracować. Z tym routerem nie zauważyłem takich problemów i w każdej części domu miałem idealny zasięg.

Huawei WiFi AX3

2. Moje wrażenia

Huawei WiFi AX3

Przyznaje się Wam, że nie sądziłem, iż będzie coś, dało się więcej osiągnąć z mojej sieci w domu i będę mógł jeszcze szybciej przesyłać pliki, a co ważne, to zdjęcia do chmury i na media społecznościowe. Mogę już Wam powiedzieć, że bardzo trudno było mi się rozstać z tym sprzętem i tym bardziej wrócić do wolniejszego routera. Teraz będę musiał pomyśleć o routerze z WiFi 6, a nawet z WiFi 6 Plus. Co ważne, to myślałem, że konfiguracja tego routera będzie jakaś trudna i skomplikowana, a okazało się, że to jest jeszcze prostsze, niż mi się wydawało. Więc na pewno każdy będzie potrafił to zrobić i nikt nic nie zrobi złego. Zawsze też istnieje możliwość zresetowania go odpowiednim przyciskiem z tyłu.

Przez cały okres testów byłem z niego zadowolony i nie mogłem na niego narzekać. O wiele lepiej spisywał się on u mnie i dzięki niemu mogłem jeszcze bardziej komfortowo pracować i nie musiałem bać się o zasięg i sygnał, a także o stabilność WiFi. Jeżeli przenieśliście się na Home Office, to taki router może być dla Was idealny.

Huawei WiFi AX3 - zrzut ekranu

Huawei WiFi AX3

Podsumowując

Huawei WiFi AX3 to świetny router do domu, a nawet do biura. Jeżeli poszukujecie sprzętu, który będzie niezawodny i będziecie mogli dzięki niemu pracować jeszcze efektywniej, to zdecydowanie polecam ten router. Tęsknie za nim i na pewno będę się nad nim zastanawiać. Opcja z NFC i przyciskiem do łączenia się z innymi routerami Huawei to naprawdę świetna opcja i dzięki temu możemy nasz ekosystem Huawei zwiększać i zwiększać, a jak widać, wszystko współgra idealnie. Niczego więcej chcieć nie można.

Huawei WiFi AX3

Co sądzicie o tym routerze?